Головна/Комп’ютерна томографія
Комп’ютерна томографія

Комп’ютерна томографія

Без застосування КТ-діагностики неможливо уявити сучасне лікування онкологічних захворювань. Саме принцип дії комп’ютерної томографії дає можливість лікарям:

 • розпізнавати найрізноманітніші прояви тканин організму під випромінюванням рентгена;
 • виводити на монітор результат як тривимірний КТ знімок — за допомогою складної аналітичної обробки даних.

Поставити запитання

Що таке комп’ютерна томографія?

Комп’ютерна томографія (КТ) — це особлива форма рентгенографії, метод, за допомогою якого створюються детальні зображення органів тіла. Таким чином, лікар може виявити новоутворення, наприклад в голові, грудях, скелеті або шлунку. При обстеженні часто використовуються контрастні речовини, які ви або п’єте, або вам вводять через шприц у вену.

Навіщо потрібен контраст і чи безпечна контрастна речовина?

Контраст дає ще більш чітку картину структур організму. Контрастна речовина безпечна. Вона виводиться через нирки. Тому перед обстеженням ви обов’язково здасте кров на аналіз, щоб ми перевірили, як функціонують ваші нирки. Це особливо важливо для людей похилого віку, або якщо ви приймаєте ліки, які можуть вплинути на нирки.

Будь ласка, повідомте лікаря, якщо ви знаєте, що у вас порушена функція нирок чи є інші фактори ризику, наприклад діабет. Ви також повинні обов’язково повідомити лікаря, якщо перенесли захворювання гіпертиреозом або раком щитоподыбної залози.

Чим комп’ютерна томографія відрізняється від звичайної рентгенографії?

На відміну від рентгенографії:

 • КТ формує зображення пошарово і усуває накладення зображень різних структур одне на одне;
 • чутливість КТ як мінімум в 10 разів вища.

Як проходить обстеження?

При обстеженні ви будете лежати на діагностичному столі, який рухається через кільцевий отвір комп’ютерного томографа. Стіл регулюється за висотою і може переміщатися в поздовжньому напрямку.

Під час обстеження рентгенівська трубка всередині комп’ютерного томографа обертається навколо тіла, в той час як стіл проходить через кільце. Від апарата чутно невелике «дзижчання». Немає ніяких неприємних відчуттів. Спостереження ходу процесу лікар веде через оглядове вікно. У деяких випадках вас можуть попросити затримати подих.

Як правило, процедура комп’ютерної томографії в TomoClinic не перевищує 30 хвилин.

Що таке мультиспіральна комп’ютерна томографія  МСКТ?

З часу появи перших комп’ютерних томографів їх конструкції постійно вдосконалювалися, щоб отримувати високоточні зображення. Такі типи конструкцій називають поколіннями. За кількістю детекторів спіральні томографи ділять на однодетекторні і мультідетекторні.

Мультідетекторна (багатоспіральна) технологія має суттєву перевагу в порівнянні з односпіральною, тому що дозволяє отримувати більшу кількість зображень (необхідних даних) за одиницю часу, а значить, за короткий час ми можемо досліджувати більший обсяг. Поєднуються високе охоплення обсягу і швидкість сканування без втрати якості зображення.

Ми застосовуємо МСКТ широко і успішно. Наш томограф дозволяє виконувати дослідження всіх органів і ділянок тіла пацієнта.

Проводимо:

 • КТ органів черевної порожнини;
 • КТ головного мозку;
 • КТ горла;
 • КТ серця;
 • КТ грудної клітки;
 • КТ кишківника;
 • КТ легень;
 • КТ органів малого таза;
 • КТ печінки;
 • КТ нирок;
 • КТ хребта;
 • КТ з контрастом;
 • КТ пазух носа;
 • КТ шиї.

Що відбувається після дослідження?

Ви будете почувати себе, як зазвичай. Якщо ви отримаєте контрастні речовини, пийте багато води протягом першого дня після обстеження, тому що контраст виводиться через нирки і видаляється з організму із сечею.

Якщо у вас діабет, ви приймаєте ліки і отримали контрастні речовини, вам може знову після КТ знадобитися перевірка функції нирок за допомогою аналізу крові, перш ніж ви відновите звичайний прийом препаратів. Всі рекомендації вам дадуть наші фахівці.

Обладнання для комп’ютерної томографії

Центр TomoClinic оснащений найсучаснішими апаратами КТ. Японська компанія TOSHIBA вважається кращим в світі виробником обладнання для комп’ютерної томографії.

Наші апарати, комп’ютерні томографи TOSHIBA Aquilion 16 та TOSHIBA Aquilion LB на 16 зрізів з товщиною зрізу від 0.5 мм, — саме те обладнання, яке дозволило зробити величезний крок у розвитку технологій КТ і повністю змінило підхід до обстеження пацієнтів.

Завдяки роздільній здатності передових томографів фахівці виявляють навіть мінімальні зміни в організмі.

Унікальною особливістю апарату TOSHIBA Aquilion LB є апертура діаметром 90 см (діаметр отвору), що дозволяє обстежувати пацієнтів з великою масою тіла, для яких недоступні дослідження на апаратах зі стандартною апертурою, а також проводити таким пацієнтам інтервенційні втручання під контролем КТ.

Завдяки спеціальним комп’ютерним програмам наші лікарі-рентгенологи чітко і швидко виявляють пухлини, різні патологічні зміни, відхилення від норми. Сам апарат КТ виготовлений з матеріалів, які здатні мінімізувати вплив рентгенівських променів.

Корисно знати

Протипоказань для комп’ютерної томографії немає, проте технологія КТ означає відносно високу дозу опромінення пацієнта, тому лікарі завжди зіставляють користь від обстеження з ризиками опромінення. Тобто ви повинні розуміти, що КТ— не метод скринінгу. Призначати самому собі це обстеження ви не повинні. Прийти і сказати «я хочу КТ» недостатньо для того, щоб пройти комп’ютерну томографію.

КТ — тільки за призначенням лікаря!

При вагітності, якщо це доцільно з медичної точки зору, обстеження слід відкласти до пологів.

Про те, як підготуватися до проведення комп’ютерної томографії, вам розповість лікар або фахівець-рентгенолог.

Куди звернутися, якщо є питання?

Якщо у вас є які-небудь питання, будь ласка, зв’яжіться з нашим контакт-центром за безкоштовним телефоном, вказаним на сайті.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Комп’ютерна томографія
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху