Для четвертої стадії пухлини грудей розмір новоутворення не визначається (Т4), метастази вражають лімфовузли пахової западини (N3), присутня велика кількість віддалених метастазів.
Лікування раку молочної залози
Тактику лікування та індивідуальний план створює консиліум фахівців суміжних спеціальностей. Тут надають перевагу щадним методикам лікування.

Що стосується сучасної діагностики в TomoClinic, то, наприклад, функція Micro Pure та еластографія в ході проведення УЗД часто допомагає лікарям виявити патологію на ранній стадії — на місці майбутньої пухлини можуть концентруватися мікрокальцинати. В цьому випадку онкологія та мамологія мають єдину думку: тактика спостереження такої пацієнтки буде визначена після проведення професійної мамографії, візиту до клінічного онколога і, можливо, біопсії.
Лікування променевою терапією
Променева терапія проводиться на інноваційному апараті Elekta і TomoTherapy HD. За допомогою радіотерапевтичних систем відбувається ефективне, але в той же час щадне лікування. При опроміненні уражених ділянок навколишні клітини захищені від негативного впливу променів. Сучасний метод дозволяє впливати локально.
Способи лікування раку грудних залоз визначаються після діагностики. Гістологія дозволяє визначити вид, форму і подальші способи лікування.
Методи лікування раку молочної залози:
- хірургічний
- хіміотерапія
- променева терапія
Хірургічне лікування
Мастектомія за наявності пухлини грудей передбачає усунення новоутворення або видалення всієї молочної залози. Який спосіб застосовувати, стає зрозумілим тільки після проведення комплексу необхідних діагностичних процедур.
Ступені складності оперативного лікування:
- Радикальна мастектомія — повне видалення молочної залози, лімфатичних вузлів, жирової клітковини
- Радикальна резекція — часткове видалення молочної залози, лімфатичних вузлів, жирової клітковини
- Видалення пухлини та незначної кількості навколишніх тканин
- Окреме видалення пухлини та лімфовузлів
Хіміотерапія
Хіміотерапія — один із способів комплексного лікування, при якому використовується прийом медичних препаратів. Цей метод лікування допомагає зупинити подальше розмноження ракових клітин. Хіміотерапію використовують як самостійно, так і в комплексі з іншими методиками. Хіміотерапевтичний курс може мати різні форми: за допомогою крапельниці або у вигляді прийому пігулок.
Хіміотерапія призначається курсами, який може мати від 4 до семи циклів. Кількість визначає лікуючий лікар в залежності від стану жінки і протікання хвороби.
У багатьох клінічних випадках лікар-онколог призначає курс хіміотерапії жінкам, які вже перенесли операцію з видалення злоякісних утворень в молочних залозах. Застосування цитостатичних препаратів після мастектомії сприяє зниженню ймовірності повторного виникнення ракових пухлин, не дає розвиватися і поширюватися метастазам.
Променева терапія
Променева терапія є частиною спеціального комплексу, спрямованого на усунення злоякісної пухлини і зниження ймовірності повторного виникнення новоутворення. Сенс процедури полягає в тому, щоб зробити променеве опромінення гамма-променями на ті ділянки, в яких була розташована пухлина грудей. Це дасть можливість повноцінно усунути злоякісні клітини, які залишилися в організмі після операції.
Радіотерапія може бути двох видів:
- Брахітерапія. Для цього виду процедури характерна доставка спеціальної речовини в ту область тіла, де відбулося утворення злоякісних клітин. За допомогою цього виду терапії виникає можливість надати протидію розмноженню ракових клітин.
- Контактна терапія. Застосовується зовнішній вплив променів.
Показанням для радіотерапії є загроза рецидиву.
Реакції організму на процедуру радіотерапії
Радіотерапія — процедура, яка крім руйнування ракових клітин справляє негативний вплив на організм. Симптоми можуть проявитися одразу або через кілька років. Це пігментація або набряк грудей.
Лікування раку грудей у TomoClinic
При виникненні будь-яких змін або виявленні підозрілих ущільнень слід звернутися до професіоналів. У TomoClinic працюють фахівці з досвідом роботи більше 10 років. Для лікування злоякісних новоутворень молочної залози різної форми і стадії в клініці використовують комплекс хіміо- та променевої терапії. Після отримання аналізів і результатів діагностики консиліум фахівців розробляє індивідуальний план лікування для кожного клінічного випадку.
Хіміотерапія — самостійний або комплексний метод боротьби з раком. У TomoClinic використовують кілька схем медикаментозного лікування онкології. Препарати містять в складі цитостатики — речовини, які усувають ракові клітини.
Рецидиви та прогноз
Рецидив раку — повторне виникнення пухлини після знищення первинної. Новоутворення може виникнути в тій самій молочній залозі, лімфатичних вузлах або інших органах. Згідно зі статистикою рецидив цього виду онкології може виникнути протягом періоду з 1 до 5 років після одужання.
Імовірність повторного розвитку цього захворювання після повного комплексу лікування (хірургії, хіміо- та променевої терапії) становить близько 10 відсотків.
Рецидив виникає внаслідок діяльності поодиноких ракових клітин, що залишилися в організмі жінки після лікування первинної пухлини. Клітини можуть розмножуватися з більш високою швидкістю, ніж при первинному захворюванні.
Існує три види рецидиву раку молочної залози:
- Місцевого значення. Для рецидиву цього виду характерно виникнення ракової пухлини на раніше ураженому місці.
- Метастази регіонарного характеру.
- Метастази віддаленого характеру. Цьому типу властиве виникнення пухлин в сечовому міхурі, шлунку, печінки та інших органах.
При виникненні рецидиву через більш агресивний тип розвитку раку онкологи призначають комплексне лікування, яке передбачає хірургічне видалення пухлини, хімічну та променеву терапію. Прогноз може скласти тільки досвідчений фахівець з визначенням виду та перебігу рецидиву.
Ви можете отримати дистанційну консультацію наших фахівців.
Протоколи лікування
Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку грудей:
Breast cancer
https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/ (Breast Cancer — рак грудей)
https://www.esmo.org/Guidelines/Breast-Cancer
Також читайте:
Як правильно і для чого потрібно проводити самообстеження грудей?
Яка ймовірність наявності у Вас мастопатії? ТЕСТ