Результати лікування
Рак язика (3 стадія)
Пацієнт: чоловік, 60 років
Діагноз: рак кореня язика III стадії, вірус папіломи людини
Чоловік вважав себе хворим з кінця 2018 року, коли відмітив появу дискомфорту при ковтанні їжі. За медичною допомогою не звертався, але через 3 місяці звернув увагу на утворення кореня язика.
Чоловік відвідав ЛОР-лікаря за місцем проживання. Біопсія новоутворення показала, що це плоскоклітинний неороговіваючий рак III стадії з виразкуванням. Після біопсії пацієнт пройшов додаткове обстеження: мультизрізову КТ голови, шиї та грудної клітини з внутрішньовенним контрастуванням. Діагностика підтвердила ознаки захворювання задньої поверхні кореня язика та виявила лімфаденопатію шийних лімфовузлів верхньої яремної групи.
Пацієнт поїхав до Києва, де був проконсультований онкологом в одній зі столичних клінік. Там йому порадили сеанси поліхіміотерапії та оперативне втручання, а це означало, що орган буде втрачено. Від операції пацієнт категорично відмовився.
В Інтернеті дізнався про органозберігаючу терапію раку в TomoClinic та звернувся до нас. Після консультації та дообстеження чоловікові порадили лікування згідно міжнародних протоколів, а саме курс дистанційної променевої терапії на задню поверхню кореня язика та лімфатичні вузли за 35 сеансів на фоні радіомодифікації цисплатином.
Результат: променева терапія дозволяє отримати успіх в лікуванні не одразу, а згодом, тож через 3 місяці при проходженні повторної планової перевірки (МРТ) у пацієнта відзначається позитивна динаміка, пухлина зменшується у розмірах. Комфорт та якість життя для чоловіка залишилися на гідному рівні: він може вільно споживати їжу, розмовляти, дихати. А головне — орган було врятовано, операції уникнули.
Пухлина стовбуру головного мозку
Пацієнт: дитина, 4,5 років.
Мати хворої дитини звернулася до невропатолога у зв’язку з загальномозковою симптоматикою. Спеціаліст припустив наявність утворення в головному мозку. Маленький пацієнт отримав консультацію нейрохірурга в Інституті ім. Ромоданова, де у нього виявили неверифіковану гліальну пухлину стовбура головного мозку. На жаль, неможливо провести оперативне втручання і навіть біопсію пухлини.
Хлопчик потрапив до TomoClinic у важкому стані, основний діагноз був обтяжений неврологічним статусом. За міжнародним протоколом лікування хіміотерапія була показана. Тому хлопчик пройшов курс дистанційної променевої терапії на пухлину головного мозку (РВД 1,8 Грей, СВД 54 Грей) за 30 сеансів без додаткової седації. Лікування переніс задовільно.
Досить швидко на тлі лікування зменшився обсяг пухлини, покращився загальний стан пацієнта. За результатами контрольного обстеження (МРТ) відзначена позитивна динаміка: спостерігається значний регрес пухлини та поліпшення клінічної ситуації в цілому.
Рак яєчників. Рецидив
Пацієнтка з раком яєчників 2 стадії, рецидив хвороби.
Хворіє з 2013 року. У вересні 2013 року в онкологічному диспансері за місцем проживання була проведена операція — надпіхвова ампутація матки з правими придатками, резекція сальника. Патолого-гістологічний висновок — гранулезоклітинна пухлина яєчника з метастазами в ендометрій. Пройшла курси ад’ювантної поліхіміотерапії.
У 2015 році стався рецидив хвороби. Були пройдені курси неоад’ювантної поліхіміотерапії. У зв’язку з прогресуванням процесу в листопаді 2015 року було проведено операцію лапаротомію, взята біопсія пухлини. Патолого-гістологічний висновок — низькодиференційована гранулезоклітинна пухлина. Знову проводився курс ад’ювантної поліхіміотерапії. Обстеження КТ органів грудної клітки, органів черевної порожнини в грудні показало ознаки ураження правого яєчника (розміром 101х65х83мм).
До TomoClinic пацієнтка звернулася в грудні 2015 року. Було проведено курс дистанційної променевої терапії на область рецидиву пухлини на апараті ТомоНD (IMRT методика), після чого обстеження показало повний регрес пухлини.
Рак прямої кишки
Пацієнт: чоловік, 52 роки.
У вересні 2016 року обстежений в онкодиспансері за місцем проживання, де був встановлений діагноз рак прямої кишки 4 стадії з метастазами в печінку.
Звернувся до TomoClinic, де був дообстежений. Проведено МРТ печінки, біопсія пункції передбачуваних метастазів в печінку, отримано негативний результат. Метастази в печінку були виключені, діагноз уточнено — рак нижньоампулярного відділу прямої кишки 1 стадії.
Пройшов курс променевої терапії на пухлину прямої кишки і регіонарні лімфовузли та застосування радіомодифікації препаратом Фторафур.
При контрольному обстеженні СКТ ОЧП, ОМТ, МРТ малого таза відзначається повний регрес пухлини.
Пухлина спинного мозку в шийному відділі хребта
Дівчинка 1998 року народження, Кіровоградська область
Час лікування: 19.01-26.02.16 року
Анамнез: Хворіє з 2015 року, обстежена за місцем проживання, виконали МРТ головного мозку і всіх відділів спинного мозку. Виявлено новоутворення в шийному відділі хребта. Прооперована в інституті нейрохірургії (Київ). Отримана верифікація діагнозу. На післяопераційну променеву терапію не була спрямована.
Через кілька місяців погіршився стан — посилився неврологічний дефіцит. Оперуючим нейрохірургом за даними МРТ був виставлений рецидив захворювання. Самостійно мама пацієнтки звернулася до TomoClinic, була проконсультовала радіологом. Запропонували променеву терапію на лінійному прискорювачі Elekta Synergy.
Лікування пацієнтка переносила задовільно, періодично турбували головні болі і болі в шийному відділі хребта, були судомні посмикування рук і ніг, більше зліва. На момент виписки зберігався грубий лівосторонній парез і млявий парез правої ноги, функцію тазових органів контролює. Самостійно стоїть кілька хвилин, потім падає через слабкість в лівій половині тулуба. Пересувається на сидячій колясці, ходить зі сторонньою допомогою, протягом доби більше лежить. Неодноразово проводилася реабілітація в центрах Києва.
На контрольних МРТ динаміка позитивна — пухлина перероджується в кісту.
Метастази в головний мозок
Пацієнтка лікувалася у гінеколога за місцем проживання з 2014 року, коли помітила ущільнення в лівій молочній залозі.
Після обстеження в 2015 році був виявлений рак IV стадії, з метастазами в печінку та кістки скелета. Пройшла 6 курсів паліативної хіміотерапії раку з хорошою позитивною динамікою, регресом метастазів в печінку, останній курс — в грудні 2015 року, далі отримувала гормонотерапію.
Відчула різке погіршення самопочуття на початку серпня 2016 року. З’явилася нудота, блювота. За місцем проживання було зроблено СКТ головного мозку, де були виявлені метастази в головному мозку.
Для проведення курсу променевої терапії пацієнтка звернулася до TomoClinic, де було прийнято рішення провести МРТ головного мозку, яке виявило додаткові осередки метастазів в головному мозку, (всього 6).
Проведено курс томотерапії на весь головний мозок. Через місяць після опромінення діагностичні обстеження показали хороший клінічний ефект, практично повний регрес метастазів в головному мозку.
Лімфогранулематоз
Дівчинка 2000 року народження (Кропивницький)
Час лікування: 12.05-26.05.16 року
Анамнез: гостро захворіла, збільшилися лімфатичні вузли біля грудини. Обстежена, виконана СКТ органів грудної порожнини і шиї, взята біопсія з лімфовузла, діагноз верифікований, проконсультована дитячим гематологом в Національному інституті раку. Отримала 4 курси поліхіміотерапії за схемою BEACOP, спрямована з обласної дитячої лікарні в Кропивницький для проходження курсу променевої терапії — томотерапії. Лікування перенесла задовільно.
На контрольному СКТ — стабілізація процесу.
Рак носоглотки
Діагноз пацієнтки: рак носоглотки II стадії
Час лікування: 08.08.2016 — 31.08.2016 року
Анамнез: хворіє з 2013 року. Гістологічно — плоскоклітинний незроговілий рак. За місцем проживання отримала повний лікувальний курс хіміо-променевої терапії на первинний осередок і регіонарні лімфовузли. В подальшому регулярно спостерігалася.
З 19.08.2015 року виявлено рецидив хвороби, підтверджений гістологічно. Було отримано 5 курсів паліативної хіміотерапії з негативною динамікою (за результатами КТ від 12.07.16 року). Направлена в наш центр для повторної променевої терапії на область рецидиву пухлини.
Після курсу лікування контрольне обстеження показало повний регрес пухлини.