Головна/Клінічні дослідження
hero scaled

Клінічні дослідження

Клінічні дослідження включені у більшість міжнародних протоколів. Для пацієнтів — це можливість пройти найсучасніше лікування, яке існує в світі. Клінічні дослідження — важливий напрямок діяльності TomoClinic.

Group 2

Що таке клінічні дослідження в онкології?

Це складний процес, що складається з 4-х етапів.

Протягом першої фази розроблені кращими фармацевтичними компаніями світу потужні препарати для лікування раку застосовують вперше. Тестування проводять для невеликої групи до 80 осіб: здорові добровольці або пацієнти з певними захворюваннями. У цій фазі оцінюють безпеку препаратів або запропонованої схеми лікування. Дослідження відкриті: інформація про препарати, дози, схеми лікування, які отримують пацієнти, доступна і лікарям, і учасникам дослідження.

Під час другої фази визначають ефективність препаратів: тестування проводять також відкрито в групі людей до 300 осіб з певними захворюваннями. Може здійснюватися вибір схеми лікування, підбір дози досліджуваного препарату, оцінюють ризики застосування.

В Україні, як правило, клінічні дослідження ведуть вже на третьому етапі: лікування для 1000 унікальних пацієнтів з певними захворюваннями проводять препаратами, які довели свою ефективність в усьому світі. Після цієї фази препарат офіційно реєструють і дозволяють до продажу.

На четвертому етапі препарати вивчають після їх схвалення для розширення показань або реєстрації нової лікарської форми. Протягом другої, третьої або четвертої фази досліджень можуть також використовувати нові поєднання вже схвалених препаратів для лікування пацієнтів.

Що це означає для пацієнта?

Участь в клінічних дослідженнях — альтернативний і безкоштовний шанс отримати на 100% гарантовано якісне лікування раку. Для всіх інших пацієнтів таке лікування, швидше за все, буде залишатися дорогим протягом наступних 10 років.

Чому наш центр готовий до проведення клінічних досліджень

 • Ми відповідаємо всім критеріям, які висувають до онкологічних центрів, де проводять клінічні дослідження.
 • Медичний персонал має високу професійну підготовку і великий досвід лікування пацієнтів з різними раковими захворюваннями.
 • Наші фахівці володіють відповідними знаннями — це міжнародні вимоги до клінічної практики і нормативно-правові акти щодо проведення клінічних досліджень в Україні.
 • У TomoClinic дотримуються всіх умов зберігання лікарських засобів; є приміщення, обладнання і витратні матеріали в обсязі, необхідному і достатньому для проведення досліджень; спеціально навчений персонал веде медичну документацію.
 • Клініка отримала підтвердження від американського центру Quality Assurance Review Center (QARC), який забезпечує перевірку якості променевої терапії (RTQA), тобто перевіряє відповідність обладнання і планів опромінення критеріям і стандартам, що дозволяють проводити такі дослідження.
 • TomoClinic має міжнародний сертифікат якості ISO 9001: 2015, що підтверджує відповідність світовому стандарту надання послуг радіотерапевтичного і радіохірургічного лікування, а також променевої діагностики.
 • Компетентність лабораторії TomoClinic підтверджує регулярна участь у дослідженнях зовнішнього контролю оцінки якості в системі програм професійного тестування лабораторій і в міжлабораторних порівняльних дослідженнях.

Наші дії

Ми інформуємо про протоколи, за якими проходять клінічні дослідження в нашому центрі. При лікуванні різних видів раку сучасні препарати застосовуємо в комплексі з променевою терапією, операцією, таргетною терапією, імунотерапією або хіміотерапією — залежить від захворювання.

Активно популяризуємо цей напрямок і повідомляємо пацієнтам про всі важливі моменти. Кожен учасник підписує інформаційну угоду з клінікою і може поставити будь-яке запитання лікареві.

Співпраця з нами в клінічних дослідженнях – це гарантія безпеки і якості лікування, можливість працювати з кваліфікованим і досвідченим персоналом при найвищому рівні організації медичного процесу.

Безкоштовне лікування

Клінічні дослідження — це дослідження, що перевіряють ефективність нових методів і препаратів і мають величезне значення для пацієнтів, які в них беруть участь. Це можливість отримати безкоштовно (!), за рахунок фармацевтичних компаній, передове і дуже дороге лікування — доступ до нових перспективних методів, який у широкій практиці поки обмежений

Проведення клінічних досліджень у TomoClinic означає світове визнання високої кваліфікації лікарів і класу обладнання.

З якими захворюваннями ви можете звернутися до нас для участі в клінічних дослідженнях і отримання безкоштовне лікування?

 • Рак легень.
 • Рак сечового міхура.
 • Рак голови-шиї.
 • Рак грудної залози у жінок і чоловіків.
 • Рак головного мозку.
 • Рак яєчників.
 • Солідні пухлини: рак кісток (остеогенна саркома, саркома Юінга та ін.), рак м’яких тканин (рабдоміосаркома та ін.), рак печінки (гепатобластома).

Ваше лікування буде проводитися відповідно до великого плану, який називається протоколом дослідження. Цей план визначає, які діагностичні і лікувальні процедури ви пройдете, які лікарські засоби будуть використовуватися і в якому дозуванні.

Залежно від конкретної ситуації і захворювання ви зможете пройти променеве лікування (радіохіругію) в поєднанні з імунотерапією або хіміопроменеве лікування в поєднанні з таргетною або імунотерапією, або операцією.

Перш ніж приєднатися до нашого клінічного дослідження, отримайте якомога більше інформації, щоб ви могли зрозуміти, що потрібно для вашої участі і як це вплине на ваш стан.

Вам допоможе консультація клінічного онколога, яка внесе ясність і визначеність у вашу ситуацію. Разомы з досвідченим фахівцем ви приймете правильне рішення.

Телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання і пояснять, як направити нам для розгляду необхідну документацію

Як потрапити до КД?

Щоб потрапити до КД потрібно відповідати певним критеріям, які виставляє спонсор дослідження. Заповніть цю форму, 
аби пройти тест та отримати відповіді на ваші запитання

  крулько

  Відповіді на часто задавані запитання

  Можливо, ви знайдете відповіді на запитання, що Вас цікавлять

  • На це питання немає однозначної відповіді так само, як немає однакових пухлин у двох різних людей. Багато що залежить від стадії хвороби, типу новоутворення, його генетичного профілю і розташування, загального стану здоров’я на момент встановлення діагнозу, віку і навіть статі. Однак одну дуже важливу треба розуміти — навіть якщо статистика щодо конкретного захворювання здається не дуже оптимістичною, знайте, що кожна людина унікальна і у кожного пацієнта все може бути по-різному. Крім того, статистика застаріває, не встигає за стрімким розвитком онкології. Завдяки розробці та впровадженню нових препаратів і методів вже є обнадійливі результати лікування навіть при пізніх стадіях раку.

   • Пацієнти з недрібноклітинним раком легені (НМРЛ) IV стадії, які раніше не проходили спеціальне протипухлинне лікування після встановлення діагнозу.
   • Пацієнти, які лікувалися з приводу НМРЛ І, ІІ або ІІІ стадій, якщо після завершення спеціального лікування пройшло більше 6 місяців і з’явилися віддалені метастази (М1).
   • Пацієнти з метастазами в головний мозок, якщо на мозок та/або метастатичні вогнища проводилася променева терапія і стан стабільний.
   • Пацієнти з НМРЛ І або ІІА стадій, яким за медичними показаннями не можна виконати хірургічне втручання.

  • Протипоказанням до операції може бути, наприклад, серцева недостатність чи інші супутні захворювання. Важливо: відмова від операції не вважається медичним протипоказанням.

  • Пацієнти 18 років та старші з діагнозом:

   • рак ротоглотки ІІІ стадії або IVA стадії;
   • рак гортані / гіпофаринксу (нижній відділ глотки) / порожнини рота – III або IVA стадії.

   Порядок етапів лікування визначає наш онкологічний консиліум індивідуально для кожного пацієнта. Детальну інформацію пацієнти отримують під час консультації з клінічним онкологом. Рекомендуємо заздалегідь підготувати перелік питань.

  • Обов’язково проводиться протинудотна терапія кілька днів поспіль після отримання хіміотерапії. На 2-й чи 3-й день даємо водне навантаження, щоб полегшити пацієнтові роботу нирок. Підтримуючі процедури особливо важливі при лікуванні пухлин голови-шиї, оскільки побічні явища можуть бути нелегкими. Робимо все можливе, щоб пом’якшити їх: проводимо внутрішньовенні вливання, переводимо на рідкі поживні суміші, призначаємо знеболювальні препарати. Госпіталізуємо пацієнтів протягом усього періоду лікування. Вони потребують більшої уваги, догляду, виходжування, постійного контролю за аналізами. Розробляємо спеціальне індивідуальне меню: все перетерте, збите — для того, щоб людина могла самостійно їсти і не відчувати болю.

    

  • У багатьох випадках важлива частина лікування — імунотерапія. Це етап, призначений для посилення природної опірності організму, зміцнення імунної системи. Використовуються нові препарати, які допомагають імунній системі розпізнавати ракові клітини як чужорідні та «атакувати» їх. Застосовуються також хіміотерапія, таргетна терапія, хіміопроменева терапія (на тлі променевої терапії проводиться хіміотерапія згідно з сучасними міжнародними стандартами; обидва способи у поєднанні посилюють дію один одного). Яке саме лікування пройде конкретний пацієнт, визначить консиліум фахівців згідно з міжнародним протоколом і з урахуванням індивідуальної ситуації кожної людини.

  переваги діагностики

  Залишились питання?

  Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

   запис кроп
   Доверху