Головна/Біопсія легень
Біопсія легень

Біопсія легень

Без операції і без болю: біопсія легень під контролем КТ

Ця історія сталася з однією зовсім юною нашою пацієнткою. У TomoClinic, звернулася 22-річна дівчина, налякана діагнозом, який встановили просто по рентгенограмі в поліклініці за місцем проживання. Прибула вона в центр у супроводі розгублених і засмучених батьків. І хоча наші фахівці всю сім’ю відразу заспокоїли, пояснили, що раку легень у такому віці практично ніколи не буває, крапку у вирішенні проблеми поставили результати спеціального дослідження. У дівчини виявили запальний процес у легенях, який не має відношення до онкології, і призначили лікування.

Історія закінчилася благополучно, без непотрібного хірургічного втручання, тільки тому, що пацієнтка звернулася до нас вчасно і їй провели обстеження, яке в результаті чітко відповіло на питання, рак або не рак. Таке дослідження називається трансторакальна біопсія легень, проводиться під контролем комп’ютерної томографії та належить до одного з найсучасніших напрямків медицини — інтервенційної радіології.

Поставити запитання

Що таке біопсія легень під контролем КТ?

Це один з новітніх методів діагностики, що використовує метод комп’ютерної томографії, який допомагає визначити вузол або аномалію (масу) і взяти зразок тканини для дослідження під мікроскопом. Метод малоінвазивний і не вимагає загальної анестезії.

Дослідження необхідно провести, якщо у вас на рентгенограмі або на КТ лікар виявить підозрілу ділянку. Тільки результат гістологічного аналізу тканини дозволить точно визначити, що це: доброякісний вузол запального характеру або т. з. псевдопухлина, наприклад, абсцес легень або туберкульоз, або первинна пухлина, або метастаз. Саме від результату буде залежати план лікування.

Чому важливо провести біопсію легень при виявленні аномальної ділянки на знімку?

Проблема захворювань грудної клітини — легень і середостіння — у всьому світі стоїть дуже гостро, не тільки в Україні. Рак легень стабільно входить у першу «п’ятірку» за смертністю, а серед чоловіків посідає перше місце. Підступність хвороби в тому, що вона може маскуватися під бронхіт, пневмонію і т. і., та виявляють її часто на пізній стадії. Масштаби катастрофи в нашій країні явно недооцінені. Тому будьте уважні до себе. Чим раніше виявити рак, тим вище шанси на успіх лікування.

Як проходить процедура взяття біопсії під контролем КТ?

tomo-biopdiya-300x200

КТ-сканер являє собою велику машину, що має отвір, а в центрі короткий тунель. Ви будете лежати на діагностичному столі, який заходить у цей тунель і виходить з нього. Під безперервним контролем КТ-навігації наш досвідчений фахівець, інтервенційний радіолог, введе голку в шкіру і буде просувати її в осередок ураження. Вам потрібно лежати спокійно, намагатися не розмовляти і виконувати команди лікаря.

У кожен момент часу завдяки скануванню фахівець контролює, де знаходиться кінчик голки, де мішень (вузол або маса), де критичні органи, які дуже важливо не зачепити. Робить забір матеріалу так, щоб було не менше двох зразків, — два-три оптимально для подальших досліджень під мікроскопом. Величезна перевага КТ-сканування ще і в тому, що лікар миттєво може побачити можливе ускладнення і відразу вжити заходів, щоб усунути його. За відгуками наших пацієнтів, немає особливих хворобливих відчуттів, діє місцева анестезія. Таким чином, процедуру трансторакальної біопсі можна сміливо назвати прицільною біопсією.

Як підготуватися до трансторакальної біопсії?

Вам необхідно здати на аналіз кров, щоб лікарі знали, чи все нормально зі згортанням, і переконалися, що немає ризику кровотечі. Крім того, потрібно пройти електрокардіографію і КТ з контрастом. Чому саме з контрастом? Тому що в цьому випадку на знімках дуже добре видно судини, і фахівець зрозуміє, як виконати біопсію безпечно, щоб не зачепити їх. КТ можна пройти за два-три тижні або безпосередньо перед процедурою.

Ви повинні повідомити лікаря про препарати, які приймаєте, в тому числі і про трав’яні домішки; розповісти, чи є у вас алергічні реакції, особливо на анестезію. Лікар може порадити вам припинити прийом аспірину або іншого препарату для розрідження крові протягом нетривалого періоду часу до процедури.

Також повідомте лікаря про недавні захворювання або хронічні хвороби, якщо вони у вас є. Якщо у вас цукровий діабет і ви приймаєте інсулін, слід поговорити з фахівцем, тому що може знадобитися коригування вашої звичайної дози інсуліну.

Жінкам потрібно завжди інформувати лікаря, якщо є ймовірність вагітності. Деякі процедури з використанням променевих методів, як правило, не виконують під час вагітності, оскільки опромінення може бути шкідливим для плода.

Які існують протипоказання до проведення трансторакальної біопсії?

Протипоказанням може бути порушення роботи серця, а саме аритмія. У такому випадку необхідна консультація кардіолога, який призначить лікування. Якщо після лікування стан стабілізується, можна проходити процедуру біопсії.

Ми завжди заздалегідь попереджаємо пацієнтів про необхідність лікування, якщо є аритмія. Особливо це важливо для людей, які прибувають до нас з інших міст чи сіл, щоб їм не довелося повертатися назад через неможливість провести процедуру без попереднього лікування аритмії.

Що відбувається після процедури?

Ви будете протягом двох-трьох годин лежати: перебувати в клініці під наглядом медперсоналу. Після цього буде проведений контроль, низькодозове КТ, щоб лікарі могли переконатися, що відсутні ускладнення. Якщо все добре і немає ускладнень, ви зможете поїхати додому. Якщо є які-небудь ускладнення, лікарі приймуть заходи для їх усунення і, можливо, ви залишитеся на ніч у клініці.

Які переваги трансторакальної біопсії?

 • Малотравматична (малоінвазивна) процедура, яка, на відміну від хірургічної біопсії, не вимагає розрізів і загальної анестезії.
 • Найвища точність і надійність методу для діагностики доброякісних і злоякісних вузлів і мас.
 • Мінімальний ризик ускладнень.
 • Процедура, як правило, безболісна, а її результати такі ж високоточні, як і при проведенні біопсії з видаленням зразка тканини хірургічним методом.
 • Час відновлення нетривалий, і ви можете незабаром повернутися до своєї звичайної діяльності.

Величезне значення має правильне планування — це одна з найважливіших задач інтервенційного радіолога. Адже людина дихає, всі органи знаходяться в русі, і потрібно дуже точно потрапити в рухому мішень. А найголовніше, що за результатами ми можемо встановити діагноз, визначити тип пухлини, якщо процес злоякісний, і розробити правильний план лікування в будь-якому випадку.

Важливо. Трансторакальна біопсія під постійним контролем КТ — унікальний для України метод діагностики захворювань легень і середостіння. TomoClinic — один з небагатьох онкологічних центрів, де цей метод застосовують широко і успішно. Нерідкі випадки, коли пацієнти зверталися до нас за допомогою з вердиктом «метастази в легені», а наші фахівці за результатами біопсії знімали онкологічний діагноз.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем, пов’язаних з діагностикою хвороб легень або середостіння, або виникненні питань, телефонуйте за номером який бачите на сайті — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Біопсія легень
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху