Головна/Біопсія печінки
Біопсія печінки

Біопсія печінки

Біопсія печінки – це взяття фрагменту тканини для гістологічного дослідження з метою виявлення захворювання органу чи оцінки ефективності лікування. Діагностична процедура проводиться для оцінки стану печінки, її функцій та виявлення патологічних відхилень. Печінка – життєво важлива залоза зовнішньої секреції, розташована у черевній порожнині, що виконує безліч фізіологічних функцій.

Забір фрагментів тканини печінки проводиться за допомогою спеціальної тонкої голки. Призначає процедуру лікар-гастроентеролог. Важливість проведення процедури полягає у її високій інформативності. Результат біопсії дозволяє підтвердити точний діагноз чи спростувати підозру на розвиток патології. Від результатів біопсії залежить подальша тактика лікування.

Поставити запитання

Коли призначають біопсію печінки?

Біопсію печінки призначають при порушеннях роботи органу, хронічних захворюваннях, а також для підтвердження чи спростування підозри на наявність пухлини в організмі. Процедуру можна проводити на всіх стадіях раку.

Показання до проведення біопсії печінки:

 • Збільшення об’ємів органа, фіброз печінки;
 • Виявлення рівня ураження печінки внаслідок зловживання алкогольними напоями (ступінь інтоксикації органа);
 • Атиповий гепатит (гепатит звичайного типу діагностується без біопсії);
 • Жовтяниця невідомого походження (без збільшення жовчних протоків);
 • Під час цирозу;
 • Холангіт;
 • Підозра на онкологічне ураження печінки;
 • Діагностика тканин печінки через розвиток пухлинного процесу у віддалених органах;
 • Контроль ефективності лікування хронічних захворювань печінки.

Біопсію печінки також призначають для оцінки ураження органа внаслідок перенесених інфекційних чи паразитарних захворювань.
Біопсія печінки як комплексне дослідження проводиться перед трансплантацією органів.

Біопсію печінки не можна проводити:

 • Якщо є схильність до кровотеч;
 • Діагностована непрохідність жовчних шляхів;
 • Пацієнт страждає на перитоніт.

Біопсія печінки є абсолютно безпечним методом діагностики патологій печінки. Ризик виникнення ускладнень після процедури зведений до мінімуму, за умови правильної підготовки пацієнта до процедури.

Підготовка до проведення біопсії печінки

За тиждень до проведення процедури пацієнту рекомендовано припинити прийом препаратів, що розріджують кров. Відмова від медикаментів відбувається виключно за згодою лікаря, що їх призначив. Перед біопсією спеціаліста необхідно попередити про вагітність пацієнки чи менструацію.

У день проведення процедури необхідно відмовитися від ситного сніданку та не пити багато рідини (це необхідно для пустоти сечового міхура). Якщо пацієнт сильно хвилюється, допустимий прийом седативних засобів.

Перед біопсією пацієнту проводять ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Обов’язкова здача аналізів, що підтверджують відсутність у пацієнта проблем зі згортанням крові та визначають його резус-фактор.

Перед процедурою пацієнт підписує документ, у якому дає дозвіл на проведення біопсії печінки.

Види біопсії печінки

 • Пункційна;
 • Інцизійна;
 • Лапароскопічна.

Як проходить біопсія печінки

У деяких клінічних випадках проведення біопсії передбачене під час лікування пацієнта у режимі стаціонару. Але бувають і виключення, коли біопсію проводять без попередньої госпіталізації. Через больові відчуття під час забору фрагменту тканини, процедуру проводять під місцевою анестезією. При гепатиті С та інших порушеннях роботи печінки використовують пункційну біопсію.

У момент процедури пацієнт знаходиться у положенні лежачи на спині, права рука розташована під головою. Людина одягає спеціальний халат. Місце проколу обробляють спеціальними антисептичними засобами. Вони не викликають алергічних реакцій і безпечні для пацієнтів.

Після обробки антибактеріальним засобом та перед проколом місце обов’язково знеболюють. На глибину 3 см вводиться голка, забір біоптата триває не більше хвилини. Процедура проводиться під контролем ультразвукового апарату. Це забезпечує максимальну точність проникнення голки в зону дослідження.

Інцизійна біопсія проводиться під час оперативного втручання (при видаленні метастазів, ущільнень чи пухлини). Отриманий матеріал відправляють у лабораторію для подальшого гістологічного дослідження. Залежно від результатів інцизійної біопсії розробляється план лікування для пацієнта.

Лапароскопічна біопсія проводиться шляхом введення зонда у черевну порожнину. Процедура може проводитись під час діагностичного огляду чи операції. Зонд обладнаний відеокамерою, яка передає зображення на монітор. Забір тканин виконують за допомогою спеціальних медичних інструментів та під контролем УЗ-апарату.

У переважній кількості випадків після забору біоптата печінки ускладнень нема. Наступні кілька годин після процедури можливе відчуття слабкості та легкий біль у спині. З дозволу лікаря можна прийняти знеболювальне.

Розшифровка результатів відбувається двома методами – Метаврита та Кноделя. Перший використовують у випадках, коли біопсія проводиться при гепатиті С. Визначається стадія рубцювання та кількість фіброзної тканини. Метод Кноделя відображає запальний процес та некроз тканин.

Якщо впродовж двох днів після процедури присутнє різке підвищення температури тіла, біль у животі, нудота та запаморочення – необхідно звернутися за медичною допомогою.

Проведення біопсії печінки в «Українському Центрі Томотерапії»

Біопсія печінки – процедура, що викликає сильні больові відчуття, а тому перед надрізом шкіри пацієнту вводять знеболювальний препарат. У приватній клініці «Український Центр Томотерапії» біопсію печінки проводять фахівці з досвідом роботи понад 10 років.
Для забору фрагментів тканин використовують пункційну біопсію. У положенні лежачи лікар проводить надріз шкіри та акуратними рухами бере зразки тканин для аналізу. Подальше гістологічне дослідження біоптата є найбільш інформативним- воно визначає план лікування пацієнта.
Завдяки злагодженій роботі фахівців суміжних спеціальностей в «Українському Центрі Томотерапії» кожен пацієнт отримує індивідуальний план лікування. На сайті клініки «УЦТ» можна ознайомитися з відгуками клієнтів про процедуру.

Вартість біопсії печінки

Ціна процедури залежить від виду та складності взяття фрагмента тканини печінки. У приватній клініці «УЦТ» біопсія печінки проводиться під контролем апарату ультразвукового дослідження, що забезпечує точність процедури. В Україні також доступне використання методів візуалізації (КТ), що підвищує вартість процедури. Термінове проведення процедури та термінове отримання результатів також впливають на вартість біопсії печінки.

Який лікар проводить біопсію печінки?

Направити на біопсію може лікар-гастроентеролог, який помітив порушення у роботі печінки чи зміни тканин за результатами МРТ чи КТ діагностики. Пацієнтам з хронічними хворобами печінки призначити процедуру може гепатолог. Лікар-гепатолог – це фахівець у сфері діагностики та лікування захворювань печінки та жовчовивідних шляхів.

Які протипоказання до проведення біопсії печінки?

Абсолютним протипоказанням є кровотечі без причини в історії хвороби пацієнта. Також не можна проводити процедуру, якщо у пацієнта гемангіома або погане згортання крові. Відносним протипоказанням є період вагітності, менструація чи ожиріння.

При яких хворобах призначають біопсію печінки?

Біопсію печінки призначають при підозрі на рак печінки та при наявності метастазів у віддалених органах (у випадку вже наявного онкологічного процесу в організмі). Інша причина проведення біопсії – нетипове протікання гепатиту, фіброз печінки і цироз.
Чи роблять біопсію печінки, якщо у пацієнта гепатит?

Біопсію печінки можуть призначити, якщо у пацієнта гепатит С. Це необхідно для оцінки стану органа та визначення ступеня гістологічних змін та прогресу захворювання. Біопсію можна проводити кілька разів для контролю ефективності терапії. Процедура цілком безпечна і не викликає негативних наслідків.

Чи боляче робити біопсію печінки?

Для забору фрагмента тканин печінки необхідно зробити надріз шкіри. Порушення цілісності шкірного покриву супроводжується больовими відчуттями та дискомфортом в області дослідження. Для мінімізації болю перед процедурою пацієнту вводять знеболювальний препарат. Місцева анестезія знижує чутливість досліджуваної ділянки.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Біопсія печінки
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху