Головна/Шваннома
Шваннома

Шваннома

Шваннома — це пухлина, яка виникає з шваннівських клітин оболонки нерва. Вона може бути як злоякісною, так і доброякісною. Даний вид онкології діагностується нечасто, приблизно в 7% випадків всіх сарком м’яких тканин. Спостерігається в основному у людей середнього віку, частіше у представників чоловічої статі.

Злоякісна шваннома в основному локалізується на кінцівках рук і ніг:

 • Стегно.
 • Гомілки.
 • Передпліччя.

Шваннома також може утворитися в області шиї і голови, але такі випадки фіксуються значно рідше. Навіть найменша злоякісна шваннома являє собою обмежені, інкапсульовані вузли, часто має крупногорбисту поверхню. Якщо пухлина утворюється з великого нервового стовбура, то вона візуально нагадує веретено, нерв потовщений і відокремити його від пухлини неможливо. Якщо тканину пухлини розрізати, то вона має жовтувато-білий або сірий блискучий колір, волокнисту структуру, іноді желатиноподібну. Якщо форма шванноми низькодиференційована, волокнистості немає, пухлина нагадує «риб’яче м’ясо». Маленька злоякісна шваннома складається з подовжених клітин, ядра яких витягнуті.

В онкології гаяти часу не можна: шваннома без вчасного лікування може небезпечно розростися, в головному мозку з’являються метастази, і тоді важко зарадити пацієнтові. Але в нашому сучасному онкологічному центрі на допомогу приходить променева терапія з можливістю радикально впливати на новоутворення головного мозгу, в т.ч. і на шванному. Тому вважаю, що лікування цього виду раку треба вести в спеціалізованому онкологічному центрі з точною апаратурою.

Алла Кухар – Лікар-радіолог (променевий терапевт) першої категорії TomoClinic

Вестибулярні шванноми — що це?

Вестибулярна шваннома (невринома слухового нерва) — найбільш поширений вид раку невральних оболонок. Зазвичай рости вестибулярна шваннома починає в області розташування слухового проходу. Шваннома на відміну від інших пухлин відрізняється низьким темпом зростання. Симптоматика на початкових стадіях зазвичай відсутня. Єдиний прояв — це дзвони або шум у вушній раковині. В процесі розростання пухлини у пацієнта знижується якість слуху, що зазвичай виявляється випадково.

Коли шваннома досягає розміру 3-4 см в диаметрі, у людини починаються проблеми з координацією. Вони безпосередньо пов’язані з деформацією стовбура головного мозку. Також можуть проявитися ознаки розладу з боку лицьового і трійчастого нервів, які також зазнають змін:

 • Розтягування.
 • Витончення.
 • Разволокнення.

Через це слух повністю пропадає.

Симптоми шванноми

Клінічна картина розвитку раку виражена слабо, неспецифічна. Симптоми на ранніх стадіях відсутні. Розростається шваннома досить повільно. Правильна диференційна діагностика можлива тільки шляхом цитологічного або морфологічного вивчення пухлини.

Успішне лікування патології безпосередньо залежить від якісного і достовірного діагностування. Тільки застосування сучасних технологій і способів діагностування гарантує постановку точного діагнозу. Ця проста істина особливо важлива в разі виявлення і терапії раку різної етиології. Виправити ситуацію після неправильно встановленого діагнозу, а значить неефективного лікування, буде практично неможливо. В TomoClinic працюють найкращі фахівці України, а діагностика проводиться на сучасному обладнанні, що гарантує безпеку процедур, установку правильного діагнозу і проведення якісної терапії.

Лікування променевою терапією

В TomoClinic лікування проводять з використанням сучасних методів, одним з яких є томотерапія. Використовуючи сучасні технології променевої терапії в поєднанні з іншими методиками, можна домогтися максимально ефективного результату лікування з мінімальним ураженням сусідніх органів і тканин, а також зберегти звичний спосіб життя пацієнта. Шванома виліковна, головне вчасно звернутися до фахівців.

Ефективна терапія в Україні
Інноваційне лікування шваноми дає реальні шанси на практично повне одужання. Шваннома іменована в медицині також як невринома — пухлина, яка може виникнути в будь-якому нерві. Але більш характерні для нервів, які розташовуються в голові і шиї, а також тих, які безпосередньо беруть участь в згинанні ніг і рук.

Лікування включає в себе хіміотерапію, променеву терапію і хірургію. Кожен випадок індивідуальний, тому консиліум фахівців призначає пацієнтові лікування відповідно до особливостей розвитку хвороби в його організмі. Якщо шваннома маленька, то її легше видалити, що знизить ризики сильного пошкодження нерва. Ряд пацієнтів, у яких шваннома доброякісна, знаходяться в незадовільному загальному стані здоров’я, і ​​їм операція не призначається. У цих випадках променева терапія допомагає зменшити розмір пухлини і усунути негативну симптоматику. Доктора нашого центру постійно контролюють стан пухлини, щоб переконатися, що вона не зазнає ніякої недоброякісної трансформації і не вимагає більш інтенсивної терапії.

На сьогоднішній день в Україні використовуються інноваційні методи діагностування та терапії онкологічних захворювань різної складності. В TomoClinic проводиться успішне лікування різних видів онкології. У своїй роботі ми використовуємо тільки перевірені і діючі методики, які дають хороший результат.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію шванноми:

https://www.nccn.org/professionals/physician_gls/default.aspx#site (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), schwannoma — шваннома.
https://www.esmo.org/Guidelines (Central Nervous System Cancers — рак центральної нервової системи), schwannoma — шваннома.
Central_Nervous_System_Cancers, schwannoma — шваннома.

news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху