Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Радіохірургія

Що таке радіохірургія?

Це один із сучасних методів лікування, що використовує цільове, дуже точне випромінювання у великих дозах, щоб зруйнувати клітини злоякісної пухлини.

Складне комп’ютерне планування, яке застосовують наші фахівці, дає можливість чітко сфокусувати пучок променів і доставити високу дозу до «мішені» за один сеанс. Потрібно розуміти, що радіохірургія — це не хірургічне втручання в загальноприйнятому сенсі, тому що немає ніякого розрізу, не потрібний загальний наркоз. Потужне випромінювання концентрується у вузькому пучку (подібно  «випромінюючому ножу»), і за допомогою такого «ножа» руйнуються уражені тканини.

Тобто метод працює, пошкоджуючи ДНК* пухлинних клітин так само, як і інші способи опромінення. В результаті ці клітини втрачають здатність розмножуватися і гинуть.

Мультисесійна радіохірургія

Поетапна радіохірургія, також відома як мультисесійна радіохірургія, — процес, в якому загальна доза випромінювання ділиться на менші дози в окремі дні лікування. Проводять кілька сеансів: як правило, від двох до п’яти. Таке поетапне лікування ефективно вбиває пухлину з максимальним захистом оточуючих органів і тканин.

 

У яких випадках ми застосовуємо мультисесійну радіохірургію і що таке олігометастази?

Наші фахівці використовують мультисесійну радіохірургію для лікування утворень, розташованих в різних частинах тіла, тобто при різних локалізаціях пухлинного процесу. Особливо актуальний цей метод при метастазах в головний мозок і олігометастатичній хворобі.

Олігометастатична хвороба — це тип метастазування, при якому ракові клітини з вихідної (первинної) пухлини проходять через організм і утворюють невелику кількість нових (метастатичних) вогнищ в одній або декількох частинах тіла (як правило, до 5 вогнищ).

Наші лікарі детально розкажуть вам про всі етапи радіохірургії, а саме:

  • про фіксацію пацієнта із застосуванням радіохірургічних термопластичних масок і спеціальних компресійних платформ для обмеження дихання — що дозволяє максимально точно «закріпити» пацієнта в потрібному положенні і провести процедуру передпроменевої підготовки і сам сеанс радіохірургії;
  • про планування лікуванні — на цьому етапі променевий терапевт і медичний фізик підбирають і перевіряють параметри випромінювання;
  • про саме лікування: один сеанс може зайняти різний час (від пів години до години — вирішується індивідуально в залежності від конкретної ситуації), однак процедура абсолютно безболісна, не доставляє дискомфорту.

Під час сеансу опромінення фахівці спостерігають за пацієнтом. Ми використовуємо новітнє обладнання, яке має всі необхідні можливості для проведення радіохірургії — лінійні прискорювачі Elekta Synergy з новим багатопелюстковим коліматором Agility і систему TomoTherapy HD.

У нашому центрі (Томоклінік, Кропивницький) лікування за допомогою радіохірургії проводять дуже досвідчені фахівці — з пацієнтами працює багатопрофільна команда: клінічні онкологи, променеві терапевти, медичні фізики, рентген-лаборанти та медсестри. Все частіше ми використовуємо радіохірургію саме завдяки передовій діагностиці: вдається виявити метастази невеликого розміру, які підходять для такої терапії.

Якщо у вас є питання про лікування за допомогою радіохірургії, дзвоніть нам за телефонами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання.

* ДНК — молекула, яка містить інформацію, що забезпечує передачу спадкових генетичних даних.