Головна/Біопсія
Біопсія

Біопсія

Що обов’язково потрібно знати лікарям при підозрі на рак? Перш за все, необхідно отримати відповідь на головне питання про природу утворення — злоякісне або доброякісне. Таку відповідь нам дає спеціальний гістологічний аналіз. Від його результату і результатів інших досліджень залежить індивідуальний план лікування, який розробляє консиліум наших лікарів для кожного пацієнта.

 

Поставити запитання

«Гістологія — золотий стандарт діагностики раку. Ми маємо підібрати саме те лікування, яке дасть ефект. А для гістологічного аналізу нам потрібно отримати тканину. Методи забору матеріалу можуть бути різні: змиви, мазки, тонко-голкова біопсія, трепан-біопсія і т. і.», — зазначає завідувач хірургічного відділення TomoClinic Дмитро Караськов.

Що таке біопсія?

Це метод діагностики, який полягає у взятті тканин організму для подальшого дослідження під потужним мікроскопом.

Які види біопсій ми виконуємо?

 • Біопсії, отримані шляхом зіскрібка, пункції, мазків Папаніколау, а також біопсії шийки матки, і в деяких випадках — тонко-голкові аспіраційні біопсії.

Процедури зазвичай досить швидкі, можуть зайняти від 15 до 30 хвилин, в залежності від частини тіла, на якій проводяться.

 • Трепан-біопсія або товсто-голкова біопсія (кор-біопсія)

Виконують спеціальною товстою голкою (трепан) під знеболенням. Під час процедури лікар бере 3-4 стовпчика тканини, причому не просто з пухлини, а саме з того місця, яке знаходиться в «зоні інтересу» фахівця. Таким чином, отримують матеріал, достатній для проведення гістологічного дослідження. Трепан-біопсію проводять обов’язково під апаратним контролем або, іншими словами, під контролем зображення: УЗД, КТ.
karaskov-225x300

«Це стосується всіх зон, включаючи легені, передміхурову залозу, м’які тканини, молочну залозу, лімфовузли і т. і. Зображення застосовують, щоб точно визначити положення голки і таким способом зробити процедуру безпечною, уникнути ускладнень», — підкреслює Дмитро Караськов.

Два основні методи візуалізації, тобто отримання зображень, які використовують у світі, — ультразвукове дослідження і комп’ютерна томографія.

У нашому центрі лікарі частіше застосовують УЗД, тому що клініка оснащена апаратом експертного класу, який дає можливість побачити навіть глибоко розташовані утворення. Тобто завдяки передовому обладнанню і досвіду фахівців ми проводимо прицільну, високоточну біопсію без променевого навантаження на пацієнта.

У тих випадках, коли УЗД недостатньо, використовуємо КТ (наприклад, при проведенні біопсії легень) або найсучаснішу технологію Фьюжн (зокрема, при дослідженні утворень простати), при якій відбувається поєднання ультразвуку і комп’ютерної томографії або МРТ.

У нашому центрі такі дослідження виконують висококваліфіковані фахівці — інтервенційні діагности.

 • Біопсія сторожових лімфовузлів

Хірургічна процедура, яка дає нашим лікарям можливість визначити, вражені лімфовузли метастазами чи ні. Сторожовий вузол знаходять і видаляють. Як правило, це відбувається під час операції з приводу раку молочної залози: пацієнтці зазвичай не потрібно проходити додаткове хірургічне втручання для біопсії сторожового вузла.

Результат інтраопераційного (в ході операції) експрес-аналізу покаже, чи містить сторожовий вузол злоякісні клітини, і дозволить обґрунтовано відмовитися від видалення пахвових лімфовузлів у пацієнток без метастазів у сигнальному (сторожовому).

Наші фахівці користуються високоточним приладом IC-FLOW для візуалізації сторожового лімфатичного вузла з допомогою індоціана зеленого “ICG”, і ми успішно проводимо процедуру біопсії. В Україні лише деякі провідні онкологічні центри виконують це важливе діагностичне дослідження, і TomoClinic в їх числі. Таким чином, пацієнтки з “негативними” (без метастазів) сигнальними вузлами уникають непотрібного видалення всього пахвового колектору.

 • Ендоскопічна біопсія

Виконуємо під час ендоскопічних процедур, таких як колоноскопія, гастроскопія або бронхоскопія. Інструменти для взяття матеріалу вводять через ендоскоп із вбудованою відеокамерою.

З якими лабораторіями ми співпрацюємо?

У кожному конкретному випадку вибір залежить від специфіки захворювання. Головний критерій для нас — висока якість досліджень. Адже це фундамент, на якому будується тактика наших подальших дій.

Гістологічний аналіз — складне дослідження, включає кілька етапів спеціальної обробки тканин різними методами і їх поділ на зрізи. Такий аналіз повинні проводити тільки досвідчені висококваліфіковані фахівці. Ось чому ми найчастіше працюємо з CSD — однією з найкращих медичних лабораторій України. «Точність заради життя» — їх девіз говорить сам за себе.

Залишилися питання? Хочете записатися на консультацію до фахівця або у вас вже є направлення на проведення біопсії? Телефонуйте нам за номером, який бачите на сайті.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Біопсія
news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху