Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Рак підшлункової залози

Оncological Center TomoClinic>Види раку>Рак підшлункової залози

«Лікування раку головки підшлункової залози і загального раку підшлункової залози проводять з урахуванням індивідуального плану. Його визначають на консиліумі лікарів вузьких спеціальностей в TomoClinic, який має проводитися лише після повної діагностики пацієнта. Хірургічний метод та хіміотерапія не завжди можливі та іноді не допомагають, тож сучасна медицина звертається до променевої терапії. Вона допомагає зробити пухлину меншою та операбельною до хірургії або знищити онкоклітини після операції».

Тетяна БойкоЗаступник головного лікаря, лікар-радіолог вищої категорії (променевий терапевт) TomoClinic

Що таке рак підшлункової залози?

Підшлункова залоза — одна з найважливіших залоз травної системи, яка відповідає за вироблення ферментів, що беруть участь в процесі перетравлення їжі. Важить вона близько 70-80 граммів і розташовується в черевній порожнині позаду шлунка. Це єдина залоза людського організму, в якій одночасно виконуються дві функції: екзокринна і ендокринна. Коли нормальний процес роботи підшлункової залози порушується, а імунна система не в силах захистити організм від зростання патологічних клітин, свій розвиток починає онкологія.

Карцинома підшлункової залози — досить рідкісна патологія, яка характеризується розвитком злоякісного новоутворення з епітелію залозистої тканини або протоку підшлункової залози. Дане захворювання найчастіше зустрічається у чоловіків старше 50 років. Симптоматика на ранніх стадіях яскраво не виражена, як і у випадку з іншими злоякісними пухлинами.

Що викликає рак підшлункової залози?

Організм людини, на жаль, недосконалий і теж дає збої. Ці збої, в свою чергу, провокують безконтрольне зростання мутованих клітин, з якими з тих чи інших причин імунна система не може впоратися. Це говорить про те, що онкологія може вразити абсолютно будь-яку людину, і причин на це більш ніж достатньо. Але в першу чергу на виникнення захворювання впливає:

  • Куріння. У медицині давно доведено, що саме ця шкідлива звичка підвищує ризик розвитку карциноми підшлункової залози.
  • Часте вживання алкогольних напоїв, відсутність в раціоні клітковини (у вигляді сирих фруктів і овочів).
  • Фактор спадковості. Це близько 5-10% випадків захворювань.
  • Хронічний панкреатит та цукровий діабет.

У більшості випадків, зафіксованих в медичній практиці (50-60%), у пацієнтів розвивається рак головки підшлункової залози, повне враження зустрічається рідше — в 25-30% випадків.

Рак підшлункової залози: симптоми

Хвороба розвивається поетапно в 4 стадії (4 ступеня), і перші дві, як правило, маскуються під виглядом звичних захворювань травної системи. Коли пухлина починає здавлювати довколишні тканини, відбувається закупорка проток, виникає інтоксикація організму і стан здоров’я погіршується.

Головними симптомами захворювання є:

  • Біль. Больові відчуття проявляються в результаті здавлювання. Їх інтенсивність може варіюватися від дискомфорту і легкого відчуття здавлювання до сильних нападів. Рак головки підшлункової залози характеризується проявом болю в правому підребер’ї, а в разі загальної поразки виникає біль оперізуючого характеру.
  • Різка втрата ваги при нормальному апетиті.
  • Нудота і блювання. Вони також є результатом здавлювання шлунка і дванадцятипалої кишки.
  • Жовтяниця. Виникає в результаті здавлювання жовчної протоки, що припиняє відтік жовчі з печінки в кишечник. Зазвичай жовтяниця проявляється на 3 та 4 стадії.

Крім того, на рак підшлункової залози можуть вказувати і такі симптоми, як потемніння кольору сечі і знебарвлення калу, втрата апетиту, пронос і зневоднення організму.

Методи діагностики раку підшлункової залози

  • УЗД
  • КТ (комп’ютерна томографія) і МРТ (магнітно-резонансна томографія) допомагають виявити метастази
  • Пункційна біопсія (дослідження біопсійного матеріалу допоможуть остаточно діагностувати або спростувати рак)
  • ПЕТ-КТ для з’ясування стадії хвороби та виявлення можливого рецидиву

Рак підшлункової залози також діагностують за допомогою:

  • Трансабдоминальної ультрасонографії.
  • Ендоскопічної ретроградної панкреатікохолангіографіі.
  • Ендоскопічного ультразвуку з проведенням біопсії.

Лікування раку підшлункової залози в Україні

Методика, яку часто застосовують для лікування раку підшлункової залози — це хірургічна операція. Лікарі проводять резекцію підшлункової залози з пухлиною, ну а після цього хворому призначається хіміотерапія. Таким чином, комплексне лікування допомагає побороти рак підшлункової залози.

Інноваційні рішення в TomoClinic

В TomoClinic лікування раку підшлункової залози здійснюється методом променевої терапії. Радіотерапія може застосовуватися паралельно з іншими методиками лікування. Мінімальне опромінення організму і максимальна точність, спрямована на боротьбу з пухлинами, в результаті дозволяє повністю знищити ракові клітини в організмі.

Лікування променевою терапією

Система TomoTherapy (єдина в Україні) — це “золотий стандарт” серед систем для дистанційної променевої терапії. Вартість лікування раку підшлункової залози в TomoClinic залежить від ряду факторів і остаточно буде встановлена ​​тільки після особистого спілкування з пацієнтом або онлайн-консультації.

Протоколи лікування

Для ознайомлення з міжнародними протоколами лікування від організацій ESMO та NCCN ви можете пройти за посиланням (зареєструватися, завантажити PDF-файл) і дізнатися більш детальну інформацію про терапію раку підшлункової залози:

Більше інформації про TomoClinic, ціни на лікування, розташування центру ви можете дізнатися за телефоном або поставивши запитання нашим операторам онлайн.

Перший візит в TomoClinic

Вибравши наш центр для діагностики, уточнення або підтвердження діагнозу або вже цілеспрямовано готові до лікування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, щоб перший візит до нас пройшов максимально результативно.

Комплексна консультація

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися хворобою.

Звертайтесь в онкологічний центр TomoClinic для лікування раку підшлункової залози, задавайте свої запитання нашим спеціалістам за безкоштовним номером 0 (800) 33-45-69. Переможемо рак разом!​

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Задати питання