Що лікує онкохірург?
Онкохірург – це фахівець, який займається лікуванням онкологічних захворювань різної етіології та локалізації. У спектр завдань лікаря входить дослідження причин та механізмів розвитку онкологічних хвороб, діагностика патологій та оперативне лікування. Раннє виявлення новоутворень дозволяє провести операції в меншому обсязі, без залучення здорових тканин. Хірургічне видалення пухлини, у комплексі з хіміотерапією, променевою терапією, допомагає подолати рак та покращити якість життя пацієнта. Фахівці, які ведуть прийом у центрі TomoClinic, володіють класичними та альтернативними методами оперативного лікування: підбираючи оптимальну в кожному конкретному випадку методику, лікарі досягають позитивних результатів.
Консультація хірурга-онколога: коли записатися на прийом
Чому видаленням ракових пухлин займаються саме хірурги-онкологи? Справа в тому, що хірург не має специфічних знань про онкологічні патології, тоді як фахівці онкохірургії постійно поповнюють багаж знань про можливості оперативного лікування новоутворень. При цьому важливо розуміти, що вибір тактики, який включає хіміотерапію або опромінення, лежить на лікуючому онкологу: онкохірург виконує лише оперативне втручання і контролює процес відновлення після операції.
Онколог-хірург проводить видалення меланоми, саркоми, мієломи, пухлин середостіння та репродуктивної системи, новоутворень ШКТ та кісток, метастаз центральної нервової системи.
Чи є протипоказання для видалення ракових пухлин?
Залишаючись ключовим методом лікування в онкології, хірургічне лікування спрямоване на зупинку росту та розвитку злоякісних клітин, уповільнення поширення змінених тканин на здорові тканини та органи.
Говорити про однозначні та категоричні протипоказання до оперативного втручання при раку не доводиться, адже кожен клінічний випадок є індивідуальним і розглядається на консиліумі фахівців у TomoClinic. При цьому враховується локалізація та стадія пухлини, наявність хронічних хвороб, загальний стан пацієнта тощо.
На консультації хірурга-онколога
Записатися на прийом до онкохірурга у центрі TomoClinic можна за направленням від сімейного лікаря або без нього. Сама консультація проводиться в кілька кроків:
- Розмова з пацієнтом, запис скарг та симптомів. Лікарю важливо знати історію хвороби пацієнта та сімейний анамнез, що може вказати на спадковість захворювань. Необхідні відомості про супутні захворювання та індивідуальні особливості організму;
- Вивчення результатів минулих досліджень, їх порівняння та аналіз;
- Огляд, пальпація ділянок, де може локалізуватися пухлина;
- Попереднє встановлення діагнозу, направлення на інструментальні та лабораторні дослідження;
- Проходження діагностики;
- Повторна консультація онкохірурга, визначення тактики лікування та роз’яснення її доцільності пацієнтові.
Напрямки онкології у хірургії
Оскільки медицині відома велика кількість онкологічних патологій, діагностикою та лікуванням певних груп ракових захворювань займаються окремі напрямки онкохірургії:
- ЛОР-онкологія;
- Онкомамологія;
- Торакальна хірургія;
- Абдомінальна хірургія;
- Онкогінекологія;
- Онкоурологія;
- Хірургія шкіри.
ЛОР-онкологія
Фахівці в галузі ЛОР-онкології борються з раковими новоутвореннями, що локалізуються в області вуха, горла та носа. Для цього проводяться операції з видалення новоутворень піднебіння, глотки, ендоскопічного видалення носових пухлин, трахеостомія, ларингектомія та ін.
Торакальна хірургія
Торакальні онкохірурги діагностують та лікують оперативним шляхом (полосні та лапароскопічні операції) ракові захворювання органів грудної порожнини, такі, як рак легень, трахеї, плеври, тимусу, новоутворення м’яких тканин грудної стінки, середостіння.
Абдомінальна хірургія
Фахівці в галузі абдомінальної хірургії борються з онкопатологіями органів черевної порожнини, вдаючись до класичних та малоінвазивних методів оперативного лікування (лапароскопія та ін.).
Консультація онкологів хірургів при захворюваннях молочної залози
Онкохірурги нашого центру у Кропивницькому успішно лікують онкологічні захворювання грудей та проводять роботу з реконструкції молочної залози. Для цього застосовуються методи:
- Радикальної резекції молочної залози з одномоментною реконструкцією власними тканинами;
- Підшкірної мастектомії з одномоментною установкою імплантів;
- Диссекції сигнального лімфатичного вузла ICG;
- Реконструкції після раніше виконаної мастектомії;
- Радикальної мастектомії.
Хірургія шкіри в онкології
Консультація онкохірурга проводиться, коли необхідно підтвердити або виключити ракові захворювання шкіри та м’яких тканин. Візит до лікаря з профілактичною метою необхідний пацієнтам із групи ризику – старше 60 років та тим, чиї найближчі родичі перенесли онкологічні патології шкіри.
Оперативне лікування онкогінекологічних захворювань
Рак органів репродуктивної системи зазвичай займає лідируючі позиції. Завдання онкохірурга – поставити діагноз та провести оперативне втручання, якщо у цьому є доцільність. Наші фахівці, крім класичних втручань, вдаються і до малотравматичних органозберігаючих операцій (у тому числі, методики лапароскопії), що особливо важливо для пацієнток, що не народжували.
Консультація онкохірурга в урології
Ракові захворювання сечостатевої системи лікує онкохірург-уролог. У кожному даному випадку операція призначається після ретельного обстеження.
Діагностика та підготовка до хірургічного лікування онкозахворювань
Рішення про проведення операції приймається лише за підсумками ретельного обстеження, що при підозрі на рак включає:
- Онкоскріннінг;
- Біопсію матеріалу із гістологічним дослідженням;
- УЗД;
- КТ, МРТ;
- Рентгенографію.
Висока точність діагностики в TomoClinic досягається завдяки оснащенню центру сучасним обладнанням експертного класу, досвідом та кваліфікацією наших фахівців. Для запису на консультацію зателефонуйте або скористайтесь формою на сайті.