Чим займається фахівець в галузі психоонкології?
Психоонкологія, як міждисциплінарний напрямок, виокремилася відносно недавно. Створена вона була для того, аби надавати підтримку пацієнтам, що хворіють на онкологічні захворювання та стикаються зі складнощами на різних етапах хвороби.
Доведено, що робота онкопсихолога є вкрай важливою в боротьбі з захворюванням: вчасна та кваліфікована допомога фахівця сприяє більшій ефективності терапії, а значить – підвищує якість життя. Під час консультативної роботи пацієнт навчається справлятися з негативними емоціями, думками. Рівень переживань знижується, що дозволяє мінімізувати ризики ускладнень та сприяє швидшому відновленню.
З якими аспектами працює психоонколог?
- Психологічні реакції хворого на встановлений діагноз на всіх етапах лікування, реакції родини чи осіб, що здійснюють нагляд.
- Психологічні, поведінкові, соціальні фактори, що можуть впливати на перебіг захворювання.
Психолог медичного центру TomoClinic у Кропивницькому проводить консультації для пацієнтів та їх родин.
Про актуальність консультації для пацієнтів
Отримання пацієнтом кваліфікованої психологічної допомоги на всіх етапах боротьби з онкологією – необхідна життєва потреба, а не опціональний аспект. Адже у більшості випадків саме лише усвідомлення діагнозу викликає в людини масу негативних емоцій, неприйняття. Крім того, нерідко допомоги психоонколога потребують близькі та родичі, які, в свою чергу, мають певні реакції та переживання.
Тож психолог клініки TomoClinic консультує як пацієнтів, так і їх близьких, надаючи відчутну підтримку та навчаючи опанування негативних емоцій. Комплексна робота з усіма учасниками процесу допомагає знизити емоційну напругу та тривожність, вселити віру в результативність терапії та покращити психоемоційний стан кожного.
Які проблеми вирішує онкопсихолог?
Досвідчений та кваліфікований фахівець надасть допомогу пацієнтам, що відчувають:
- Складнощі в адаптації до лікування;
- Тривожність;
- Панічні атаки;
- Стрес;
- Недостатню саморегуляцію в різних ситуаціях.
Відповідно до проблем та станів, у яких пацієнти звертаються до психолога, надаються такі види послуг:
- Супровід пацієнта у період прийняття діагнозу;
- Робота з тривогою та страхом, стресом та депресивними станами;
- Робота із самоцінністю та самооцінкою (актуально при змінах зовнішності під час лікування);
- Робота із самоусвідомленням, допомога у набутті стресостійкості;
- Робота з питаннями свободи, прийняття себе та любові до себе;
- Консультування родичів, в яких пацієнт бачить опору та підтримку;
- Робота з пацієнтами під час діагностики та лікування.
Консультування може бути як індивідуальним, так і груповим, для певного кола клієнтів. Фахівець нашого центру є клінічним психологом та сертифікованим спеціалістом в методах когнітивно-поведінкової терапії та Схема-терапії. Навчаючи пацієнта навичок психологічно саморегуляції, онкопсихолог допомагає йому наповнити внутрішній ресурс, аби успішно пройти лікування.
На консультації онкопсихолога
Незалежно від того, з ким в конкретному випадку працює психолог (пацієнтом чи його родичем), робота фахівця вибудовується за певним алгоритмом:
- Часто на першій консультації пацієнти чи їх близькі знаходяться в стані емоційної нестабільності, розгублені. Тож найперша задача – психологічна підтримка та стабілізація пацієнта, розуміння та надання допомоги осягнути, що тут людина знайде психологічний комфорт, підтримку та прийняття.
- Встановлення ланцюжка довіри, що є містком до подальшої роботи.
- Онкопсихолог зʼясовує, які ситуації є контекстом до переживань через діагноз, які саме складнощі потрібно прояснити та розвʼязати.
- Фахівець завжди проявляє емпатію та розуміння, що вкрай необхідні онкопацієнтам та їх родинам.
Кількість та частота відвідування пацієнтом сеансів психолога є індивідуальною. В нашій клініці вступна консультація психолога є безкоштовною та доступною для кожного пацієнта.
Пропрацьовуючи моменти, повʼязані із хворобою, психолог допомагає розібратися і з особистими проблемами (питання вибору та самореалізації, самоцінності та любові до себе), переосмислити пріоритети, коли пацієнт відчуває тривогу через неможливість повноцінно працювати, а не власне сам діагноз.
Психолог медичного центру проводить консультації для онкохворих та їх родичів, проте записатися може й будь-хто, якщо є відчуття невпевненості у собі, тривоги, страху тощо. Для запису залиште заявку на сайті чи зателефонуйте за номером 0 800 33 12 14. Контакт-центр працює й у вихідні.