Коли проводиться КТ-ангіографія черевної аорти
Ангіографія черевної аорти показана при підозрі чи наявності вже діагностованих патологій:
- Аневризма;
- Синдром верхньої брижової артерії;
- Атеросклероз;
- Стеноз ниркової артерії
- Синдром компресії черевного стовбуру;
- Аномалії розвитку судин;
- Тромбоз;
- Розшарування стінки черевної аорти;
- Порушення кровообігу.
Роблять ангіографію черевного відділу аорти під час планування оперативного втручання і після нього, з метою оцінки ефективності хірургічного лікування.
КТ-ангіографія черевного відділу аорти: як підготуватися
Ангіографія аорти завжди проводиться з використанням контрастної речовини, що необхідно для покращення візуалізації. З цією метою перед процедурою пацієнту внутрішньовенно вводиться препарат, що містить йод, непроникний для рентгенівських променів. Потрапляючи в судини, речовина контрастує їх, що сприяє додатковій деталізації.
Через використання контрастної речовини необхідна підготовка до обстеження. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 3 години до процедури. Протягом останньої доби перед КТ-ангіографією слід відмовитися від вживання алкоголю та, за можливості, куріння. Бажано пити більше води, але не перед процедурою: це прискорить виведення контрасту з організму після сканування.
Як проходить ангіографія аорти
Прямуючи на КТ-ангіографію черевного відділу аорти, пацієнт повинен взяти з собою направлення від лікаря, виписку з історії хвороби та діагностичні висновки досліджуваної зони, якщо такі є.
Перед самим обстеженням потрібно зняти металеві предмети та прикраси, розташуватися на рухомому столі, який буде переміщуватися через кільце томографа під час обстеження. Під час сканування пацієнт повинен лежати нерухомо, щоб отримати точні, чіткі зображення. Про готовність висновку пацієнтові повідомить наш фахівець: після цього можна забирати знімки з описом.
Щоб записатись на КТ-ангіографію аорти, зателефонуйте за номером 0 800 33 53 79 або скористайтесь формою на сайті.