КТ лор-органів (КТ придаткових пазух носа). Що показує?
- локалізацію захворювання;
- область його поширення;
- тяжкість перебігу захворювання.
КТ лор органів. Показання
- діагностика новоутворень доброякісного та злоякісного характеру в носоглотці та придаткових пазухах носа;
- больовий синдром;
- підвищення температури тіла протягом тривалого періоду часу;
- тривалий запальний процес у синусах;
- постійний нежить, гнійні виділення з носа;
- необхідність оцінки стану слизової оболонки придаткових пазух носа;
- аномалії розвитку кісткових структур;
- діагностика наявності рідини в пазухах;
- перед оперативним втручанням;
- після хірургічних втручань у щелепно-лицьовій зоні;
- травматичні пошкодження кісток лицьового черепа.
КТ лор-органів з контрастом, проводиться як КТ м’яких тканин шиї, гортані.
Дослідження без контрастної речовини іноді буває недостатньо, наприклад у разі злоякісних новоутворень. Проведення процедури з контрастним посиленням дає змогу візуалізувати судини, оцінити характеристики накопичення в патологічному осередку. Пацієнту внутрішньовенно вводять спеціальну йодовмісну речовину, яка контрастує судини і м’які тканини протягом декількох хвилин. Контраст виводиться з організму природним шляхом у нормі протягом доби, тому рекомендується пити більше звичайної води після обстеження для прискорення процесу очищення організму. Зазвичай йодні контрасти добре переносяться пацієнтами і не викликають алергічних реакцій.
КТ лор-органів. Протипоказання
Перед виконанням діагностики необхідно проконсультуватися з лікарем і отримати направлення на цей вид обстеження. До основних протипоказань належать:
- індивідуальна непереносимість контрасту, ниркова і печінкова недостатність, важка форма цукрового діабету (у разі процедури з контрастуванням);
- вага пацієнта понад 160 кг;
- діти тільки за екстреними показаннями;
- вагітність і грудне вигодовування.
КТ лор-органів. Підготовка
КТ лор-органів без контрастування не вимагає особливої підготовки заздалегідь, ви можете записатися на зручний для Вас час і дату за телефоном нашої клініки. Наші рекомендації при підготовці до обстеження на комп’ютерному томографі:
- взяти направлення у лікаря на цей вид діагностики;
- підготувати всю наявну документацію, пов’язану із захворюванням, за наявності взяти попередні результати досліджень;
- під час процедури без контрастування можна дотримуватися звичайного режиму харчування; з контрастним посиленням – бажано відмовитися від вживання їжі та напоїв за 2-3 години, а також надати лабораторні аналізи крові на сечовину і креатинін.
КТ лор-органів як проходить
Перед дослідженням на комп’ютерному томографі потрібно зняти з себе весь тісний одяг для комфорту пацієнта під час процедури, а також усі металеві предмети. Необхідно попередити лікаря про наявність кардіостимулятора, металевих зубних протезів або слухових апаратів.
Пацієнт лягає в горизонтальному положенні на стіл томографа. Важливо лежати нерухомо, оскільки від цього безпосередньо залежить якість зображеннь. Пересувний стіл переміщують всередину кільцевої частини томографа і починається сканування досліджуваної ділянки.
Весь процес повністю безпечний і безболісний. Низка пошарових знімків (зрізів) передається на комп’ютер, де з них формується 3D-зображення. Співробітники клініки перебуватимуть у сусідній кімнаті за склом для контролю перебігу дослідження, за необхідності ви можете зв’язатися з ними за допомогою приладу для внутрішнього зв’язку.
Звичайна процедура сканування на томографі триває всього 2-3 хвилини, із застосуванням контрасту – до 15-20 хвилин. У процесі діагностики пацієнт не відчуває жодних дискомфортних відчуттів.
Після закінчення сканування лікар вивчає отримані зображення та формує висновок.
КТ лор-органів ціна
Ви можете отримати більш детальну інформацію від адміністратора нашої клініки під час запису за телефоном.
Література:
- Прокоп М. Спіральна і багатошарова комп’ютерна томографія. Навчальний посібник. В 2-х томах. 2020 рік Том 2
- CT Imaging of Nose and Paranasal sinuses A Primer. (2021). (n.p.): Otolaryngology online. Джерело: https://www.google.com.ua/books/
- Хофер М. Комп’ютерна томографія. Базове керівництво 3-е видання