УЗД ліктьового суглобу що показує
УЗ-діагностика ліктьового суглоба показує такі патології:
- травматичне пошкодження м’язів, що оточують суглоб;
- розриви, розтягнення сухожиль і зв’язок;
- епікондиліт – дегенеративно-запальне ураження сухожиль у ділянці їхнього прикріплення до зовнішнього і внутрішнього виростків плечової кістки;
- бурсит (запалення синовіальної сумки по задній поверхні ліктьового суглоба);
- синовіт (запалення, що вражає внутрішню синовіальну оболонку суглоба);
- хондромні (хрящові) тіла в порожнині ліктьового суглоба;
- остеоартроз – дегенеративно-дистрофічне захворювання хрящових тканин ліктя, що супроводжується їхньою деформацією та відкладенням солей кальцію;
- рідини в суглобовій порожнині;
- кісти та новоутворення;
- ураження нервів.
Під час УЗД лікар візуалізує сухожилля, зв’язки та м’язи, порожнини суглоба, навколосуглобові сумки, гіаліновий хрящ і нерви. За допомогою цього методу можна виявити початкові ознаки патології та своєчасно вжити заходів профілактики, спрямованих на захист суглоба.
УЗД ліктьового суглоба показання
Показання до проведення УЗД ліктьового суглоба:
- травматичне пошкодження ліктя;
- біль у лікті різного характеру (гострий, прострілювальний, ниючий, тупий) під час руху руки і в стані спокою;
- обмеження рухів у ліктьовому зчленуванні;
- поява набряклості, припухлості, почервоніння шкіри суглоба;
- присутнє оніміння, втрата чутливості окремих пальців або цілої долоні;
- поява клацань і хрускоту під час руху в суглобі;
- пальповані або візуально помітні новоутворення (лікоть або навкололіктьові тканини змінили форму, стали щільнішими, є набряк, почервоніння, болючість під час натискання);
- парестезії;
- за спадкових суглобових захворювань, а також за аутоімунних захворювань, які зачіпають суглоби;
- контроль проведеного лікування;
- під час планування хірургічного втручання.
УЗД дає можливість відстежити позитивну або негативну динаміку суглоба в ході лікування або реабілітації після травм, операцій, фізіотерапевтичних процедур.
Ціна на УЗД ліктьового суглоба доступна, процедура безпечна і безболісна, тому її можна проходити будь-яку кількість разів за необхідності.
УЗД ліктьового суглоба протипоказання
УЗ-діагностика не має протипоказань. Вона може проводитися новонародженим і недоношеним дітям, вагітним жінкам, жінкам, які годують груддю, літнім людям. Повторювати діагностику можна з будь-якою періодичністю, оскільки процедура не чинить негативного впливу на організм.
Згідно із загальними вимогами, процедуру УЗД не проводять у таких випадках:
- у разі гострих порушень загального стану (наприклад, висока температура тіла);
- у разі порушення цілісності шкірних покривів;
- у разі шкірних захворювань.
УЗД ліктьового суглоба підготовка
Спеціальної підготовки до ультразвукового сканування суглоба не потрібно. Ви можете пройти дослідження у зручний для вас час, записавшись заздалегідь за телефоном нашої клініки. Перед тим як пройти УЗД, необхідно зняти всі прикраси, що знаходяться в зоні дослідження, а також обов’язково звільніти лікоть від одягу.
УЗ-дослідження не проводять, якщо після ін’єкції в суглоб не минуло п’яти годин. У такому разі необхідно почекати або ж перенести процедуру на інший день.
УЗД ліктьового суглоба як проходить
Пацієнт звільняє область ліктя від одягу. Ультразвукове обстеження проводять у положенні пацієнта сидячи або лежачи, його рука злегка зігнута в лікті. Це дає лікарю можливість здійснювати вільний доступ до суглоба, проводити динамічні дослідження. Лікар наносить на шкіру звукопровідний гель, який забезпечує якісне проходження ультразвукових хвиль, і проводить сканування в різних площинах з використанням ультразвукового датчика. Під час обстеження фахівець може попросити виконати згинальні/розгинальні рухи в суглобі.
Будова суглоба вивчається за спеціальним алгоритмом, який дає змогу оцінити кожну анатомічну ділянку. Сканування правого і лівого ліктьового суглоба проходить однаково. Процедура не спричиняє дискомфорту і займає приблизно 15 – 20 хвилин. Відсутність випромінювання (як у випадку з рентгеном) гарантує безпеку для пацієнта і можливість багаторазового повторення дослідження.
Дані, отримані під час дослідження, фіксуються в протоколі УЗД. Оригінал протоколу видається пацієнту на руки. Висновок протоколу УЗД не є остаточним діагнозом. УЗД дає змогу підтвердити або виключити попередній діагноз, встановлений за результатами об’єктивного огляду. Розшифровувати його повинен лікар (травматолог-ортопед, ревматолог). Якщо потрібно отримати дані про стан кісток, то на додаток до УЗД рекомендується рентгенографія.
Розшифровка результатів
Протокол УЗД плечового суглоба містить таку інформацію:
- обсяг запального випоту;
- структура та ехогенність зв’язок, сухожиль;
- контури суглобових поверхонь;
- наявність крайових остеофітів;
- ступінь розширення навколосуглобових сумок;
- контури надвиростків.
Лікар аналізує дані дослідження і порівнює їх із нормативними показниками, враховуючи при цьому дані інших діагностичних обстежень (за їх наявності).
УЗД ліктьового суглоба ціна
УЗД ліктьового суглоба вартість у Tomoclinic. У вартість включено сканування з видачею протоколу дослідження. Ви можете отримати більш детальну інформацію від адміністратора нашої клініки під час запису за телефоном 0800 33 29 36. Персонал клініки підбере зручний для Вас день і час обстеження, розповість про необхідну підготовку і про те, як проходить процедура.