Гастроскопія

Що таке гастроскопія?

Гастроскопія (медичний термін — езофагогастродуоденоскопія) — це візуальний огляд слизової оболонки стравоходу, шлунка і тонкої кишки (дванадцятипалої кишки). Дослідження виконують за допомогою спеціального гнучкого оглядового пристрою — ендоскопа.
Проводять гастросокопію для того, щоб виявити або виключити будь-які відхилення від норми.

Виявлення аномалій

Лікар вводить ендоскоп через рот і стравохід у шлунок і дванадцятипалу кишку. На кінці ендоскопа є відеокамера. Світло дозволяє добре оглянути стравохід і шлунок зсередини. Зображення з камери передається на екран. Таким чином, за допомогою гастроскопії фахівець виявляє практично всі аномалії стравоходу та шлунка. Крім того, лікар може виявити або виключити певні захворювання тонкого кишківника, оскільки оглядає і першу частину дванадцятипалої кишки.

Наш досвід

У нашому центрі працюють фахівці з великим досвідом проведення ендоскопічних досліджень. Ви можете звернутися до нас для лікування простих і складних захворювань шлунка, кишківника, печінки, стравоходу, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози.

Проведення гастроскопії дозволяє виявити новоутворення і гістологічно встановити їх природу. Завдяки цьому обстеженню злоякісні пухлини шлунково-кишкового тракту знаходять на ранніх стадіях — жоден з інших методів дослідження не дає такої можливості.

При яких симптомах призначають гастросокопію?

  • Скарги на відчуття переповнення в шлунку при прийнятті звичайної кількості їжі.
  • Нудота, блювота, печія, болі в животі.
  • Втрата апетиту, різке зниження маси тіла, анемія.
  • Порушення ковтання їжі.

Якщо ви відчуваєте будь-який дискомфорт в області, де знаходиться шлунок, або у вас з’явилися болі (постійні або періодичні), вам потрібно обов’язково пройти гастроскопію. Вкрай важливо, що гастроскопія дозволяє виявити захворювання, які можуть в подальшому призвести до раку. Це означає, що наші пацієнти своєчасно починають лікування, що дає можливість уникнути небезпечної хвороби.

Ви повинні проходить планове обстеження щорічно, якщо належите до групи ризику.

Фактори ризику:

  • хронічний атрофічний гастрит;
  • у родичів були поліпи або пухлина шлунка;
  • стравохід Баррета;
  • раніше виявлялися або віддалялися поліпи в шлунково-кишковому тракті;
  • резекція шлунка більше 10 років тому.

Важливо — без болю!

Відповідно до світових стандартів, обстеження проводять у медикаментозному сні. Такий сон подібний до звичайного фізіологічного і обов’язково контролюється лікарем-анестезіологом протягом всієї процедури.

Для пацієнта це означає повний комфорт і абсолютну безболісність — короткий сон і легке пробудження без будь-яких неприємних відчуттів. А для лікаря-ендоскопіста — можливість ретельно провести огляд стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Тобто ви засинаєте, а фахівець у цей час вдумливо і спокійно виконує свою роботу.

З приводу видів знеболювання з вами обов’язково поговорить анестезіолог. Навіть якщо у вас алергія на будь-який з препаратів, досвідчений фахівець підбере для вас ліки індивідуально.

Як проводять дослідження?

Гастроскопію в нашому центрі виконують за допомогою відеоендоскопічної системи експертного класу FUJINON EPX-4450HD з високою якістю зображення, що сприяє якісній діагностиці. Новітня система забезпечує точність результатів.

Як підготуватися до обстеження?

Гастроскопію проводять натщесерце, тобто не можна приймати їжу протягом 6-8 годин перед обстеженням і рідину за 4 години до обстеження. Додаткову інформацію ви отримаєте у лікаря.

Перед проведенням ендоскопічного дослідження необхідно ознайомити лікаря з результатами попередніх обстежень. Також повідомте доктору про стан вашого здоров’я — перенесених і наявних захворюваннях, чи є алергія, чи були операції на органах черевної та грудної порожнини.

Наші рекомендації

Не бійтеся діагнозів, проходьте комфортне і безболісне обстеження при будь-яких тривожних ознаках. Знайте, що раку шлунка можна запобігти, якщо вчасно вилікувати передракові захворювання, і що виявлений на ранній стадії рак у більшості випадків виліковується.

Записатися на дослідження ви можете за телефонами, які бачите на сайті. Консультанти дадуть відповіді на запитання і запишуть на прийом до фахівця.