Консультації

Оncological Center TomoClinic>Консультації

Ми дамо вам кілька порад, щоб ви отримали максимальну віддачу від прийому і консультації фахівця і точно знали, що робити далі. Тільки разом, в партнерстві з вами, ми зможемо успішно боротися з хворобою.

Розуміємо, що якщо є підозра на рак або онкологічний діагноз встановлений, у вас буде багато питань про те, що чекає попереду.

Перший і головний крок: записатися на прийом до клінічного онколога — фахівця, який знає тактику лікування всіх видів пухлин. Досвідчені співробітники нашої інформаційної служби порекомендують, з яким саме спеціалістом краще консультуватися у вашій конкретній ситуації. Клінічний онколог допоможе вам зрозуміти діагноз і варіанти лікування, буде працювати з вами, щоб прийняти обґрунтоване рішення.

Ми передбачаємо ваші питання і пояснюємо, що ви можете зробити, щоб правильно підготуватися до першого візиту.

Що найважливіше, що я повинна (повинен) зробити перед зустріччю з моїм онкологом?

В першу чергу наш клінічний онколог розпитає про вашу історії хвороби. Коли ви потрапляєте в кабінет лікаря, можна легко забути, що і коли сталося. Тому корисно записати свою історію, щоб запам’ятати хронологію подій. Ведіть записи про свої симптоми, про те, що змусило вас піти до онколога: які аналізи призначали лікарі; чи направляли додатково до фахівців; чи лікувалися ви раніше від раку.

Що мені потрібно взяти з собою?

Щоб провести ретельну консультацію, клінічний онколог, з яким ви зустрінетеся, повинен вивчити і проаналізувати ваші медичні документи. Це можуть бути копії сканувань рентгенівських знімків, МРТ, КТ або інших досліджень, а також результати біопсії (якщо проводилась).

Крім того, ми просимо вас принести будь-які ліки, які ви приймаєте, в тому числі безрецептурні знеболювальні, вітаміни, трави і добавки. Замість того щоб просто скласти список, краще взяти з собою справжні ліки, щоб ми могли записати дозування. Перш ніж рекомендувати терапію, лікарі повинні знати, що ви приймаєте, щоб переконатися у відсутності небажаних взаємодій. Пацієнти іноді можуть забути про такі препарати, як кальцій і вітамін D, що може перешкодити деяким процедурам.

 

Приходьте на прийом з членом сім’ї або другом.

Ми рекомендуємо вам робити нотатки під час зустрічі. Якщо можете, візьміть когось із собою — члена сім’ї або друга, — щоб ще одна людина, якій ви довіряєте, була разом з вами в кабінеті онколога. Крім емоційної підтримки, вона може пізніше допомогти вам згадати, про що говорив лікар, зробити для вас записи і нагадати під час прийому про ключові питання, які ви хотіли задати.

Які ці ключові питання?

Ми вважаємо, що найважливіше, що ви повинні зробити, — вислухати, що говорить наш онколог, тому що таким чином на більшість ваших питань можна отримати відповіді. А уважне слухання допоможе вам зрозуміти, про що ще додатково потрібно запитати лікаря.

Ми рекомендуємо деякі питання, які корисно обговорити під час вашого першого візиту.

 • Який у мене діагноз і як скоро мені потрібно починати терапію?
 • Які у мене варіанти лікування, що в них входить і скільки часу займе кожна процедура?
 • Які переваги рекомендованого лікування?
 • Які потенційні ризики і побічні ефекти?
 • Чи повинен я розглянути можливість участі в клінічних випробуваннях?
 • Як лікування вплине на мій розпорядок дня? Чи можу я продовжувати працювати під час лікування?
 • Чи вплине лікування на мою фертильність? Якщо так, що можна зробити, щоб захистити свою здатність мати дітей в майбутньому?
 • Що мені робити, якщо після початку лікування у мене з’являться нові симптоми?
 • Які ресурси підтримки доступні, щоб допомогти мені впоратися з моїм діагнозом?
 • Кому мені зателефонувати, якщо у мене з’являться додаткові питання після прийому?
 • Чи можна мені отримати уявлення про прогноз при моєму захворюванні?

Навіть якщо загальна статистика виглядає не дуже оптимістичною, знайте, що кожна людина унікальна і може по-різному реагувати на лікування.

Під час консультації клінічний онколог обговорить ваше захворювання, варіанти лікування і прогноз. Ваш прогноз залежить від типу раку, стадії хвороби, від того, коли був поставлений перший діагноз, і від вашої реакції на лікування. Деякі види раку не піддаються повному зціленню, але з ними можна боротися за допомогою методів, які забезпечать вам гарну якість життя, — так само, як це відбувається при багатьох хронічних захворюваннях.

Наші фахівці чесні, досвідчені і сповнені надій. Навіть якщо загальна статистика виглядає не дуже оптимістичною, знайте, що кожна людина унікальна і може по-різному реагувати на лікування. Залежно від вашої відповіді на терапію, наш клінічний онколог може порекомендувати вам нове лікування або новий препарат, який оцінюється зараз в клінічних випробуваннях.

Ми стежимо за стрімким розвитком онкології, застосовуємо передові методи, діємо згідно зі світовими протоколами і бачимо, як все більше наших пацієнтів одужують. Все частіше нам вдається навіть при запущеній формі раку перевести хворобу з невиліковної в хронічну. Ми поруч і завжди готові допомогти.

Щоб дізнатися більше про ваш тип раку, про те, як наші лікарі піклуються про пацієнтів, і записатися на прийом, телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті.