Консиліум фахівців

Оncological Center TomoClinic>Консультації>Консиліум фахівців

Як у лікаря виникає підозра на рак? Тільки за результатами діагностики. Ви можете пройти профілактичне обстеження (скринінг), і якщо фахівець побачить будь-яке (!) новоутворення, він повинен направити вас до клінічного онколога для більш масштабної діагностики.

Якщо ви звернетеся зі скаргами до сімейного лікаря, він призначить вам дослідження — наприклад, УЗД або рентген, або мамографію і т. і. — в залежності від ситуації. Якщо лікар виявить відхилення від норми, він також повинен направити вас до онколога. На цьому, при підозрі на рак, його функції закінчуються.

Ні сімейний лікар, ні хірург, ні рентгенолог не ставлять онкологічний діагноз і не призначають лікування!

Встановити діагноз може тільки клінічний онколог і тільки за результатами гістологічного аналізу, який і дасть відповідь про характер утворення — доброякісне воно або злоякісне. У нашому центрі, так само як і в провідних клініках світу, фахівець робить це не одноосібно, а виносить кожен випадок на консиліум — мультидисциплінарну комісію, в яку входять лікарі різних профілів: онкологи, хірурги, променеві терапевти, хіміотерапевти, патологи, уролог, онкогінеколог та ін.

Чому консиліум?

Саме консиліум розробляє тактику лікування, визначає всі його етапи. Адже онкологічне лікування — це цілий комплекс методів. І серед багатьох варіантів — комбінації хірургії та променевої терапії, хіміотерапії або таргетної терапії  — потрібно зробити єдиний правильний вибір, і його не може і не повинен робити один фахівець. Такий підхід — стандарт у сучасному медичному світі.

Яким би кваліфікованим і досвідченим не був лікар, одному сьогодні неможливо охопити абсолютно всі методики, які постійно удосконалюються. А онкологія — це наука, яка розвивається дуже швидко. Кожні три місяці коректують міжнародні протоколи лікування, тому що з’являються все нові і нові методи, нові потужні препарати. Не може один лікар знати всі нюанси і, тим більше, не має права приймати рішення одноосібно, коли ціна такого рішення — здоров’я і життя людини.

Кожен клінічний випадок, ситуацію кожного пацієнта наші лікарі детально обговорюють, і план лікування визначають загальною думкою згідно з міжнародними протоколами.

Таке об’єднання знань всіх фахівців, які беруть участь у лікуванні пацієнтів, призводить до результату, який ми очікуємо на підставі світового досвіду.

Важливо. Ви можете отримати другу думку нашого онкологічного консиліуму, якщо проходите лікування в іншій клініці. Це допоможе вам або зрозуміти, що ви на правильному шляху, або, можливо, знадобиться уточнити діагноз і скоригувати план лікування.

Задати питання