Проктологія

Багатьом з нас подобається розмірковувати про їжу, про напої — за столом з друзями, та й з лікарем можемо обговорити цю тему. Однак як же важко розмовляти навіть із фахівцем про «вихід» нашої їжі, коли є проблеми. Нерідко затягуємо зі зверненням до того моменту, поки біль не «пожене» нас у кабінет до лікаря.

Але ж функції ануса і прямої кишки дуже важливі для здоров’я і благополуччя будь-якої людини. І навпаки, проктологічні захворювання можуть зіпсувати вам життя.

Що таке проктологія? Що лікує лікар-проктолог?

Проктологія — наука, яка містить знання саме про «вихід» з нашого організму. Тобто проктологія займається порушеннями, пов’язаними з функцією заднього проходу. Проктолог лікує патології в цій області.

Фахівець допоможе вам, якщо ви страждаєте від геморою, свищів, тріщин або набряку. Вид лікування залежить від захворювання.

Різні причини, що викликають ваші скарги, вимагають різного лікування. Тому неможливо заздалегідь передбачити, який метод підійде саме вам. Лікування може включати прийом медикаментів, проведення певних процедур або невелику операцію.

У нашому центрі виконують всі види проктологічних операцій, у тому числі хірургічні втручання на черевній порожнині і черевній стінці — накладення анастомозу (анастомоз — це штучне з’єднання двох ділянок кишки, який формують для відновлення прохідності кишківника) і ліквідація кишкових свищів.

При яких симптомах потрібно негайно звернутися до проктолога?

  • Крововтрата при дефекації.
  • Свербіж і / або біль в анусі.
  • Набряки в анусі або навколо нього.
  • Травма в анальної області.
  • Виділення слизу або гною з заднього проходу.
  • Ненавмисна дефекація (вихід калу).
  • Папіломи або інші утворення в області заднього проходу.
  • Випадання гемороїдального вузла.
  • Тиск в анусі або в піхві.
  • Утруднене, хворобливе випорожнення.

Відвідати проктолога слід навіть при відсутності скарг. Коли?

  • Ви плануєте вагітність.
  • Ведете малорухливий спосіб життя (сидяча робота і т. і.).
  • Маєте надлишкову масу тіла.
  • Після операцій в області кишечника.
  • У вашій родині є історія раку прямої кишки у кровних родичів.
  • Ви часто вживаєте проносні засоби.

Захворювання

Свербіж

Може бути викликаний гемороєм, тріщиною, екземою, свищами, інфекціями і т. і. Більш детальну інформацію про це ви отримаєте після проктологічного обстеження. Залежно від причини фахівець призначить лікування.

Геморой

Геморой — патологічне розширення судинних сплетінь у прямій кишці, при якому в них застоюється венозна кров. Застій крові сприяє запаленню вузлів і збільшенню їх у розмірах, часто настільки сильно, що вони випадають з прямої кишки назовні. Лікування необхідно починати на ранніх стадіях при появі перших симптомів, щоб не допустити розвитку ускладнень.

Анальна тріщина

Анальна тріщина — це тріщина (або розрив) на слизовій оболонці заднього проходу, яка погано заживає і тому турбує протягом тривалого часу. Рана зазвичай знаходиться на середній лінії заднього проходу. Тут кровообіг в анусі найгірший. Анальні тріщини в основному зустрічаються у людей молодого та середнього віку. Скарги — сильна, гостра, як бритва, біль після дефекації, іноді крововтрата.

Рання діагностика і лікування усунуть більшість проблем. Якщо анальна тріщина все ще не зажила через 2 місяці або продовжує повертатися, ми розглядаємо це як хронічне захворювання, при якому пропонуємо хірургічне втручання.

Свищі

Свищ утворює з’єднання, свого роду прохід між шкірою навколо ануса і прямою кишкою. Слиз і гній виходять через так звану фістулу. Свищ може мати пряму форму (прямий шлях до кишки), але також може бути дуже складним, наприклад звивистим і, можливо, з бічними гілками. Метод лікування вам запропонує лікар на консультативному прийомі.

Пролапс

Це випадання органу, наприклад прямої кишки. Зазвичай виникає через ослаблення м’язів тазового дна, особливо у жінок. При запущеній стадії кишківник може повністю вийти назовні. У такому випадку необхідно хірургічне лікування. Для менш виражених форм ми спочатку намагаємося розробити консервативний план терапії зі спеціальною дієтою і процедурами.

Перша консультація

Перш ніж ми почнемо лікувати ваше захворювання, важливо з’ясувати основну причину проблеми. Наш проктолог проводить для цього спеціальне обстеження.

Під час першої консультації фахівець проаналізує ваші скарги. Щоб визначити причину, проведе огляд. Це не боляче і не вимагає підготовки.

Відразу після огляду проктолог поділиться результатами і запропонує вам правильне лікування. У деяких випадках можливе проведення лікування безпосередньо під час першої консультації.

Важливо знати, що проктологічні захворювання не заразні, і вам можна не турбуватися у цьому плані про близьких. Однак у геморой залучений спадковий фактор. Якщо хтось у вашій родині страждає таким захворюванням, існує ймовірність, що у вас також до нього схильність.

Не залишайтеся вдома, якщо є анальні скарги, відвідайте наш центр. Не відкладайте візит до лікаря, якщо у вас анальний біль, кровотеча, виділення гною, анальний свербіж, нетримання калу або запор.

До кого звернутися з питаннями?

При будь-яких проктологічних проблемах або виникненні питань телефонуйте за номером, який ви бачите на сайті, — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic