Урологія

Урологія — це область медицини, яка займається захворюваннями сечовивідних шляхів і нирок у жінок і чоловіків.

Пацієнти різного віку, і молоді, і літні, звертаються до нас з такими скаргами, як мимовільне сечовипускання, інфекції сечовивідних шляхів, ниркова колька, проблеми з сечовипусканням (часте сечовипускання в нічний час, біль або печіння, відчуття неповного випорожнення сечового міхура), проблеми з ерекцією, кров у сечі або спермі.

Також в нашому центрі люди, які вважають себе здоровими, можуть пройти профілактичні обстеження, в тому числі скринінг передміхурової залози (рекомендується всім чоловікам від 45 років і старше; якщо в сім’ї є історія раку простати, скринінг потрібно починати раніше після консультації з урологом).

Які захворювання лікує уролог?

  • Хвороби сечовидільної системи:
  • запальні захворювання (цистит, уретрит, пієлонефрит);
  • порушення сечовипускання (дизурія);
  • нетримання сечі;
  • дисплазія сечового міхура;
  • мочекам’яна хвороба;
  • кісти нирок.

Хвороби статевої системи чоловіків:

  • запальні захворювання: простатит, орхіт, епідидиміт;
  • доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати).

Залежно від скарг виконують різні обстеження: наприклад, ректальний огляд простати — простий і ефективний метод діагностики деяких захворювань передміхурової залози; УЗД простати і сечового міхура з об’ємом залишкової сечі, УЗД нирок, наднирників і сечового міхура.

При необхідності лікар-уролог призначає додаткові обстеження. Це можуть бути: аналізи крові і сечі, КТ, МРТ, біопсія. Також проводиться визначення маркера ПСА — показника захворювань простати.

В урологічному відділенні нашого центру проводять всі необхідні діагностичні та лікувальні втручання щадними малоінвазійними методами

Трансуретральна резекція простати

Малоінвазивна (малотравматична) операція з видалення доброякісних утворень передміхурової залози. Проводять трансуретрально, тобто без зовнішніх розрізів і швів — через сечовивідний канал. Золотий стандарт у лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози (аденома простати).

Пункційна нефростомія

При наявності перешкод для відтоку сечі з нирок виконують пункційну нефростомію. Суть операції: установка нефростоми (дренажу) в порожнину нирки, по якому сеча надходить у зовнішні системи збору. Основні показання до проведення: сечокам’яна хвороба (камені нирок, сечоводу), пухлини нирок і сечоводу, простати, доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати).
Процедуру також виконують при проростанні або здавлюванні сечоводів пухлинами інших органів. Термін, на який встановлюють нефростому, залежить від показань і тактики подальшого лікування.

Пункційна цистостомія

У певних ситуаціях необхідно штучно створити додатковий канал у сечовому міхурі для відтоку сечі. Така маніпуляція називається цистостомія. Пункційна цистостомія проводиться в екстрених випадках для спорожнення сечового міхура при гострій затримці сечі, а також як передопераційна підготовка.

Стентування сечоводу

Операція з відновлення прохідності сечових шляхів. Проводять при будь-яких патологічних станах (камені, пухлини, згустки крові, рубці після хірургічного втручання і т.д.), які супроводжуються звуженням просвіту сечоводу або повним його перекриттям, що обумовлюють порушення відтоку сечі з нирки і надає шкідливу дію на орган і його функцію . Установка стента дає можливість швидко відновити відтік сечі з нирки, усунути біль, уникнути розвитку важких ускладнень.

Біопсія простати

Залежно від попередніх результатів аналізів пацієнта можуть направити на проведення біопсії простати. Це єдиний спосіб визначити характер захворювання — доброякісне або злоякісне.

Головне, що ви повинні знати, — в разі необхідності ми проводимо прицільну біопсію простати, використовуємо найточнішу і безпечну сучасну Фьюжн-технологію (комбінація УЗД і МРТ наведення). Разом із нашим фахівцем-урологом пацієнт зможе обговорити ситуацію і вибрати найкращий план дій.

Цистоскопія

Дослідження сечового міхура за допомогою цистоскопа, який представляє собою гнучку трубку, оснащену підсвічуванням і оптичною системою. В ході цистоскопії лікар може візуально обстежити стан сечового міхура, а також проводити малі операції.

Цистоскопію зазвичай призначають за результатами УЗД сечового міхура: використовується, коли даних цього дослідження недостатньо. Показом є гематурія (кров у сечі). Процедура дозволяє виявити і в багатьох випадках усунути джерело кровотечі. За допомогою цистоскопії діагностують цистит, дивертикули (випинання стінок сечового міхура), пухлинні утворення, свищ сечового міхура, звуження уретри.

Важливо. У нашому центрі надають допомогу всім пацієнтам, які потребують консультації уролога, діагностики і лікування захворювань органів сечовиділення. Своєчасне звернення до лікаря дозволяє виявити хвороби на ранніх стадіях, провести правильне лікування і попередити розвиток ускладнень.

Запишіться на консультацію до лікаря-уролога за телефонами, які ви бачите на сайті.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic