Головна/Лікування раку простати на 3 стадії
Лікування раку простати на 3 стадії

Лікування раку простати на 3 стадії

На третій стадії раку простати з’являються метастази. Дійсно, на перших двох етапах розвитку захворювання пухлина поводиться агресивно і росте повільно, дозволяючи легше вилікуватися від раку і продовжити життя пацієнта на кілька десятків років. На 3 стадії злоякісні клітини виходять за межі передміхурової залози, поширюючись на інші органи, тканини і системи людського організму. Особливо можуть бути пошкоджені лімфовузли, розташовані поруч з новоутворенням.

Рак простати — одне з найбільш грізних чоловічих онкологічних захворювань. Без своєчасної діагностики пацієнти надходять на лікування раку саме на 3 стадії, коли онкологи можуть повністю позбавитися новоутворення приблизно в 60% випадків. В онкологічному центрі TomoClinic (Кропивницький) беруться за лікування пацієнтів з раком простати (3 стадія), щоб позбутися онкологічного захворювання за допомогою сучасної променевої терапії і при цьому зберегти якість життя.

Тетяна Оніцева – Променевої терапевт TomoClinic

Симптоми

Симптоми раку простати у чоловіків на 3 стадії вже складно не помітити в звичайному житті або сплутати їх з ознаками інших захворювань. Найчастіше вони вже супроводжуються болем і серйозно мучать пацієнта. Спільними тривожними ознаками раку передміхурової залози на 3 стадії і раніше є ті, які проявляються і на ранніх стадіях хвороби:

 • Порушена потенція і сечовипускання.
 • Біль в тазу і задньому проході.
 • Гематурія (наявність крові в сечі).
 • Паління і біль в попереку.

Специфічні ознаки онкологічного захворювання часто говорять про те, де саме розташовані метастази:

 1. При їх знаходженні в сечовому міхурі спостерігаються згустки крові в сечі, неповне випорожнення органу при сечовипусканні, пацієнт часто відчуває бажання помочитися і є печіння при цьому процесі.
 2. Кров і біль при сім’явиверженні з’являється при метастазах в сім’яниках.
 3. Вражений кишечник призводить до спазмів, виділень крові з анального отвору, болів при дефекації.

Діагностика

Типова симптоматика часто вказує на діагноз «рак передміхурової залози», проте діагностичні заходи пацієнту важливо зробити якомога раніше. Для початку звернутися до декількох фахівців з метою проведення таких методів діагностики:

 1. Першорядним і основним при третій стадії раку простати вважають аналіз на простатичний антиген в крові (ПСА). Білок давно визнаний онкомаркером раку цієї локалізації: при його багаторазовому підвищенні в крові можна говорити про наявність патології.
 2. Ректальне дослідження (пальпація передміхурової залози), при якому уролог обмацує пальцями стінки органу. Наявність новоутворення, як правило, визначається на дотик через змінену структуру простати. Однак ректальне дослідження може бути лише відправною точкою до подальшої і більш ретельної діагностики пацієнта. Воно може наштовхнути лікаря на думку про наявність раку, проте останнє слово в діагностиці завжди за біопсією.
 3. Додатковою діагностикою може стати УЗД малого таза: воно дозволить з точністю визначити патологію тканин залози, що свідчить про переродження клітин в новоутворення злоякісного характеру.
 4. Більш інформативним у визначенні точного діагнозу може стати МРТ малого таза для скринінгу м’яких тканин, особливо якщо вік пацієнта — понад 50 років.
 5. Далі для роботи саме з цією ділянкою проводиться гістологічне дослідження — прицільна пункційна fusion-біопсія під контролем УЗД для точного попадання в новоутворення, вилучення частки пухлинної тканини і подальшого її вивчення в лабораторних умовах. Таку процедуру професійно виконують в TomoClinic і тільки після неї можна з точністю встановити остаточний діагноз.

Лікування

Променева терапія, гормональні медикаменти, хіміотерапія і хірургія — ті методи, які можуть допомогти пацієнтові в лікуванні раку передміхурової залози 3 стадії. При операції простата видаляється разом з лімфатичними вузлами, тоді як на ранній стадії цього можна уникнути. Однак при радикальній простатектомії у пацієнта з’являється ризик отримати еректильну дисфункцію і такі неприємні наслідки операції, як нетримання сечі і калу. Саме тому онкоцентр TomoClinic спеціалізується на лікуванні раку простати 3 стадії, в якому важливу роль грає саме променева терапія.

Лікування променевою терапією

Вигідною для здоров’я альтернативою і доповненням до хірургії по праву можна вважати променеву терапію, яка сприяє пригніченню росту метастазів, зниженню ризику рецидиву і високому терапевтичному ефекту. При лікуванні відбувається радіоактивне опромінення злоякісного новоутворення, а після нього ракові клітини перестають розростатися, прогрес хвороби і метастазування зупиняються. Променева терапія в онкологічному центрі TomoClinic впливає на пухлину локально, руйнуючи ядро пухлинних клітин, при цьому сусідні тканини і органи отримують некритичну дозу опромінення, яка не дає серйозних наслідків. Лікування таким способом показано при прогресуючих видах раку простати, коли хвороба розвивається стрімко. Крім того, вчасно розпочата променева терапія ефективна для людей похилого віку, а також якщо хірургічний метод неможливий/не підходить/загрожує важкими наслідками і летальним результатом.

Хіміотерапія при раку передміхурової залози (3 стадія) також застосовується при наявності метастазів, адже іноді саме хіміопрепарати — єдиний метод впливу на велике новоутворення, який допомагає в комплексі з променевою терапією.

Рак простати — гормонозалежна пухлина, і тому в цьому випадку можна застосувати гормональну терапію. Вона зазвичай неефективна як основний метод, однак дає позитивний вплив при комплексному підході в лікуванні. Її призначають до і після хірургії, а також на додаток до променевої терапії. Вироблення чоловічих гормонів при цьому знижується, що дозволяє якісно боротися з новоутворенням.

Прогноз

Шанси на перемогу над раком на 3 стадії зменшуються, проте все залежить від того, наскільки ефективно йшло лікування, чи є метастази, який у хворого вік і стан здоров’я. Особливо сприятливий прогноз у тих пацієнтів, які виявили онкологічне захворювання ще між 2 і 3 стадією, коли пухлина мала ще середні розміри. У літньому віці прогноз не завжди хороший через наявність вікових фізіологічних особливостей і швидкого прогресу патології. Серйозну загрозу можуть нести метастази, які залишаються або з’являються після проведення операції.

news img

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Онкологічні захворювання

  Бранхіогенний рак

  Бранхіогенний рак

  Первинна пухлина має щільну консистенцію і утворюється із залишків ...

  Детальніше
  Гермінома

  Гермінома

  Гермінома — це дизоногенетична пухлина, що локалізується в глибинни...

  Детальніше
  Астроцитома

  Астроцитома

  Астроцитома головного мозку — це гліальна пухлина, що розвивається ...

  Детальніше
  Медулобластома

  Медулобластома

  Медулобластома (medulloblastoma) — злоякісна пухлина з медулобласті...

  Детальніше

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом безкоштовно Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   глав 1

   Залишилися запитання?

   Задайте своє запитання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп
    Доверху