Головна/Біопсія простати
Біопсія простати

Біопсія простати

Біопсія простати — діагностична процедура, яку призначають пацієнтам при підозрі на рак передміхурової залози. Важливість проведення процедури полягає у високій інформативності методу — лише гістологічний аналіз дозволяє виявити пухлинний процес, підтвердити чи спростувати діагноз рак.

До призначення біопсії простати лікарі проводять обов’язкові діагностичні процедури:

Ректальне обстеження.
Трансректальне УЗД.
Оцінку ступеня антигена (ПСА).
На початковій стадії раку передміхурової залози рівень антигену ПСА підвищується. Але крім онкологічного процесу підвищений рівень ПСА може вказувати на менш небезпечні захворювання — такі, як аденома чи простатит. Щоб підтвердити підозру лікаря та встановити точний діагноз, призначають біопсію.

Забір зразка тканин є абсолютно безпечною процедурою і не передбачає ускладнень.

Цена услуги
Поставити запитання

Види біопсії простати

Для проведення комплексного аналізу тканини беруть з кількох ділянок передміхурової залози. Це забезпечує максимальну інформативність процедури. Зважаючи на спосіб, який використовує спеціаліст для забору тканин, біопсія може бути:

 • Трансректальна
 • Трансперинеальна
 • Трансуретральна

Трансректальний метод базується на проникненні спеціального інструменту у пряму кишку. Передбачене використання УЗД-апарату, який допомагає чітко визначити місце введення голки у залозу. Біопсія передміхурової залози викликає сильні больові відчуття, тому проводиться під місцевою анестезією.

Для проведення трансперинеальної біопсії лікар робить надріз проміжжя між заднім проходом та калиткою. Для забору тканин голку через надріз вводять у передміхурову залозу. Час проведення процедури — близько 40 хвилин. Призначається у клінічних випадках, коли для гістологічного аналізу необхідна велика кількість зразків тканини. Також може призначатися пацієнтам, яким трансректальна біопсія не дала чіткого результату. Недоліком цього виду біопсії простати є необхідність використання спінальної чи загальної анестезії.

Для проведення трансуретральної біопсії використовують цистоскоп. Це спеціальний прилад, обладнаний камерою та петлею для взяття фрагмента тканин. Цистоскоп вводять у сечовидільний канал. Під час проведення біопсії пацієнт знаходиться у положенні лежачи, ноги розташовані на спеціальних підставках. Цей метод, як і попередній, призначають рідко.

Як проводиться біопсія

Перед проведенням біопсії простати пацієнту необхідно здати ряд аналізів. Серед них — аналіз на рівень антигена ПСА, загальний аналіз крові та аналіз на згортання крові. На етапі підготовки лікарі проводять проби на алергічні реакції та сприйняття організмом медичних препаратів. Пацієнти повинні попередити лікаря про наявність хронічних захворювань серцево-судинної системи.

Якщо пацієнт сильно хвилюється перед проведенням процедури, допустимий прийом седативних препаратів. Це необхідно для коректного проведення процедури, яка вимагає від пацієнта нерухомого стану.

Найпоширенішим методом є трансректальна біопсія. Пацієнт лягає на лівий бік, коліна притискає до живота. Така поза відкриває лікарям доступ до передміхурової залози. Щоб уникнути больових відчуттів та дискомфорту, пацієнту вводять знеболювальні препарати. Перед анестезією пацієнт проходить консультацію у лікаря та здає алергічні проби на медичні препарати.

Коли анестезія подіяла, лікар вводить інструмент в пряму кишку і рухається у напрямку передміхурової залози. Для взяття зразка тканин використовують тонку голку. Отримані фрагменти розміщують на спеціальних скельцях і відправляють в лабораторію для подальшого гістологічного дослідження. Трансректальна біопсія може призначатися для діагностики передміхурової залози при наявності метастазів.

Біопсія передміхурової залози не викликає ускладнень. Але якщо після проведення процедури температура тіла пацієнта сягає критичних позначок, присутня слабкість у тілі, а у сечі з’являються згустки крові, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.

Протипоказаннями для проведення біопсії є гострий простатит, запалення гемороїдальних вузлів та високий ризик виникнення кровотечі через порушення згортання крові.

Переваги проведення біопсії простати в TomoClinic

В TomoClinic діагностичні маніпуляції проводять фахівці з досвідом роботи понад 10 років. Перед проведенням біопсії пацієнт зобов’язаний здати перелік аналізів. Обов’язковими є аналіз на загальний ПСА, дослідження сечі та аналіз на виключення порушень згортання крові.

Після отримання результатів лікарі TomoClinic визначають день проведення біопсії простати та консультують чоловіків щодо підготовки.

Біопсія передміхурової залози проводиться без госпіталізації пацієнта. Процедура не передбачає ускладнень. Легкий дискомфорт в зоні проведення процедури та невелике підвищення температури тіла вважають нормальною реакцією.

Після отримання результатів біопсії простати в медичному центрі TomoClinic збирається консиліум спеціалістів суміжних спеціальностей для вибору тактики лікування пацієнта. У кожному клінічному випадку фахівці підбирають найбільш щадний для організму план лікування.

Ціна біопсії простати

Вартість процедури в Україні залежить від обраного метода забору тканин. Кожен з видів передбачає використання апарату УЗД для контролю механізму взяття зразків. Ціна процедури буде вище, якщо під час біопсії задіяно КТ чи МРТ-апарат. На вартість біопсії передміхурової залози також може вплинути терміновість проведення процедури та швидкість отримання результатів. Ціна термінового аналізу буде вищою.

Який лікар проводить біопсію простати?

Процедуру біопсії простати проводить лікар-уролог після комплексного обстеження пацієнта.

Як готуватися до біопсії простати?

Перед біопсією передміхурової залози пацієнт повинен припинити прийом лікарських препаратів, що сприяють розрідженню крові. Пауза в лікуванні допустима за згоди лікаря, що призначив ці препарати.

Фахівець призначає прийом антибактеріального препарату за добу до проведення біопсії простати. Необіхідність прийому антибіотиків зумовлена важливістю запобігти інфікуванню (сепсис, інфекційне ураження сечовивідних шляхів).

За 12 годин до біопсії пацієнту потрібно очистити пряму кишку за допомогою клізми. В день процедури рекомендовано уникати прийомів їжі, адже біопсія простати проводиться натщесерце.

Чи боляче робити біопсію простати?

Будь-яке взяття біоматеріалу передміхурової залози супроводжується дискомфортом. Щоб уникнути больових відчуттів при трансректальній та трансуретральній біопсії простати, застосовують місцеву анестезію. При проведенні трансперинеальної біопсії пацієнт перебуває під місцевою чи спінальною анестезією.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Біопсія простати
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху