Перед тим, як будуть введені хіміопрепарати, виконується якісне обстеження організму, оцінка стану здоров’я людини в дану хвилину:
- Вимірюється артеріальний тиск.
- Пульс.
- Температура тіла.
- Прослуховуються органи дихання.
Необхідно знати зріст і вагу пацієнта, щоб лікар-хіміотерапевт зміг точно підібрати дозування введених медикаментів. Іноді для підбору правильної дози потрібні й інші дані (вік, креатинін в крові, стать пацієнта). Крім того, потрібно здати аналіз крові, щоб дізнатися про стан кровотворної системи. Як тільки почнеться курс, стан здоров’я пацієнта може погіршитися, але далі, при дотриманні індивідуальної схеми, організм потихеньку буде приходити в норму.
Хіміотерапія при раку молочної залози та пухлинах іншої локалізації вже багато років успішно проводиться в TomoClinic. Сучасне обладнання та інструментарій дозволяють нам проводити складні й тривалі хіміотерапевтичні сеанси з точним дозуванням.
Які бувають види хіміотерапевтичного лікування
Хіміотерапія при раку молочної залози може бути ад’ювантна або профілактична, неоад’ювантна, лікувальна та індукційна. Перший вид спрямований на приховані вогнища пухлини, що вразила груди. Цей вид хіміотерапевтичного лікування призначають після хірургічної операції на грудній залозі.
Ад’ювантний вид терапії дає можливість зупинити метастазування, попередити відновлення завмерлого раку. Лікувальна хіміотерапія при раку молочної залози впливає на явні вогнища. Її проводять перед оперативним втручанням для зменшення розмірів пухлини. Цей вид хіміотерапевтичного впливу можна виконувати в якості альтернативи: замість повної ампутації грудної залози видалити лише зону, яку вразив злоякісний онкологічний процес.
Останній вид хіміотерапії використовують при місцево-поширеній пухлині грудей, коли операція не буде ефективною. Хімія дає можливість зменшити пухлину, і тільки після цього проводити операцію. Профілактична хіміотерапія при раку молочної залози включає в себе наступні схеми:
- ТАС.
- FАС.
- D А.
- АС.
- FЕС.
- СМF та інші.
Практично в кожній схемі присутній циклофосфан. Лікувальна хіміотерапія при раку молочної залози також проводиться за схемою, але іноді (в разі необхідності) доктор може прийняти рішення про призначення додаткових препаратів. Самостійно підбирати схему і медикаменти категорично заборонено, так як це з великою ймовірністю може призвести до негативних наслідків. У медикаментів, як і у будь-якого лікарського засобу, є свої протипоказання.
В TomoClinic хіміотерапія при раку молочної залози 1, 2, 3 і 4 стадії може проводитися спільно з променевою терапією.
Томотерапевтична система TomoTherapy® дозволяє досягти мінімального опромінення здорових тканин пацієнта. Таким чином, ми зберігаємо здоров’я прилеглих тканин та органів, захищаючи їх від опромінення.
Правильна діагностика ракової пухлини молочних залоз
За статистикою на сьогоднішній день на рак молочної залози (РМЗ) хворіють не тільки дорослі жінки, а й молоді дівчата до 30 років. Головне, про що завжди твердять фахівці, це своєчасна діагностика, яка допоможе визначити стадію, розмір та локалізацію пухлини. Нерідко буває так, що хвороба не встигає «вийти» за межі грудей, лімфатичних вузлів. У таких випадках призначається операція зі збереженням органу.
Хіміотерапія дозволяє впоратися з хворобою і надалі вести нормальне повноцінне життя.
Нерідко хіміотерапія при раку молочної залози проводиться спільно з променевою терапією або томотерапією. Система TomoTherapy® в Україні застосовується вперше, але вже показала відмінні результати в лікуванні раку грудей.
Методика дозволяє точно визначити розташування, розмір пухлини та провести терапію, не впливаючи на прилеглі тканини та органи. В TomoClinic працюють досвідчені лікарі, які знають, як допомогти пацієнтові та підтримують його емоційний настрій на гарному рівні.
Наш центр знаходиться в місті Кропивницькому, а консультаційні кабінети є по всій Україні. Також ви можете проконсультуватися з нашими фахівцями за допомогою форми безкоштовної дистанційної консультації.