Головна/Хіміотерапія при раку молочної залози
Хіміотерапія при раку молочної залози

Хіміотерапія при раку молочної залози

Що таке хіміотерапія при раку молочної залози? Це медикаментозний посхемний метод лікування захворювання з використанням цитостатиків (спеціальних медичних препаратів). Як відомо “цито” — це клітина. Кожна клітина ділиться, тобто розмножується з властивою їй швидкістю. Злоякісні клітини діляться в 2 рази активніше здорових. Цитостатики по факту — це отруйні речовини, які вбивають саме ті клітини, які провокують зростання пухлини.

Хіміотерапія при раку молочної залози базується на проникненні призначених спеціалістом препаратів в кров і гнітючому їх впливі на поширення клітин пухлини в масштабах грудної залози. Протипухлинна терапія — це використання медикаментів в різній формі: таблеток або капсул, підшкірних, внутрішньом’язових, внутрішньовенних уколів, внутрішньовенних інфузій та інших способів введення.

Коли проводиться хіміотерапія при раку молочної залози, пацієнти ведуть свій звичайний спосіб життя і навіть можуть ходити на роботу. Лікування зазвичай призначається на кінець тижня, щоб в разі, якщо настануть неприємні наслідки, була можливість перебувати вдома в спокійній обстановці.

Поставити запитання

Перед тим, як будуть введені хіміопрепарати, виконується якісне обстеження організму, оцінка стану здоров’я людини в дану хвилину:

 • Вимірюється артеріальний тиск.
 • Пульс.
 • Температура тіла.
 • Прослуховуються органи дихання.

Необхідно знати зріст і вагу пацієнта, щоб лікар-хіміотерапевт зміг точно підібрати дозування введених медикаментів. Іноді для підбору правильної дози потрібні й інші дані (вік, креатинін в крові, стать пацієнта). Крім того, потрібно здати аналіз крові, щоб дізнатися про стан кровотворної системи. Як тільки почнеться курс, стан здоров’я пацієнта може погіршитися, але далі, при дотриманні індивідуальної схеми, організм потихеньку буде приходити в норму.

Хіміотерапія при раку молочної залози та пухлинах іншої локалізації вже багато років успішно проводиться в TomoClinic. Сучасне обладнання та інструментарій дозволяють нам проводити складні й тривалі хіміотерапевтичні сеанси з точним дозуванням.

Які бувають види хіміотерапевтичного лікування

Хіміотерапія при раку молочної залози може бути ад’ювантна або профілактична, неоад’ювантна, лікувальна та індукційна. Перший вид спрямований на приховані вогнища пухлини, що вразила груди. Цей вид хіміотерапевтичного лікування призначають після хірургічної операції на грудній залозі.

Ад’ювантний вид терапії дає можливість зупинити метастазування, попередити відновлення завмерлого раку. Лікувальна хіміотерапія при раку молочної залози впливає на явні вогнища. Її проводять перед оперативним втручанням для зменшення розмірів пухлини. Цей вид хіміотерапевтичного впливу можна виконувати в якості альтернативи: замість повної ампутації грудної залози видалити лише зону, яку вразив злоякісний онкологічний процес.

Останній вид хіміотерапії використовують при місцево-поширеній пухлині грудей, коли операція не буде ефективною. Хімія дає можливість зменшити пухлину, і тільки після цього проводити операцію. Профілактична хіміотерапія при раку молочної залози включає в себе наступні схеми:

 • ТАС.
 • FАС.
 • D А.
 • АС.
 • FЕС.
 • СМF та інші.

Практично в кожній схемі присутній циклофосфан. Лікувальна хіміотерапія при раку молочної залози також проводиться за схемою, але іноді (в разі необхідності) доктор може прийняти рішення про призначення додаткових препаратів. Самостійно підбирати схему і медикаменти категорично заборонено, так як це з великою ймовірністю може призвести до негативних наслідків. У медикаментів, як і у будь-якого лікарського засобу, є свої протипоказання.

В TomoClinic хіміотерапія при раку молочної залози 1, 2, 3 і 4 стадії може проводитися спільно з променевою терапією.

Томотерапевтична система TomoTherapy® дозволяє досягти мінімального опромінення здорових тканин пацієнта. Таким чином, ми зберігаємо здоров’я прилеглих тканин та органів, захищаючи їх від опромінення.

Правильна діагностика ракової пухлини молочних залоз

За статистикою на сьогоднішній день на рак молочної залози (РМЗ) хворіють не тільки дорослі жінки, а й молоді дівчата до 30 років. Головне, про що завжди твердять фахівці, це своєчасна діагностика, яка допоможе визначити стадію, розмір та локалізацію пухлини. Нерідко буває так, що хвороба не встигає «вийти» за межі грудей, лімфатичних вузлів. У таких випадках призначається операція зі збереженням органу.

Хіміотерапія дозволяє впоратися з хворобою і надалі вести нормальне повноцінне життя.

Нерідко хіміотерапія при раку молочної залози проводиться спільно з променевою терапією або томотерапією. Система TomoTherapy® в Україні застосовується вперше, але вже показала відмінні результати в лікуванні раку грудей.

Методика дозволяє точно визначити розташування, розмір пухлини та провести терапію, не впливаючи на прилеглі тканини та органи. В TomoClinic працюють досвідчені лікарі, які знають, як допомогти пацієнтові та підтримують його емоційний настрій на гарному рівні.

Наш центр знаходиться в місті Кропивницькому, а консультаційні кабінети є по всій Україні. Також ви можете проконсультуватися з нашими фахівцями за допомогою форми безкоштовної дистанційної консультації.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Хіміотерапія при раку молочної залози
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху