КТ-ангіографія легеневих артерій
Комп’ютерна томографічна ангіографія визнана «золотим стандартом» у діагностиці судин. Технологія ґрунтується на використанні рентгенівського випромінювання. Сканування області великою кількістю зрізів завтовшки від 0,5 мм дозволяє отримати докладну тривимірну реконструкцію системи легеневих судин та виявити найдрібніші структурні зміни.
КТ-ангіографію легеневих артерій проводять при підозрі чи діагностуванні таких патологій:
- Стеноз;
- Легенева емболія;
- Аневризма;
- Легенева гіпертензія;
- Аномалії розвитку судин;
- Новоутворення судин, проростання злоякісних пухлин у судини.
Роблять обстеження перед оперативним втручанням, а також після нього, для оцінки ефективності проведеного лікування.
КТ-ангіографія: Протипоказання
Комп’ютерна томографічна ангіографія не проводиться вагітним і матерям, що годують, а також пацієнтам з непереносимістю йоду, нирковою недостатністю, важкими захворюваннями щитовидної залози, при важких формах порушення згортання крові.
КТ-ангіографія легеневих артерій: Підготовка та перебіг процедури
За кілька днів до КТ-ангіографії легеневих судин слід відмовитися від вживання алкоголю. Крім того, знадобиться аналіз на креатинін. Останній прийом їжі – за 3 години до процедури.
Безпосередньо перед обстеженням пацієнт повинен зняти металеві предмети та прикраси, після чого він розташовується на рухомому столі. Далі йому вводиться внутрішньовенно контрастний препарат, необхідний для посилення візуалізації судин, і проводиться сканування обраної області. Під час самого дослідження важливо не рухатись, щоб знімки вийшли точні та детальні. Після завершення КТ-ангіографії радіологам знадобиться час для розшифрування та опису знімків, після чого пацієнт зможе забрати висновки.
Для запису на ангіографію легеневих артерій зателефонуйте нам або скористайтесь формою на сайті.
Список літератури та джерел:
-
-
Прокоп М. Спіральна і багатошарова комп’ютерна томографія. Навчальний посібник. В 2-х томах. 2020 рік Том 2.
-
Ryan S., McNicholas M. M., Anatomical Basis of CT Imaging: A Radiologist’s Guide. Springer, 2019. Джерело: google.com.ua/books/
-
Хофер М. Комп’ютерна томографія. Базове керівництво 3-є видання