КТ гомілковостопного суглоба: як це працює
У основі методу КТ лежить використання рентгенівських променів. Випромінювання, що генерується спеціальним пристроєм, проходить через ділянку тіла, втрачаючи певну кількість енергії: розмір втраченого випромінювання залежить від щільності тканини. На виході залишок енергії вловлює датчик і отримані дані обробляються на комп’ютері, завдяки чому вибудовується зображення області, що досліджується. За рахунок обмеження пучка випромінювання та мінімалізації розсіювання організм піддається незначному променевому навантаженню, що не несе шкоди. Тим не менш, безпечну періодичність проведення КТ гомілковостопного суглоба за наявності показань визначає лише лікар.
Комп’ютерна томографія забезпечує точну візуалізацію кісткових структур гомілкостопу з прилеглими м’якими тканинами. Унікальність технології КТ – у точному та детальному відображенні кісткової тканини, тому при підозрі на патології кісток перевага надається комп’ютерній томографії. У той же час, другий сучасний метод діагностики МРТ є більш інформативним при дослідженні м’яких тканин гомілковостопного суглоба.
КТ гомілковостопного суглоба. Показання
Дослідження проводиться за підозри чи наявності вже діагностованих патологій. Це зокрема:
- Ортопедичні травми;
- Біль у ділянці суглоба;
- Порушення рухливості;
- Артрит, артроз;
- Підозра на онкологію та вторинне ураження;
КТ гомілковостопного суглоба роблять на етапі підготовки до оперативного втручання і після нього, щоб оцінити ефективність проведеного лікування.
Комп’ютерну томографію можно проводити за наявності металевих імплантів, штифтів, стимуляторів, інсулінових помп. Обмеженнями для проведення є вагітність та вік менше 14 років.
КТ гомілковостопного суглоба. Підготовка та проведення
Готуватися до КТ гомілковостопного суглоба не потрібно. З собою слід взяти витяг із історії хвороби, направлення на діагностику від лікаря, результати минулих досліджень даної зони, якщо такі є.
Безпосередньо перед процедурою пацієнт знімає всі металеві прикраси і знімні імпланти, укладається на рухомий стіл, який під час обстеження проходить через кільце томографа. Під час самого сканування важливо залишатися нерухомим, щоб діагностичні зображення мали високу точність без розмитих ділянок. Після завершення сканування потрібен час для розшифровки та опису зображень, після чого пацієнт зможе забрати медичні висновки.
Щоб записатися на КТ гомілковостопного суглоба у Кропивницькому, зателефонуйте за номером 0 800 33 21 79 або скористайтесь формою на сайті.
Література:
- Прокоп М. Спіральна і багатошарова комп’ютерна томографія. Навчальний посібник. В 2-х томах. 2020 рік Том 2
- Хофер М. Комп’ютерна томографія. Базове керівництво 3-е видання
- Richter, M., Lintz, F., de Cesar Netto, C., Barg, A., Burssens, A., Ellis, S. (2019). Weight Bearing Cone Beam Computed Tomography (WBCT) in the Foot and Ankle: A Scientific, Technical and Clinical Guide. Германія: Springer International Publishing. Джерело: https://www.google.com.ua/books/