КТ колінного суглоба: що показує?
Метод комп’ютерної томографії базується на застосуванні рентгенівського випромінювання. При проходженні через тканини та органи випромінювання втрачає частину енергії, при цьому залишок уловлюється спеціальним датчиком томографа. На основі отриманих даних після комп’ютерної обробки вибудовується зображення досліджуваної області.
КТ колінного суглоба може використовуватися як основний діагностичний метод, а також як доповнення або уточнення, наприклад, результатів рентгенографії. КТ безболісна та безпечна для пацієнта, що робить методику «золотим стандартом» у дослідженні кісткової патології.
КТ або МРТ колінного суглоба?
Комп’ютерна томографія забезпечує високоточну візуалізацію кісткових структур, порожнинних органів, тоді як МРТ ефективніша щодо м’яких тканин. Зважаючи на це, КТ колінного суглоба призначається при підозрі на вивихи, переломи та за наявності патологій кісток що утворють колінний суглоб.
КТ колінного суглоба. Показання
Комп’ютерну томографію проводять при підозрі чи діагностуванні:
- травм коліна різного характеру;
- Болю в суглобі;
- Зниженні функціональності суглоба;
- Артриті, артрозі, остеоартрозі;
- Онкологічній патології.
КТ колінного суглоба виконують на етапі підготовки до хірургічного лікування із заміни суглоба (ендопротезування) та для оцінки ефективності лікування.
КТ колінного суглоба. Протипоказання
Дослідження не проводиться вагітним і матерям-годувальницям, пацієнтам з вагою понад 180 кг, зі страхом закритого простору, при психічних розладах і гіперкінезах. КТ з контрастом протипоказано особам з алергією на йод, нирковою недостатністю та тяжкими захворюваннями щитовидної залози.
Як роблять КТ колінного суглоба
Спеціальної підготовки до КТ колінного суглоба не потрібно. Якщо йдеться про сканування з контрастом, останній прийом їжі має бути за 6 годин до процедури, а за кілька днів до цього пацієнт здає аналізи креатиніну.
З собою треба взяти результати минулих досліджень колінного суглоба, витяги з історії хвороби та направлення лікаря. Безпосередньо перед дослідженням пацієнт знімає з себе всі металеві предмети та прикраси, розташовується на рухомому столі, який під час дослідження буде проходити через кільце томографа. Під час сканування важливо залишатися нерухомим, щоб якість зображень була високою.
Фахівець спостерігає за ходом дослідження із сусіднього кабінету, даючи інструкції через пристрій зворотного зв’язку.
Вартість КТ колінного суглоба вказана на сайті. Для запису зателефонуйте нам за номером 0 800 33 59 01 або скористайтесь формою.
Література:
- Niitsu, M., Guermazi, A. (2012). Magnetic Resonance Imaging of the Knee. Германія: Springer Berlin Heidelberg. Джерело: https://www.google.com.ua/books/
- Imaging of the Knee: Techniques and Applications. (2012). Германія: Springer Berlin Heidelberg. Джерело: https://www.google.com.ua/books/