Головна/Лікування міоми матки
Лікування міоми матки

Лікування міоми матки

Що таке міома?
Це доброякісні утворення матки, які складаються в основному з м’язової тканини. Міома може виникнути зовні матки, в стінці або ближче до порожнини матки. Чому розвиваються ці пухлини, невідомо.

Поставити запитання

Які ознаки можуть вказувати на міому?

Міоми часто не проявляють симптомів, знаходять їх випадково при обстеженні. Нерідко ці утворення ростуть повільно, довго залишаються непоміченими. Причому розташування впливає на прояв симптомів більше, ніж розмір. Наприклад, міома в порожнині матки, навіть якщо вона невелика, може викликати менструальні скарги. Найчастіші — надмірна втрата крові та біль. Однак менструальний цикл залишається регулярним. Значна крововтрата може викликати анемію, через яку виникає відчуття втоми або задишка.

До інших скарг, більш рідкісних, відносяться відчуття здавлювання в животі, біль у попереку, дуже часте сечовипускання і біль і / або крововтрата під час сексу. Іноді пухлина скорочується через недостатнє кровопостачання, що може привести до сильного болю в животі. Міоми зазвичай не викликають ніяких проблем під час вагітності.

Лікування міоми

Якщо у вас є скарги, наші фахівці підберуть лікування разом із вами. При цьому лікар враховує кількість міом, їх розташування і розмір, ваш вік і бажання завагітніти. У багатьох випадках — при великих розмірах утворень, скаргах на здавлювання, біль, часте сечовипускання, крововтрату — потрібне хірургічне втручання.

Можливі такі види лікування:

 • операція з видалення матки;
 • видалення міоми зі збереженням матки;
 • емболізація маткових артерій: безопераційна процедура.

Яким буде лікування, залежить від мети: усунути скарги, запобігти росту міоми або видалити утворення.

Наші фахівці застосовують лапароскопію — щадний малотравматичний метод, при якому операцію проводять без великих розрізів, через проколи, за допомогою відеокамери і спеціальних інструментів.

mioma-300x176

Важливий момент зазначає досвідчений хірург Олександр Соколенко: «Незважаючи на те, що при міомах діаметром понад 8 см часто виконують відкриту операцію з видалення матки, ми використовуємо лапароскопічний спосіб і робимо лише зовсім невеликий розріз, щоб вилучити матку. У цьому випадку пацієнтка отримує всі переваги малоінвазивного методу: відсутність післяопераційного болю і ускладнень, швидке відновлення організму, гарний косметичний ефект (немає рубців і шрамів)».

Обсяг операції багато в чому залежить від розташування міоми. Тому велике значення має якісна діагностика. Якщо утворення знаходиться ближче до зовнішньої оболонки матки, проводять лапароскопічну міомектомію, тобто видалення тільки пухлини зі збереженням матки.
При розташуванні міоми ближче до внутрішньої стінки матки ми можемо запропонувати емболізацію як альтернативу видаленню матки. Застосування цього методу дає можливість значно зменшити утворення, яке з часом заміщається рубцем.

Емболізація при міомі матки — інтервенційна процедура. Під точною навігацією ангіографа, який дозволяє детально розглянути на екрані внутрішні органи, кровоток до міоми перекривають емболами (спеціальні кульки: їх розмір підбирають індивідуально).
Міома скорочується протягом трьох – шести місяців. У багатьох пацієнток після процедури зникають або значно зменшуються скарги на біль і рясну крововтрату при менструаціях. Крім того, емболізація — це можливість зберегти матку, тобто шанс завагітніти для жінок, які бажають мати дітей.

Таким чином, вирішальну роль відіграє комплексний підхід, що включає консультацію досвідченого фахівця, якісну діагностику і вибір оптимального лікування — індивідуально для кожної пацієнтки.

Якщо у вас є питання, звертайтеся в наш центр. Телефонуйте за номером, який бачите на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання і запишуть на прийом до фахівця.

УВАГА! КОЖЕН ВИПАДОК ЗАХВОРЮВАННЯ НА РАК Є УНІКАЛЬНИМ.
Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.

Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.

Що треба для отримання послуги в TomoClinic ?

Скористуватися зручною формою запису на обрану послугу.

Мати направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря.

Відповідати віковим вимогам, які встановлені Програмою державних медичних гарантій.

Лікування міоми матки
-1-e1712498331436

Записатися на прийом

Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  крулько

  Наші переваги!

  Ласкаво просимо в клініку де відбувається магія повного медичного циклу, де лікарі професіонали.

  • 1

   Повний цикл лікування в одному місці

   Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

  • 2

   Комплексний підхід у лікуванні раку

   У TomoClinic рішення про тактику лікування приймає консиліум фахівців – мультидисциплінарна комісія, в яку входять лікарі різних профілів. Такий підхід відповідає світовим стандартам. Учасники такої лікувальної групи узгоджують індивідуальний план лікування, який може включати опромінення пухлини, хіміотерапевтичне лікування та оперативне втручання. В результаті, кожен пацієнт отримує ефективне лікування, що вражає пухлину точно в ціль і є щадним до здорових тканин. Тим самим ми зберігаємо якість життя людини.

  • 3

   Висока діагностична точність

   Ми діагностуємо пухлини будь-якого розміру, складності, форми і локалізації. Досвід наших фахівців, сучасне обладнання та співпраця з кращими патоморфологічними лабораторіями гарантує високу точність діагностики.

  • 4

   Унікальне для України обладнання

   У TomoClinic найкраще обладнання від провідних світових виробників. Ми не визнаємо компромісів у боротьбі з раком.

  • 5

   TomoTherapy® HD – революційний метод променевої терапії

   Унікальна для України система Томотерапії дозволяє опромінювати пухлини складних форм і великих розмірів, а також метастази, і при цьому максимально захищає здорові органи і тканини. Така радіотерапія, знищуючи пухлину, зберігає людині високу якість життя – пацієнт може жити так само повноцінно, як і до хвороби.

  • 6

   Об’єктивна оцінка стану пацієнта

   У TomoClinic можна провести найбільш точну оцінку ефективності променевої терапії або хіміотерапії за допомогою МРТ-дослідження. Ми будемо раді дати об’єктивну оцінку стану пацієнта нашого центру або інших клінік під час або після проведеного лікування.

  Ви можете записатися на прийом Просто заповніть форму і ми вам зателефонуємо

   Записатися на консультацію
   Записатися на консультацію
   переваги діагностики

   Залишились питання?

   Поставте своє питання і ми відповімо на нього найближчим часом

    запис кроп

    Хто такі TomoClinic

    Tomoclinic — це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія — об'єднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку.

    • Повний цикл

     Tomoclinic випереджає сучасні стандарти лікування, застосовуючи провідні методики у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Наша клініка надає повний цикл обслуговування. Можна отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного лікування в одному місці.

    • Турбота та підтримка

     У прагненні бути найкращими на ринку медичних послуг, ми створили сервіс, який відповідає найвищим вимогам. Ми гарантуємо доброзичливе та дбайливе ставлення до кожного пацієнта, атмосферу тепла та підтримки. Tomoclinic пропонує психологічну допомогу пацієнтам і їх сімʼям.

    Детальніше
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    • Хто ми такі - Додатковий абзац - ПершийЗаголовок
    Доверху