УЗД надключичних лімфовузлів що показує
УЗД надключичних лімфовузлів показує особливості їх будови. У нормі лімфовузол має овальну або бобовидну форму, він має ворота – невелике заглиблення в місці виходу лімфатичних судин із вузла.
Запалення надключичних лімфовузлів найчастіше відбувається внаслідок інфекційного захворювання (ГРВІ, мононуклеоз, герпес, токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус). Однією з причин ураження надключичних лімфовузлів може бути онкопатологія легень, стравоходу, лімфома, пухлини органів заочеревинного простору чи черевної порожнини.
Як правило, УЗД лімфовузлів є частиною комплексного обстеження пацієнта (наприклад, для пошуку інфекції необхідно також здати аналізи крові).
У процесі діагностики можна визначити розміри, контури, локалізацію і структуру лімфовузлів, а також дати оцінку спаяності вузлів із сусідніми тканинами та органами. УЗ-діагностика здатна з високою точністю виявити лімфаденопатію – відхилення від норми лімфатичних вузлів різної природи.
Під час проведення УЗД лікар оцінює такі ключові параметри:
- Розмір – один із найважливіших показників. У нормі розмір лімфовузла не повинен перевищувати певних значень (залежно від локалізації). Їх збільшення понад норму може свідчити про патологічний процес.
- Форма – у нормі лімфовузли мають бути овальними або бобовидними. Округла форма може бути ознакою патології.
- У нормі контури лімфовузла рівні та чіткі. Переривчасті та нечіткі контури можуть вказувати на запальний або пухлинний процес.
- Структура -у нормі він має структуру з чітко помітними корковим і мозковим шарами. Порушення структури може бути ознакою патології (напр., метастатичного ураження).
- Ехогенність – у нормі лімфовузол має знижену ехогенність порівняно з навколишніми тканинами. Сильне зниження ехогенності може вказувати на злоякісний процес.
- Кровотік усередині лімфовузла і навколо нього. У нормі кровотік мінімальний і визначається тільки в ділянці воріт. Його посилення часто спостерігається при запальних процесах, а поява хаотичного кровотоку може бути ознакою злоякісного ураження.
УЗД надключичної зони лімфатичних вузлів показання
УЗД надключичних лімфовузлів необхідне за таких симптомів:
- збільшення розмірів лімфовузлів до того розміру, коли їх стає легко пальпувати або побачити;
- виникненні болю від натискання на лімфовузол;
- стомлюваність, зниження апетиту, порушення функції сну, субфебрильна температура неясної етіології;
- зниження маси тіла;
- підозра на метастазування пухлин різної локалізації.
УЗД надключичних лімфовузлів як роблять
Ультразвукова діагностика лімфатичних вузлів, зокрема й надключичних лімфатичних вузлів, не потребує спеціальної підготовки.
Пацієнт лягає на кушетку на спину. Лікар наносить на досліджувану ділянку спеціальний гель, який забезпечує кращий контакт датчика, і водить ним по шкірі. На моніторі апарата візуалізуються всі структури поверхневих лімфовузлів. Під час діагностики оцінюються різні параметри органу, виконуються знімки, які згодом розшифровуються лікарем. Процедура не спричиняє дискомфорту і займає приблизно 15 – 20 хвилин. Обстеження легко переноситься маленькими дітьми та літніми пацієнтами.
Лікар звертає увагу на те, з якого боку збільшені лімфовузли, їхні точні розміри, структура (щільні, еластичні, м’які), ступінь болючості, стан навколишніх тканин. Уся інформація заноситься в протокол УЗД.
Результати УЗД надключичних лімфовузлів необхідно показати лікарю (терапевту, хірургу, онкологу). Для встановлення точної причини лімфаденопатії лікар може призначити також додаткові дослідження: КТ, МРТ, біопсію. Потім за результатами повної діагностики призначається лікування.
Важливо! До консультації лікаря не займайтеся самолікуванням. Не можна самостійно призначати собі антибіотики, робити прогрівання і фізіопроцедури.
Як правило, розшифровка результатів проходить відразу після завершення ультразвукової діагностики. На підставі процедури ідентифікується наявність патологічних змін, а також виключається низка захворювань (інфекцій, пухлин, запалень).
УЗД надключичних лімфовузлів протипоказання
УЗ-діагностика, зокрема діагностика надключичних лімфовузлів та інших органів, не має специфічних протипоказань.
Згідно із загальними вимогами, УЗД не проводять у таких випадках:
- у разі гострих порушень загального стану (напр., висока температура тіла);
- у разі порушення цілісності шкірних покривів;
- у разі шкірних захворювань.
УЗД надключичних лімфовузлів ціна
У вартість включено сканування з видачею протоколу дослідження. Ви можете отримати більш детальну інформацію від адміністратора нашої клініки під час запису за телефоном 0 800 33 29 36.