Біопсія молочної залози

Біопсія молочної залози – це процедура взяття пухлинної тканини з метою визначення характеру новоутворення (злоякісна чи доброякісна пухлина). Дослідження призначається при підозрі на онкологічне ураження молочної залози.

Рак грудей ефективно лікується за умови своєчасної діагностики та ретельно обраних методів. Первинним етапом діагностики захворювання є профілактичний огляд у гінеколога, мамолога або самостійне виявлення щільних вузлів при пальпації молочної залози. Наступними кроками, які підтверджують або спростовують наявність пухлини, є: проведення мамографії, ультразвукового дослідження, магнітно-резонансної або комп’ютерної томографії. Методи візуалізації сприяють визначенню наявності, локалізації, розміру, форми і поширення пухлини.

Види біопсії молочної залози

 • Аспіраційна біопсія. Найбільш поширений метод взяття пухлинної тканини. Під час процедури, пацієнтка перебуває в лежачому положенні, а лікар обережними рухами вводить тонку голку в зону, що досліджується. Інструмент має шприц, що сприяє взяттю клітин або рідини;
 • Стереотаксична біопсія. Взяття фрагменту пухлини під напрямком рентгенівських променів. Взяття частинок тканин пухлини проводиться в положенні лежачи, груди фіксуються спеціальними касетними пристроями. Для точної локалізації пухлини, заздалегідь проводиться мамографія. Далі лікар за допомогою медичних інструментів робить надріз м’яких тканин і бере маленьку частину пухлини для дослідження. Даний метод застосовується, коли новоутворення має мінімальний розмір.
 • Голчаста біопсія. Проводиться в тих випадках, коли пухлина чітко видно за результатами ультразвукового дослідження або інших методів діагностики. Для забору частинок використовується голка, дещо більша в розмірі, ніж при аспіраційній біопсії. Для підвищеної точності проколу, процедура проводиться під контролем ультразвукового апарату, магнітно-резонансної або комп’ютерної томографії. Для дослідження беруться кілька фрагментів тканин з різних ділянок пухлини;
 • Біопсія грудної залози із застосуванням апарату УЗД. Апарат ультразвукового дослідження застосовується для здійснення максимально точного проколу для взяття зразків тканин. Під час процедури пацієнтка займає положення лежачи на спині, руку необхідно покласти під голову. Це дозволяє шкірі натягнутись і більш чітко відтворити локалізацію пухлини. Далі взяття фрагменту пухлини проводиться за рахунок спеціальної медичної голки;
 • Біопсія з використанням системи МРТ. Вид біопсії, який проводиться за допомогою магнітно-резонансного томографа для точної візуалізації місця розташування пухлини. На час процедури пацієнт розміщується на спеціальній кушетці, підключеної до апарата. При визначенні локалізації пухлини, лікар робить розріз і проводить забір зразків для дослідження;
 • Інцизійна біопсія. Передбачає видалення маленького шматочка пухлини для подальшого гістологічного дослідження. Проводитися у тому випадку, коли результати аспіраційної біопсії не дали достатньої інформації;
 • Ексцизійна біопсія. Цей вид біопсії передбачає видалення новоутворення або його частини, для подальшого гістологічного дослідження. Процедура проводиться з застосуванням місцевої або загальної анестезії. Після видалення пухлини, проводять дослідження країв тканин за допомогою рентгену. Позитивний результат свідчить про залишки злоякісного новоутворення і необхідність подальшого лікування.

Пункційна біопсія молочної залози

Пункційна біопсія – метод діагностики, який передбачає взяття клітин або тканин новоутворення у молочній залозі. Взяті фрагменти піддаються гістологічному дослідженню.

Причини для призначення пункційної біопсії:

 • Виявлення на УЗД, МРТ або мамографії об’ємне новоутворення в молочній залозі;
 • Коли необхідна диференціальна діагностика;
 • Виникнення сумнівів при затвердженні діагнозу.

Пункційна біопсія найбільш безпечний спосіб взяття фрагментів для гістологічного дослідження. Перевагами пункційної біопсії є безболісність, малотравматичність та відсутність необхідності спеціальної підготовки.

Пункційна біопсія молочної залози не проводиться у разі рецидиву раку і при наявності метастаз. Процедура не передбачає виникнення ускладнень і серйозних наслідків.

Показання до біопсії молочної залози

Перш ніж призначити біопсію молочної залози, важливо провести низку досліджень, що визначають наявність пухлини, її розмір, форму, структуру і ступінь поширення. До цих методів діагностики відносять ультразвукове дослідження, мамографію, магнітно-резонансну або комп’ютерну томографію.

Біопсія молочної залози призначається:

 • При виділеннях з соска;
 • При наявності новоутворення в грудях;
 • При зміні кольору шкіри поблизу соска;
 • При розвитку тріщин, виразок і плям на поверхні грудей.

Гістологічне дослідження фрагментів тканини є найбільш точним методом діагностики онкологічного ураження молочної залози.

Підготовка до проведення біопсії

Біопсія молочної залози не потребує спеціальної підготовки. Основними вимогами є припинення прийому медикаментів, що впливають на згортання крові. Це дозволяє уникнути кровотечі під час взяття фрагментів досліджуваної тканини.

Пацієнтка зобов’язана попередити лікаря про наявність алергічних реакцій на конкретні медичні препарати і про наявність металевих стимуляторів в організмі. В день проведення біопсії не слід користуватися лосьйонами та дезодорантами. Увечері перед процедурою необхідно відмовитися від важких та масних страв, а замінити вечерю корисними продуктами. Вранці в день біопсії рекомендовано вжити склянку свіжого соку.

Протипоказанням до проведення біопсії молочної залози є вагітність та період лактації.

Якщо після процедури у пацієнтки спостерігається підвищення температури, великий набряк і тривала кровоточивість рани – необхідно терміново звернутися в медичний центр.

Проведення біопсії молочної залози в TomoClinic

У приватній клініці TomoClinic біопсія молочної залози проводитися під контролем ультразвукового апарату або комп’ютерного томографа.

Процедура проводитися під наглядом фахівців, з урахуванням показань і протипоказань згідно стану пацієнта. Командна робота хірургів, терапевтів і анестезіологів дозволяє провести максимально точну і безпечну біопсію грудних залоз. Після отримання результатів дослідження біоптату молочної залози, фахівці під час консиліуму розробляють тактику та план подальшого лікування.

Вартість біопсії

Ціна за проведення біопсії грудної залози залежить від застосовуваного виду і складності процедури. Як правило, взяття біоптату з патологічних вузлів в молочній залозі, що проводиться під контролем комп’ютерного томографа, коштує дещо вище, ніж аспіраційна біопсія. Для отримання повної інформації стосовно вартості біопсії молочної залози в TomoClinic зателефонуйте нам за номером зазначеному на сайті або скористайтесь формою зворотнього дзвінка. Також ви можете отримати БЕЗКОШТОВНУ дистанційну консультацію у наших фахівців, заповнивши форму.

Задати питання