Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Оncological Center TomoClinic>Діагностика ракових захворювань>Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

МРТ— один з найефективніших сучасних методів діагностики.

МРТ — складний і дуже ефективний метод діагностики. Це безпечне дослідження, яке не пов’язане з радіоактивними речовинами та іонізуючим випромінюванням. В основі МРТ зображень — імпульси радіочастот і магнітне поле. Пацієнт під час дослідження знаходиться в своєрідному тунелі апарату, який називається магнітно-резонансним томографом.

У нашому МРТ-томографі цей тунель відкритий з обох сторін. Влаштовані освітлення і вентиляція так, щоб під час дослідження пацієнти не відчували ніякого дискомфорту.

МРТ дає дуже високу точність результатів: метод дозволяє отримувати чіткі зображення всіх внутрішніх органів, допомагає фахівцям встановити діагноз і розробити правильну тактику лікування.

Як і для кожної медичної процедури, для проведення МРТ є протипоказання і обмеження:

 • наявність в організмі різних імплантатів;
 • присутність в тілі кардіостимулятора або будь-яких інших імплантованих програмованих пристроїв;
 • наявність металу біля головного мозку або очей.

Устаткування для МРТ

Завдяки обладнанню експертного класу і команді кваліфікованих фахівців ми виконуємо повний спектр досліджень МРТ за новітніми світовими протоколами: MAGNIMS, PI-RADS 2. Проводимо магнітно-резонансну томографію на одному з найсучасніших апаратів TOSHIBA Vantage Titan 1.5T.

Важливо. Наш МРТ-томограф дозволяє виконати дослідження пацієнтам з певними анатомічними особливостями, через які їм відмовляють в інших центрах.

Проблема полягає в тому, що при дослідженні грудного або шийного відділу хребта або головного мозку пацієнт повинен рівно лежати на столі томографа. Якщо ж у людини хворі судини або суглоби, або є зрощені хребці, або будь-яке інше захворювання, яке не дозволяє випрямитися повністю, — це часто служить причиною відмови в деяких лікарнях.

Ми таких пацієнтів приймаємо і проводимо їм МРТ якісно — наша апаратура дає можливість фахівцям пристосуватися до індивідуальних особливостей кожної людини.

Крім того, завдяки передовому обладнанню і досвіду наших радіологів ми виконуємо дослідження МРТ для складних зон, таких як підключична область, середня третина плечової кістки, ключиця, лопатка.

Довідка. Високопольні (1-1,5 тесла) МР томографи відрізняються тим, що мають потужні електричні магніти. Час проведення обстеження на них, як правило, менший, ніж при дослідженні на низькопольних (0,3тесла; 0,4 тесла) апаратах, які в деяких клініках ще залишилися.

Ультрасучасна МРТ діагностика

Ми проводимо:

 • дослідження простати, головного мозку — методом одновоксельної МР-спектроскопії;
 • дослідження головного мозку — методом МР-перфузії.

Це складні новітні методики, які дають нашим лікарям можливість досліджувати різні ділянки організму як при доброякісних захворюваннях, так і при злоякісних.

Детальніше про методи

 • Метод контрастної МР-перфузії дозволяє отримати інформацію про кровопостачання утворень головного мозку, а також про рецидив і про відповідь пухлини на лікування.

Основне питання — навіщо? Для того щоб убезпечити пацієнта максимально, якщо у нього попереду лікування.

 • Метод 1Н МР-спектроскопії дозволяє з’ясувати причину ураження органів. Лікар отримує інформацію про процес ішемізаціиї (пошкодження судин), проліферації (розмноження) клітин і їх структур, про вміст вільних амінокислот у тканинах. Використовується при діагностиці запальних, злоякісних, інфекційних змін простати і головного мозку.

За допомогою системи Vantage TITAN 1.5T наші пацієнти можуть пройти МРТ дослідження практично всіх ділянок організму:

 • головного мозку;
 • органів м’яких тканин шиї;
 • кісток;
 • суглобів;
 • хребта;
 • органів верхнього і нижнього відділів черевної порожнини;
 • молочних залоз;
 • передміхурової залози.

Ми виконуємо дослідження як дорослим, так і дітям.

Ціна на МРТ залежить від декількох факторів: необхідності застосування контрастної речовини, ділянки, яка досліджується, та інших. Консультанти нададуть вам повну інформацію про дослідження і про вартість процедур.

До кого звернутися з питаннями?

У разі наявності проблем, пов’язаних з проведенням МРТ, або виникненні питань, телефонуйте за номерами, вказаними на нашому сайті https://tomoclinic.ua/ — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.