Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Томотерапія

Подібно до того, як комп’ютерний томограф відкрив нову еру в отриманні медичних зображень, система томотерапіі американської компанії Accuray створила нову епоху в променевій терапії. Епоху, в якій головним пріоритетом є якість життя пацієнта. В TomoClinic томотерапія застосовується вперше в Україні.

Радіотерапевтична система томотерапіі TomoTherapy®HD є золотим стандартом серед систем для дистанційної променевої терапії. У ній поєднуються передова технологія формування пучка випромінювання і щоденний контроль стану пацієнта і мішені (пухлини), який здійснюється завдяки комп’ютерним зображенням. Це дозволяє лікарям і пацієнтам бути впевненими в найвищій точності і безпеці проведеного лікування.

Променева терапія під візуальним контролем – IGRT (Image Guided Radiation Therapy)

За допомогою технології IGRT, проводиться візуалізація і фіксування змін положення і координат пацієнта, а також зміна місцезнаходження і форм пухлини, що дає можливість максимально зменшити можливість похибки.

Лікар, таким чином, може отримати зображення пухлини безпосередньо перед початком опромінення або навіть під час сеансу, коли пацієнт знаходиться на процедурному столі.

У разі необхідності проводиться корекція положення пацієнта і/або напряму променів для досягнення найточнішого прицільного опромінення пухлини, а також для запобігання пошкодження здорових тканин, що оточують пухлину.

IGRT – це запорука успішного лікування пухлин, розташованих в рухомих органах і зонах тіла, – таких як легені (рухомі при диханні), печінка, передміхурова залоза, – а також пухлин, розташованих поблизу життєво важливих органів або тканин.

Найчастіше техніка IGRT використовується в комбінації з методом IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy – променева терапія з модульованою інтенсивністю). Дані методи дозволяють найбільш точно встановлювати дози опромінення злоякісних пухлин або специфічних зон в самій пухлині.

Променева терапія з модульованою інтенсивністю — IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy)

Променева терапія з модульованою інтенсивністю (IMRT) — це один з найбільш ефективних і сучасних методів боротьби з доброякісними і онкологічними новоутвореннями, який здатний впливати навіть на пухлини, що не піддаються хірургічному лікуванню або розташовані в важкодоступних місцях.

Метод полягає в обробці пухлини точно розрахованою дозою радіоактивного випромінювання (від 2 до 5 грей за сеанс). Процедурі передує ретельна діагностика пухлини засобами комп’ютерної томографії та детальне фокусування керованих пучків випромінювання.
За допомогою комп’ютерного візуалізування лікар виявляє чіткі межі новоутворення, що відокремлюють його від здорових тканин: це дозволяє уникнути опромінення критичних органів і тканин, які розташовані поблизу с пухлиною. Побічні ефекти і ускладнення, характерні для променевої терапії, при цьому методі зведені до мінімуму, а період реабілітації пацієнта в рази коротший, ніж при традиційній зовнішній променевій терапії.

Перед процедурою IMRT проводиться побудова тривимірної моделі пухлини з подальшим моделюванням процесу опромінення. Обчислення кутів обробки новоутворень, дози опромінення та визначення інших процесів обчислюється комп’ютером. У процесі опромінення комп’ютерна система безперервно стежить за станом пацієнта, за ходом обробки пухлини і регулює інтенсивність випромінювання.

Наявність системи IMRT- IGRT передбачає зміну розміру, форми і інтенсивності пучка випромінювання для повної відповідності розмірам, формі та розташуванню пухлини пацієнта. Система використовує запатентований бінарний багатопелюстковий коліматор, який ділить віяловий пучок випромінювання на бімлети, тобто тонкі промені. Кожен бімлет керується індивідуально, що дозволяє з високою точністю маніпулювати розподілом дози в мішені.

Бінарний коліматор і спіральний режим підведення дози випромінювання забезпечує оптимальне формування дозового розподілу всередині тіла пацієнта.

Надійний захист від опромінення здорових органів і тканин

У ситуаціях, коли інші апарати променевої терапії безсилі, TomoTherapy® HD досягає поставленої мети з мінімальним рівнем опромінення здорових органів і тканин пацієнта.

Апарат томотерапії комбінує в собі метод комп’ютерної томографії – зрізу КТ – з променевою терапією модульованої інтенсивності. Визначаються контури пухлини і оточуючі її здорові тканини, після чого встановлюється доза опромінення.

Після отримання даних зрізу КТ, TomoTherapy® HD використовує багатопелюстковий коліматор, контрольований комп’ютером, для регулювання інтенсивності і форми радіаційного променя. «Пелюстки» коліматора розкриваються і закриваються направляючи промінь чітко відповідно до форми пухлини. Можливість обертання променя на 360 градусів, забезпечує максимальну точність опромінення і захист прилеглих здорових тканин.

Фокусуючи радіацію навколо всієї пухлини, обробка відбувається при кожному обертанні по зрізах пухлини. При цьому здорові тканини прилеглі до пухлини залишаються майже недоторканими, піддаючись лише невеликій дозі опромінення.

Доставка дози опромінення 360⁰ – лікування під будь-яким кутом

Принципово новий ефективний спосіб лікування онкологічних захворювань ґрунтується на поєднанні спірального томографа кругового охоплення з бінарним багатопелюстковим коліматором, який безперервно зондує потрібну область спрямованими променями опромінення, забезпечуючи терапію з більш точною модуляцією інтенсивності, відбувається опромінення пухлини в усіх напрямках з розворотом на 360⁰ і з поділом на безліч шарів.

Вбудований пристрій візуалізації визначає і перевіряє локалізацію пухлинної тканини, яка в подальшому піддається високоточному опроміненню, мінімізуючи вплив на здорові тканини і органи.

Даний метод дозволяє досягти великих успіхів в лікуванні всіх видів онкозахворювань, навіть таких, яких до теперішнього моменту було складно нейтралізувати за допомогою існуючого радіовипромінювального обладнання або хірургічного втручання.

Найвища якість об’єднаної системи

Без компромісів з точності, гнучкості та ефективності

Об’єднання високоефективної системи планування лікування VoLO ™ і системи реалізації запланованого лікування в системах TomoTherapy®HD істотно полегшує всі процедури щодо забезпечення якості цих систем. Як лікарям, так і пацієнтам.

На основі потужного графічного процесора і програмного забезпечення ця система може паралельно обробляти дані і виконувати обчислення дози опромінення і оптимізації процесу лікування за лічені хвилини.

Клінічно доведена ефективність

Система TomoTherapy®HD – це комплексне рішення, що дозволяє ефективно лікувати будь-які новоутворення в будь-якій частині тіла пацієнта:

  • можливість одночасного опромінення кількох мішеней, в тому числі з різними дозовими навантаженнями для різних мішеней.
  • можливість одномоментного опромінення протяжних мішеней без необхідності стикування полів при плануванні і лікуванні і без перепозиціонування пацієнта.
  • ефективне конформне формування дозових розподілів для мішеней складної і ввігнутої форми.
  • широкий діапазон можливих методик лікування – від простих паліативних до найскладніших і сучасних.

Другий шанс на одужання

Якщо при попередньому лікуванні для деяких областей вже була досягнута максимально можлива для традиційного опромінення критична доза, томотерапія може надати другий шанс на одужання.

Система TomoTherapy®HD призначена для лікування всіх видів і форм пухлин, включаючи найскладніші.

Опромінення пухлини значних розмірів звичайним апаратом відбувається в кілька етапів, оскільки він може охопити тільки невелику зону. В результаті в місцях нашарування кордонів зон утворюються ділянки переопромінення, які можуть привести до тяжких наслідків для здоров’я пацієнтів. На апараті томотерапії пухлина, яких би розмірів вона не була, опромінюється рівномірно і за один раз.

Метод томотерапіі поєднується з усіма практичними методиками лікування раку.