Міжнародні протоколи діагностики та лікування раку

Оncological Center TomoClinic>Наукові матеріали>Міжнародні протоколи діагностики та лікування раку

Цінний міжнародний досвід по терапії тисяч онкопацієнтів узагальнено в протоколах. Це своєрідний стандарт по лікуванню кожного виду раку, складений на основі принципів доказової медицини і затверджений світовими онкологами. І хоч кожен пацієнт і його пухлина унікальні, як індивідуальна і ефективність терапії, для кожного типу раку вже складено протоколи лікування. Тільки лікар разом з консиліумом вирішує, який з них вибрати безпосередньо для кожного пацієнта.

Хто розробляє міжнародні стандарти діагностики і лікування?

У роботі з онкологічними захворюваннями можна виділити організації, рекомендації яких принесли найбільшу користь для пацієнтів в ході численних перевірок і досліджень.

Ці результати опубліковані у вигляді клінічних настанов (guidelines) і називаються протоколами. Найбільшим авторитетом в світі і для онкологічного центру TomoClinic вважаються міжнародні протоколи таких організацій:

  • Європейська екологічна спільнота медичної онкології (European Society for Medical Oncology — ESMO). Ця некомерційна професійна організація включає 20 тисяч досвідчених хірургів, радіотерапевтів і онкологів з понад 150 країн світу. Провідна професійна організація медичної онкології дбає про поліпшення якості профілактики, діагностики, лікування раку. ESMO пропагує підвищення профпідготовки лікарів і забезпечує їх освіту, дозволяючи пацієнтам отримувати якісну допомогу.
  • Американське товариство клінічної онкології (American Society of Clinical Oncology — ASCO). Ця благодійна, освітня і наукова організація об’єднує 45000 фахівців з 150 країн, які регулярно обмінюються досвідом. Своєю метою організація також обрала боротьбу з онкологічними захворюваннями за допомогою якісних послуг, освіти лікарів і досліджень.
  • Європейська екологічна спільнота хірургів-онкологів (European Society of Surgical Oncology — ESSO). Першими членами союзу ще в 1981 році стали компетентні онкохірурги, які бажали розвиватися, навчатися і напрацьовувати практику. Сьогодні спільнота об’єднує понад 20 тисяч хірургів Європи, надаючи їм курси навчання та партнерство, обмін знаннями та підвищення кваліфікації.
  • Національна мережа по впровадженню знань в області онкології США (National Comprehensive Cancer Network — NCCN). 28 онкоцентрів Америки об’єдналися для створення цієї некомерційної організації, проведення досліджень, освіти та лікування. NCCN займається поліпшенням і забезпеченням якісної, ефективної та доступної онкотерапіі на користь здорового життя пацієнтів. Всесвітньо відомі експерти NCCN діагностують і лікують пацієнтів з широким спектром ракових захворювань, включаючи складні, агресивні і рідкісні види раку.

Які міжнародні протоколи ми застосовуємо в TomoClinic?

У нашій клінічній онкологічній практиці ми спираємося тільки на стандарти діагностики і лікування, які зарекомендували себе в світі і Європі, широко і успішно використовуються практикуючими лікарями-онкологами.

Міжнародні протоколи щорічно оновлюються і ми також відстежуємо це, щоб застосовувати в терапії найбільш достовірну і свіжу інформацію.

Також в протоколах вказана і наукова література, на основі якої був складений кожен з них.

Як призначаються протоколи?

На основі гістологічних, молекулярних, рентгенологічних, імуногістохімічних та інших досліджень онколог разом з лікарським консиліумом роблять висновок про те, який підхід в лікуванні важливо вибрати. Який препарат, процедура і вид терапії принесуть найкращий ефект конкретному пацієнту. Яка схема лікування повинна бути обрана в кожному окремому випадку. Також враховується стан хворого, активність пухлини, загальна клінічна картина.

Онкологічний центр TomoClinic спеціалізується на лікуванні перерахованих нище локалізаціях раку. Ознайомитися з основними міжнародними протоколами лікування раку ви можете самостійно, натиснувши на назву кожної з організацій вище або завантаживши необхідний PDF-файл:

1. Рак простати:

Prostate_Cancer

ESMO_prostate_cancer

2. Рак молочної залози:

ESMO_primary_breast_cancer

ESMO_BRCA_breast_cancer_2

ESMO_Advance_breast_cancer_2

Breast_Cancer

3. Пухлини голови та шиї:

Head_and_Neck_Cancers

4. Рак прямої кишки:

rectal_cancer_nccn

5. Пухлини ЦНС (центральної нервової системи):

Central_Nervous_System_Cancers

6. Рак матки:

Uterine_cancer_nccn

7. Рак шийки матки:

Cervical_Cancer

Не секрет, що переважна більшість пацієнтів буквально впадають в ступор, коли вперше чують від лікаря: «У вас рак». Що робити, куди бігти, які питання ставити лікаря, як і де лікуватися… Голова йде обертом, здається, що це кінець.

Ми бажаємо допомогти як тим, хто тільки що дізнався, що у нього рак, і тим, хто проходить довгий і важкий шлях лікування від онкозахворювання.
NCCN (National Comprehensive Cancer Network) — це американська асоціація онкологів, яка вже давно випустила і поширює гайдлайни як для лікарів, так і для пацієнтів за окремими видами онкозахворювань. Протоколи лікування покликані допомогти людям краще орієнтуватися в своєму захворюванні і методах терапії. Адже одна зі складових успішного лікування — це правильний настрій і вміння розставити пріоритети.

Протоколи лікування раку (гайдлайни) NCCN для пацієнтів:

  1. Інвазивний рак молочної залози
  2. Рак молочної залози: протокова карцинома in situ
  3. Рак шлунку
  4. Метастатичний рак легенів, недрібноклітинний рак легенів
  5. Недрібноклітинний рак легенів, місцево-поширений рак легенів
  6. Рак кишківника

Задати питання