Стратегія і тактика лікування пропонується лікарем тільки після вивчення медичної документації, даних аналізів та діагностичних досліджень.
Інформацію цього розділу не можна сприймати як готову тактику лікування.
Завжди, коли можна уникнути, ми це робимо. Найчастіше проводимо органозберігаючі операції. Однак бувають ситуації, коли видалення молочної залози необхідне: наприклад, якщо шкіра грудей уражена на великій ділянці або утворення досить великих розмірів, а також, якщо діагностуємо кілька пухлинних вогнищ в залозі. Іноді жінка сама наполягає на повному видаленні молочної залози. Крім того, ми рекомендуємо двосторонню мастектомію, якщо у пацієнтки виявлено злоякісну пухлину молочної залози і є мутації (дефекти) генів BRCA1 і BRCA2 — одночасно видалити молочні залози і поставити імплантати: так звані ризик-редукційні операції.
Якщо ви знаєте, що у вашій сім’ї можлива спадкова схильність до раку грудей, або хворіли близькі родичі, або ви перенесли рак грудей у молодому віці, зверніться за порадою до лікаря-мамолога. На підставі сімейної історії або історії хвороби лікар порекомендує вам пройти спеціальний генетичний тест, щоб визначити, чи є ризик злоякісного захворювання молочної залози, яєчників (або повторної онкологічної патології) для вас та ваших рідних. Таке дослідження (спеціальний аналіз крові) можна пройти у нашому центрі. Ви повинні знати, що навіть якщо мутація в генах буде виявлена, це не означає, що ви обов’язково захворієте на рак грудей або яєчників. Йдеться лише про більш високий ризик. Спеціаліст запропонує вам індивідуальний план профілактичних обстежень і заходів.
Променева терапія необхідна після операції, щоб запобігти рецидиву, — знищує ракові клітини, які могли залишитися в молочній залозі або в області грудей (ад’ювантна променева терапія). Крім того, цей метод використовують і для полегшення болю та інших симптомів поширеного (метастатичного) раку молочної залози. Область, доза і режим опромінення, кількість сеансів різняться залежно від стадії поширення пухлини і ступеня злоякісності. Всі питання, варіанти лікування ви обговорите з нашими досвідченими променевими терапевтами. Ми гарантуємо, що доза і поля опромінення будуть обрані та розраховані таким чином, щоб здорові тканини і органи отримали якнайменше пошкоджень. Наші радіотерапевти за допомогою сучасних методів захистять від опромінення ваші легені та серце.
Після органозберігаючої операції
Найчастіше після органозберігаючої операції опромінюють тканини молочної залози. Це зменшує можливість повернення пухлини. Променева терапія складається з серії опромінень, спрямованих на всі груди, іноді — з додатковою дозою в операційній зоні, яка називається “буст”. У деяких випадках опромінюють області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні та/або над ключицею, та/або за грудиною.
Після видалення грудей (мастектомії)
Після видалення молочної залози опромінюють стінку грудної клітки, а також області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні та/або над ключицею, та/або за грудиною. Мета — зменшити ймовірність рецидиву.
Коли ви проходите променеву терапію в нашому центрі, ваші серце та легені надійно захищені завдяки застосуванню сучасних методів планування.
Ми виділили ряд переваг, які отримують наші пацієнтки під час використання передових способів планування променевої терапії.
1. Однорідність опромінення молочної залози: як наслідок, гарний косметичний результат після органозберігаючих операцій; відсутність чи незначна деформація молочної залози після променевої терапії.
2. Можливість застосування «бусту», тобто опромінення ложа пухлини після органозберігаючих операцій. Процедуру неможливо провести на кобальтових апаратах, оскільки необхідна візуалізація.
3. Захист серця, особливо при лівосторонній локалізації пухлини та після мастектомії. Це критично важливо, тому що багато жінок через 3-5 років після променевої терапії на кобальтових апаратах страждають на ішемічну хворобу серця, причому у важкій формі.
4. Захист легень. При лікуванні на старих апаратах нерідко виражені пневмофібрози, розвиток дихальної недостатності, часті бронхіти. Наші пацієнтки позбавлені таких ускладнень.
5. Можливість проводити променеву терапію за наявності імплантатів у грудях.