Променева терапія

У світовій практиці променева терапія показана в більш ніж 70% випадків онкологічних захворювань. Вона може застосовуватися як самостійно, так і в поєднанні з іншими методиками лікування (такими як хірургічне втручання, хіміотерапія або гормональна терапія (наприклад при раку передміхурової залози)), які підбираються для кожного індивідуально.

Cучасні технології в променевій терапії

Застосовуючи сучасні технології в променевій терапії, на сьогодні можна домогтися максимально ефективного результату лікування з мінімальним впливом на оточуючі пухлину тканини і органи, а також зберегти звичний образ і темп життя.

Для перемоги над захворюванням у пацієнтів і лікарів TomoClinic є максимум можливостей для найбільш результативного і ефективного лікування. Вперше в Україні ми використовуємо можливості радіотерапевтичних системи томотерапіі TomoTherapy® HD поряд з класичним лінійним прискорювачем Elekta Synergy®.

Томотерапія – максимально точний вплив на пухлину і максимальний захист здорових тканин.

У ситуаціях, коли інші апарати променевої терапії безсилі, TomoTherapy® HD досягає поставленої мети з мінімальним рівнем опромінення здорових органів і тканин пацієнта. Ми з найвищою точністю знищуємо ракові клітини, не даючи їм розмножуватися. І дбаємо про якість життя пацієнта.

Ось тільки деякі з переваг томотерапії:

1. Щоб оптимально розташувати пацієнта перед початком кожного сеансу лікування і встановити потрібний режим, апарат робить швидке КТ-сканування.

2. Основна відмінність від класичних лінійних прискорювачів – в безперервному спіральному підведенні дози. Віялово динамічно змінний пучок опромінення безперервно обертається навколо пацієнта, в той час як стіл рухається крізь нерухому кільцеву частину апарату. В результаті тисячі найдрібніших елементарних променів по точно розраховаій траєкторії входять в тіло і перетинаються в місці розташування пухлини.

3. Томотерапія є єдиною системою, здатною на лікування безлічі мішеней за один сеанс. З її допомогою можна лікувати великі і маленькі, поодинокі або множинні пухлини в одному або в декількох місцях, доставляючи до кожної мішені встановлені лікарем дози опромінення.

4. Томотерапія дозволяє захищати органи, які знаходяться всередині мішеней або оточують їх, – слинні залози при раку горла, спинний мозок при опроміненні хребта або підшлункової залози, не зачіпаючи нирки.

Класична променева терапія на лінійному прискорювачі Elekta Synergy®

Саме система Elekta Synergy® вперше дала можливість використовувати 3D-об’ємні зображення при проведенні щоденних сеансів променевої терапії. Об’ємне зображення дозволяє лікарям візуалізувати пухлину, неушкоджені здорові органи і тканини, що оточують пухлину, а також їх рух між і під час проведення опромінення.

Так Elekta Synergy® вирішила дві основні проблеми сучасної променевої терапії: рух внутрішніх органів під час сеансу і помилки при розміщенні пацієнта. Ці можливості розширюються і зараз.

TomoTherapy® HD або Elekta Synergy®?

Відповідь на питання «На якому радіотерапевтичному обладнанні проводити сеанс променевої терапії» знаходиться виключно в компетенції лікаря.

Крім оцінки індивідуальних особливостей розвитку хвороби, лікар буде дотримуватися протоколів і рекомендацій європейських асоціацій онкологів і радіологів. Так, європейські колеги рекомендують застосовувати Elekta Synergy® для опромінення грудної залози без ураження лімфатичних вузлів, простати, прямої кишки, від 1 до 3 легеневих метастаз, при паліативних кісткових метастазах.

TomoTherapy® HD рекомендується застосовувати при тотальному опроміненні кісткового мозку, при множинних метастазах в легені, в разі складних випадків раку грудної залози, при тотальному опроміненні лімфовузлів, при опроміненні метастазів в головний мозок. Це лише деякі з прикладів локалізацій і стадій хвороби.

Інвестуючи в навчання персоналу і в найкраще обладнання, ми заклали величезний потенціал, який дозволить онкологічному центрі TomoClinic стати одним з кращих радіотерапевтичних центрів Східної Європи.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic

Коли застосовують променеву терапію?

Є незаперечний, доведений онкологічною наукою факт — у 65% випадків променева терапія необхідна для успішного лікування раку, використовується або самостійно, або в поєднанні з операцією, хіміотерапією. Це цільове лікування, спрямоване або на знищення пухлини, або на профілактику рецидиву хвороби, або на зменшення симптомів захворювання і поліпшення якості життя.

При яких захворюваннях використовується променева терапія?

Це дуже широкий спектр онкологічних хвороб. Ми лікуємо понад 40 локалізацій пухлинного процесу. Найчастіше — злоякісні утворення:

  • молочної залози;
  • передміхурової залози;
  • головного мозку і спинного мозку;
  • легень;
  • голови і шиї;
  • прямої кишки.

Як проводять променеву терапію в TomoClinic?

Ми використовуємо передові технології. Для кожного пацієнта досвідчені фахівці підбирають оптимальний варіант лікування. Величезне значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® і унікальна для України система TomoTherapy. Ця система — єдиний апарат для радіотерапії з вбудованим комп’ютерним томографом, який з високою точністю забезпечує тривимірний розподіл дози опромінення при обертанні лінійного прискорювача на 360 °: немає обмежень за розміром, формою, типом і розташуванням пухлини; можна за один сеанс лікувати відразу кілька мішеней (і маленькі, і великі пухлини), причому в різних місцях.

Яке значення має точність при проведенні променевої терапії?

Сенс високоточної променевої терапії в тому, щоб донести в пухлину необхідну дозу випромінювання, яка стане для неї убивчою, і, в той же час, забезпечити максимальний захист прилеглих здорових органів і структур. Високі технології допомагають вирішити такі не просто важливі, а часто рятівні для пацієнтів задачі. Фахівці нашого центру застосовують технологію IMRT — променеву терапію з модульованою інтенсивністю. IMRT використовує тривимірні зображення ракової пухлини і навколишніх тканин, щоб «узгодити» потік випромінювання з розміром і формою пухлини, тобто, щоб цей потік бив точно в ціль.

Як підбирають дозу опромінення?

Дози опромінення лікарі-радіологи та медичні фізики підбирають для кожного нашого пацієнта так, щоб доза була максимальною для пухлини, а мінімум випромінювання брали навколишні здорові тканини. Причому для складних об’єктів, зокрема для утворень голови-шиї, технологія IMRT — найефективніша. Крім того, за останні кілька років IMRT став поширеним і успішним методом лікування раку простати. Цю технологію застосовують у всіх розвинених країнах світу, і вона доступна пацієнтам TomoClinic.

Задати питання