Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Види лікування

Лікування раку — це комплексний процес, який вимагає повної довіри між фахівцем та пацієнтом. Етап лікування виступає вже третім після первинної консультації і проведення комплексної діагностики онкологічного захворювання. Діагноз «рак» не є вироком: онкозахворювання можна вилікувати, головне не порушувати встановлену лікарями тактику і план.

Лікування раку в онкологічному центрі TomoClinic проводиться сучасними методами. Після проведення комплексної діагностики консиліум лікарів суміжних спеціальностей визначає індивідуальний план лікування для кожного пацієнта.

Методи лікування раку

 • Хірургічне втручання
 • Хіміотерапія
 • Радіохірургія
 • Променева терапія (томотерапія)
 • Гормональна терапія
 • Імунотерапія
 • Таргетна терапія

Всі ці способи можуть застосовуватися комплексно або використовуватися окремо. Тактика лікування раку розробляється на консиліумі фахівців суміжних спеціальностей після проведення всіх необхідних маніпуляцій для постановки діагнозу.

Для того, щоб лікування раку принесло максимальний ефект, проводиться анамнез, а за допомогою сучасних діагностичних апаратів лікарі отримують повноцінну інформацію про пухлину.

Наступним етапом є верифікація пухлини. На жаль, МРТ і КТ не можуть визначити природуновоутворення, для цієї мети проводять біопсію. Якщо новоутворення злоякісне, то виникає питання про хірургічне втручання, а точніше висічення пухлини в комплексі з хіміотерапією та променевою терапією.

Хіміотерапія

Хіміотерапія — спосіб лікування раку методом прийому хімічних протипухлинних препаратів. Хіміотерапія призначається в двох випадках:

 • Перед проведенням оперативного втручання
 • Після операції

Перед операцією хіміотерапія проводиться для того, щоб зупинити зростання пухлини. Найбільш ефективним способом є прийом медикаментів, які припиняють зростання пухлини і сприяють зменшенню її розмірів. Коли пухлина буде зменшена, хірургам-онкологам буде простіше провести операцію з видалення без пошкодження сусідніх тканин.

Хіміотерапія після операції призначається в переважній більшості випадків для руйнування ракових клітин в організмі пацієнта. Якщо не видалити залишки ракових клітин, то виникає високий ризик повторного утворення пухлини.

Також хіміотерапія може призначатися в тих випадках, коли необхідно підсилити ефект інших методів лікування або для зменшення шансів появи рецидиву хвороби.

Хіміотерапія може проводитися у вигляді прийому таблеток і капсул, а також внутрішньовенних ін’єкцій. Метод хіміотерапії і кількість курсів призначається лікуючим лікарем. Терапія в TomoClinic проводиться на денному стаціонарі під наглядом лікарів. Для лікування раку вони використовують щадні препарати провідних західних фармацевтичних компаній. Завдяки високій якості медикаментів мінімізується ризик виникнення побічних ефектів. Застосування медикаментів і проведення процедур дають пацієнтові шанс уникнути рецидиву.

Променева терапія

Променева терапія — метод лікування онкологічних патологій за допомогою іонізуючого випромінювання. Цей метод спрямований на руйнування ракових клітин за допомогою опромінення. Променева терапія застосовується для видалення новоутворення або зменшення болю при важких ступенях онкологічного захворювання.

Види променевої терапії:

 • Дистанційна
 • Контактна

Метод зовнішнього опромінення (дистанційна променева терапія) застосовується для пацієнтів з різними видами онкології. Зовнішній тип променевої терапії передбачає опромінення пацієнта за допомогою спеціального апарату, який впливає іонізуючими променями.

Внутрішнє опромінення (контактна променева терапія) передбачає введення речовини в тіло пацієнта. Існує два види внутрішнього опромінення: за допомогою твердих предметів (брахітерапії) або за допомогою рідкої речовини. Вона вводиться внутрішньовенно, поширюється по організму і сприяє знищенню ракових клітин.

Променева терапія найбільш ефективна в комплексі з оперативним втручанням. Проведення опромінення перед операцією, як і хіміотерапія, сприяє зменшенню ракової пухлини. Після операції променева терапія застосовується для руйнування залишку злоякісних клітин.

Томотерапія

Томотерапія — один з найбільш ефективних методів променевої терапії, який завдає мінімум шкоди організму людини.

Томотерапія одночасно сприяє і визначенню, і лікуванню раку. За допомогою рентгенівських променів фіксується положення і стан внутрішніх органів. Доза випромінювання низька і не приносить явної шкоди організму пацієнтів. Для лікування фахівці підбирають необхідні дози, з якими промені впливають на пухлину локально. При лікуванні раку на апараті TomoTherapy HD поставлена мета досягається з мінімальним рівнем опромінення здорових органів і тканин пацієнта.

TomoClinic — перша клініка на території України, в якій для лікування раку застосовується метод томотерапіі. Радіотерапія може бути призначена самостійно або в комплексі з хіміотерапією для посилення ефекту лікування.

Хірургічне лікування

Операція — ще один метод лікування всіх видів раку, адже окрім хіміотерапії та променевої терапії повне позбавлення від пухлини дає більше шансів на позитивний результат.

Хірургічне лікування може проводиться двома способами:

 • Повне видалення пухлини
 • Часткове висічення пухлини

Перший спосіб використовується в тих випадках, коли ракова пухлина була діагностована на ранніх стадіях, не встигнувши поширитися на сусідні тканини і органи. У такому випадку після оперативного втручання і видалення пухлини цілком лікарі призначають курси хіміотерапії для руйнування ракових клітин. Це допомагає уникнути повторного розвитку онкологічного захворювання.

Часткове висічення пухлини — операція по видаленню деяких частин пухлини. Найбільш часто подібного характеру операції проводяться на пізніх стадіях раку. Часткове висічення пухлини дозволяє поліпшити стан пацієнта і підсилює ефект хіміотерапії.

У деяких випадках в залежності від розміру пухлини і ризиків повторного новоутворення лікарі проводять операції з видалення органу цілком, наприклад, видалення молочної залози або яєчників. Такі операції можуть викликати дискомфорт і порушувати звичайний цикл життя, але є найбільш ефективними, а іноді й неминучими для збереження здоров’я.

Гормональна терапія

Гормональне лікування є ефективним для тих видів раку, які чутливі до гормонального впливу. Для того, щоб визначити гормонозалежність пухлини, лікарями призначається спеціальний аналіз на рецептори ракових клітин до гормонів. Найбільш часто лікування гормональними препаратами призначається комплексно з оперативним втручанням.

Імунна терапія

Вона використовується для визначення наявності ракових клітин і боротьби імунітету з ними. Без імунної терапії імунітет людини практично не здатний визначити небезпеку і чинити руйнівний вплив на ракові клітини.

Таргетна терапія

Метод медикаментозного лікування раку, який полягає в блокаді зростання ракових клітин за допомогою втручання в процес таргетних частинок. Основна відмінність методу — вибірковий вплив для знищення клітин. Це скорочує побічні дії лікування на і так ослаблений організм.

Оцінка ефективності лікування раку

Щоб розуміти, чи є позитивна динаміка, необхідно проводити оцінку лікування. Якщо її немає, фахівці збирають консиліум для зміни тактики і плану лікування. Ефективність визначається зменшенням проявів симптомів раку, при позитивній динаміці стан пацієнта поліпшується.

Для оцінки ефективності лікування раку необхідно регулярно проводити порівняння результатів крові, зображень МРТ або КТ до і після хвороби. Згідно зі статистикою першу оцінку результатів необхідно проводити через декілька місяців після початку інтенсивної боротьби з раком.

Перед тим, як вдатися до певної тактики лікування, лікуючий лікар порівнює результати аналізів пацієнта з подібними ситуаціями в медичній практиці. Незважаючи на те, що кожна клінічна картина є індивідуальною, метод порівняння ефективності є обов’язковим.

 • Повна ефективність. Це означає, що лікування раку дає позитивні результати і є високі шанси на повне видалення ракової пухлини і залишку клітин.
 • Часткова ефективність. Чи означає зменшення ракової пухлини в більш ніж половині випадків.
 • Мінімальний ефект. Оцінка результатів показує, що пухлина зменшується досить слабо і необхідно розробляти додаткову тактику лікування.

Різні методи лікування можуть по-різному діяти. Наприклад, хіміотерапія може показувати позитивні результати вже після другого курсу, а гормональна терапія діє більш повільно і позитивна динаміка стане спостерігатися не раніше, ніж через кілька місяців.

Психологічна та медична підтримка при лікуванні раку

Для ефективної боротьби з недугою крім ефективних методик лікування, таких як хіміотерапія, томотерапія і оперативне втручання, пацієнтам необхідна моральна підтримка.

Особливо важливо налаштовуватися на позитивний результат лікування і не впадати у відчай. Іноді крім підтримки від сім’ї та медичного персоналу пацієнтам потрібна допомога психологів. Після боротьби з недугою психологічна реабілітація передбачає варіанти адаптації людини до звичайного життя. Це особливо важливо в тих випадках, коли при лікуванні були видалені уражені органи і людина втратила працездатність або відчуває себе неповноцінною. Правильний курс реабілітації допомагає повернутися до звичайного життя.

Також варто відзначити важливість медичної підтримки. В період проведення хіміотерапії або променевої терапії організм людини також страждає від негативного впливу медикаментів і опромінення. Щоб усунути вплив побічних ефектів, лікарям необхідно призначати терапію для підтримки імунітету.

Лікування в онкологічному центрі TomoClinic

Лікування раку в приватній клініці ТомоКлінік — шанс на одужання. Медичний заклад надає ефективну допомогу кожному пацієнту, який зіткнувся з онкологією. У TomoClinic використовують щадні методи лікування раку. При використанні радіотерапевтичної системи томотерапіі TomoTherapy®HD проводиться дистанційна променева терапія. В системі поєднуються технологія формування пучка випромінювання та контроль положення пацієнта і пухлини з комп’ютерних зображень.

Мета TomoClinic — вчасно діагностувати і побороти недугу. Саме тому фахівці клініки розробляють індивідуальний план лікування для кожного пацієнта.

Обладнання в TomoClinic

Центр оснащений сучасним обладнанням для ефективної діагностики всіх видів раку. За допомогою якісної апаратури фахівці діагностують пухлини різних розмірів, форми та локалізації. У TomoClinic використовується TomoTherapy HD — апарат, який дозволяє ефективно лікувати будь-які новоутворення в будь-якій частині тіла пацієнта. При його використанні можна одночасно впливати променями на декілька пухлин різними дозовими навантаженнями.

Тактика лікування раку в TomoClinic

Після діагностики ракової пухлини фахівці центру розробляють тактику ефективного лікування раку в кожному випадку індивідуально. Команда лікарів докладає всіх зусиль для ефективної і своєчасної боротьби з раком різної локалізації. В період лікування лікарі-онкологи регулярно проводять оцінку ефективності лікування для визначення позитивної динаміки.

Мультидисциплінарний підхід

Для лікування онкології в TomoClinic використовують мультидисциплінарний підхід — розробку плану лікування консиліумом фахівців суміжних спеціальностей. Спільними зусиллями лікарі розробляють індивідуальний план і тактику лікування раку для кожного пацієнта.

В онкологічному центрі TomoClinic медичний персонал надає підтримку кожному онкохворому пацієнту. Психолог центру проводить роботу не тільки з пацієнтами, але і з їх родичами, щоб допомогти впорається з шоком і налаштуватися на позитивний результат.

Лікування в онкологічному центрі TomoClinic — це:

Разом з фахівцями TomoClinic ви переконаєтеся, що рак сьогодні — це не вирок!

Ви можете зв’язатися з нами по телефону, написавши нашим операторам онлайн або відправивши заявку на безкоштовну консультацію.

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic