Види лікування

Лікування раку — комплексний процес, який починається після первинної консультації, проведення необхідних обстежень та встановлення діагнозу. Лікування злоякісних пухлин в онкологічному центрі TomoClinic проводять із застосуванням усіх сучасних методів, що існують у світі.

Для знищення раку або зупинки його прогресування використовуємо високотехнологічну хірургію, точну та безпечну променеву терапію, хіміотерапію, гормональну терапію, а також інноваційні способи, такі як інтервенційна радіологія, імунотерапія, таргетна терапія. Найчастіше необхідний комплекс методів, який застосовують поетапно.

Методи лікування

  • Хірургія.
  • Променева терапія.
  • Хіміотерапія.
  • Гормональна терапія.
  • Імунотерапія.
  • Таргетна терапія.
  • Інтервенційна радіологія.

Хірургія

Операція — радикальний метод лікування багатьох видів раку. Іноді застосовують як єдиний спосіб, але в абсолютній більшості випадків використовують у комплексі з іншими методами, такими як хіміотерапія, променева терапія та інші.

У ряді випадків, залежно від розміру пухлини та ступеня ризику рецидиву, лікарі проводять операції з видалення ураженого органу, наприклад, видалення молочної залози або яєчників. Однак у нашій клініці хірурги намагаються виконувати органозберігаючі втручання завжди, коли це можливо. Також широко та успішно застосовуємо малотравматичну лапароскопічну методику — без великих розрізів.

Перед операцією може проводитися хіміотерапія або променева терапія, щоб зменшити пухлину. Після операції можуть призначити хіміотерапію для знищення злоякісних клітин, що залишилися в організмі та/або променеву терапію для запобігання місцевого рецидиву.

Хіміотерапія

Хіміотерапія — спосіб лікування раку шляхом прийому спеціальних протипухлинних препаратів. Залежно від конкретної ситуації може проводитися перед операцією, після операції, а також як паліативна терапія.

Перед операцією хіміотерапія проводиться, щоб зупинити ріст пухлини та перевести її в операбельний стан.

Хіміотерапію після операції призначають для знищення ракових клітин, що циркулюють в організмі.

Хіміотерапія — це прийом таблеток, капсул або внутрішньовенних ін’єкцій. Кількість курсів визначає лікар залежно від конкретної ситуації та згідно з протоколом.

Внутрішньовенну хіміотерапію в TomoClinic пацієнти отримують у спеціальному відділенні під наглядом медперсоналу. Для лікування раку використовують оригінальні препарати від провідних європейських, ізраїльських та американських виробників. Завдяки високій якості медикаментів ризик виникнення побічних ефектів зведений до мінімуму.

Променева терапія

Променева терапія — метод лікування раку, при якому злоякісні клітини руйнуються іонізуючим випромінюванням. Променеву терапію застосовують для знищення пухлини, запобігання рецидиву або зменшення симптомів хвороби.

У нашому центрі використовують дистанційну променеву терапію. Спеціальний апарат, лінійний прискорювач, формує пучок іонізуючих променів, що впливають на пухлину. Використовуємо передові технології. Для кожного пацієнта фахівці обирають оптимальний варіант лікування.

Величезне значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® та унікальна для України система TomoTherapy. Ця система — єдиний апарат для радіотерапії з вбудованим комп’ютерним томографом — з високою точністю забезпечує тривимірний розподіл дози опромінення при обертанні лінійного прискорювача на 360°: немає обмежень за розміром, формою, типом і розташуванням пухлини; можна за один сеанс лікувати одразу декілька мішеней (і маленькі, і великі пухлини), причому в різних місцях.
Наше обладнання дозволяє широко та успішно використовувати найсучасніші методи променевої терапії: томотерапію та радіохірургію.

Гормональна терапія

Гормональне лікування є ефективним для видів раку, чутливих до впливу гормонів. Щоб визначити гормонозалежність пухлини, лікарі призначають спеціальний аналіз. Часто цей тип терапії пацієнти одержують у комплексі з іншими видами лікування.

Імунотерапія

Цей інноваційний метод діє у двох напрямках: перше — за допомогою спеціальних ліків імунна система знаходить ракові клітини; друге — атакує їх, не дозволяючи їм далі розмножуватися та впливати на здоров’я людини. Тому іноді її називають біологічною терапією. Тобто спеціальні препарати допомагають імунній системі працювати інтенсивніше та полегшують їй пошук та позбавлення від ракових клітин. Про імунотерапію у нашому центрі читайте тут.

Таргетна терапія

Таргетна терапія — збірна назва для різних видів протиракових препаратів, які не відносяться ні до класичної хіміотерапії, ні до гормональної терапії, проте певним чином «націлені» саме на пухлинні клітини. Тобто таргетні (цільові) препарати можуть блокувати або відключати сигнали, що змушують ракові клітини зростати, або «дати команду» на самознищення. Ці сильні антибіотики викликають менше побічних ефектів, ніж хіміотерапія, оскільки безпосередньо впливають на злоякісні клітини і більше зберігають нормальні тканини.

Інтервенційна радіологія

Інтервенційна радіологія — це один з нових методів, який включає виконання низки процедур візуалізації для отримання зображень внутрішньої частини тіла. Інтервенційний радіолог ретельно аналізує зображення, щоб провести необхідні діагностичні та лікувальні процедури. Спеціаліст використовує методи візуалізації, такі як рентген, МРТ (магнітно-резонансна томографія), КТ (комп’ютерна томографія) та УЗД (ультразвукове дослідження). Крім того, TomoClinic обладнана ангіографічною станцією — найновішою системою Toshiba Infinix-i Dual Plane.

У нашому центрі інтервенційні радіологи виконують широкий спектр процедур, такі як лікування пухлин, взяття біопсії або встановлення стентів шляхом введення крихітних інструментів та тонких пластикових трубках (катетерах) у тіло через артерію чи вену. Зображення використовують для направлення катетерів та інструментів у точну область, де проводиться діагностична процедура або лікування. Широко та успішно виконують емболізацію при різних захворюваннях та хіміоемболізацію при раку печінки та метастазах у печінку, беруть біопсії під контролем апаратів.

koronarografia

Оцінка ефективності лікування раку

Підтвердити позитивну динаміку лікування допомагає оцінка. Важливо регулярно проводити порівняння результатів крові, обстежень МРТ/КТ до та після хвороби, до та після певного етапу лікування.

Якщо позитивної динаміки немає, фахівці збирають консиліум для зміни тактики та плану лікування. Ефективність визначається зменшенням проявів симптомів раку, коли стан пацієнта покращується.

Перед вибором певної тактики лікування на консиліумі порівнюють результати аналізів пацієнта з подібними ситуаціями у медичній практиці. Незважаючи на те, що кожна клінічна картина є індивідуальною, метод порівняння ефективності є обов’язковим.

Повна ефективність. Це означає, що лікування раку дає позитивні результати і є високі шанси на повне видалення ракової пухлини і клітин, що залишилися.

Часткова ефективність. Означає зменшення ракової пухлини більш ніж у половині випадків.
Мінімальний ефект. Оцінка результатів показує, що пухлина зменшується досить слабко і потрібно розробляти додаткову чи альтернативну тактику лікування.

Різні методи лікування діють по-різному. Наприклад, хіміотерапія може показувати позитивні результати вже після другого курсу, а гормональна терапія діє повільніше, і позитивна динаміка спостерігатиметься не раніше, ніж за кілька місяців.

Психологічна та медична підтримка при лікуванні раку

Крім ефективних методів лікування пацієнтам потрібна моральна підтримка. Особливо важливо налаштовуватися на позитивний результат лікування та не впадати у відчай. Нерідко, крім підтримки сім’ї та медичного персоналу, пацієнтам потрібна допомога психологів. Психологічна реабілітація передбачає варіанти адаптації людини до звичного життя після лікування. Також варто наголосити на важливості медичної підтримки. Для усунення побічних ефектів хіміотерапії або променевої терапії лікарі TomoClinic призначають супровідне лікування.

Лікування в онкологічному центрі TomoClinic

Мета TomoClinic — вчасно діагностувати захворювання та провести оптимальне лікування. Лікування раку в нашому центрі — це ефективна онкологічна допомога кожному пацієнтові. Ми застосовуємо сучасні та щадні методи лікування раку. При використанні системи TomoTherapy®HD та лінійного прискорювача Elekta Synergy® проводиться дистанційна променева терапія. Апарат формує пучок променів, медичні фізики розраховують певну дозу опромінення, а положення пацієнта та пухлини фахівці контролюють за комп’ютерними зображеннями.

Устаткування TomoClinic

Центр оснащений сучасним обладнанням для ефективної діагностики та лікування всіх видів раку. За допомогою якісної апаратури фахівці діагностують пухлини різних розмірів, форми та локалізації. У TomoClinic застосовують TomoTherapy HD — апарат, який дозволяє ефективно лікувати новоутворення у будь-якій частині тіла пацієнта. При його використанні можна одночасно впливати променями на кілька пухлин та метастазів різними дозовими навантаженнями.

Тактика лікування раку у TomoClinic

Після встановлення діагнозу фахівці центру розробляють тактику лікування кожного конкретного випадку. Команда лікарів докладає всіх зусиль для ефективної та своєчасної боротьби з раком різної локалізації. У період лікування та після нього лікарі-онкологи проводять оцінку ефективності лікування.

Мультидисциплінарний підхід

При лікуванні онкологічних захворювань TomoClinic використовують мультидисциплінарний підхід: план лікування розробляє консиліум фахівців різних профілів.
Психологічна підтримка
В онкологічному центрі TomoClinic медичний персонал та професійний психолог надають підтримку кожному пацієнту. Психолог проводить роботу не тільки з пацієнтами, але і з їхніми родичами, щоб допомогти впоратися з труднощами та налаштуватися на позитивний результат.

Ви можете зв’язатися з нами будь-яким зручним способом

Записатись на прийом

Отримати повну комплексну консультацію фахівців TomoClinic