Відбулася конференція психологів, які допомагають подолати рак

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Відбулася конференція психологів, які допомагають подолати рак

Статистика говорить, що тема онкології стосується кожного третього. Ця тема потрібна і важлива, хоч багато хто її боїться навіть обговорювати. Однак наших фахівців це не зупинило: 20 і 21 вересня в Національному інституті раку (Київ) проходила єдина в Україні Міжнародна науково-практична конференція, повністю присвячена питанням психологічної підтримки онкопацієнтів «Психоонкологія-2019». Одним з її учасників став онкопсихолог центру TomoClinic Антон Покалюхін.

Він виступив з доповіддю про техніки когнітивно-поведінкової терапії третьої хвилі в практиці онкопсихолога. Хоч тема Антона Юрійовича вважається багатьма досить складною і специфічною, вона викликала інтерес і хвилю позитивних відгуків. Також він детально пояснив суть техніки майндфулнес, яку онкопсихологи часто практикують в роботі з пацієнтами і яка вважається досить ефективною.

На конференції презентували досвід розробки та використання сучасних методів, а також технологій лікування, психологічної діагностики, корекції, реабілітації, психологічного супроводу онкохворих та їх сімей. Розглядалися питання консультування і психотерапії онкопацієнтів, медикаментозної підтримки, волонтерської роботи.

Окрема увага приділялася боротьбі з міфами і шарлатанами, яких існує занадто багато в сфері онкології. Сьогодні так важливо відстоювати позицію доказової медицини і формувати якісний інформаційний простір в суспільстві щодо тем онкології!

Наприклад, були розвіяні наступні стереотипи:

  • Міф 1: онкологічне захворювання смертельне.
  • Міф 2: онкологія не лікується.
  • Міф 3: онкопатологія супроводжується фізичними стражданнями і болем.
  • Міф 4: рак — психосоматичне захворювання і емоції впливають на його появу.
  • Міф 5: коли ти хворий на рак, ти самотній.

Психологи поспішають вас запевнити, що в реальності все виглядає так:

  1. Онкологія — хронічне захворювання, яке не обов’язково веде до смерті (а при ранній діагностиці взагалі не веде).
  2. Рак виліковний: в світі, Європі та Україні постійно розробляються нові методи лікування, які значно збільшують тривалість і якість життя.
  3. Сучасні погляди на лікування дозволяють ефективно контролювати фізичні симптоми, а при паліативному лікуванні використовується протибольова терапія.
  4. Рак пов’язаний з генетикою, екологією, шкідливими звичками, але не з емоціями.
  5. Коли ти хворий, ти не один: навколо тебе є команда таких же борців за життя і команда професіоналів, які завжди підтримають!

Крім психологів і психіатрів в конференції приймала участь велика делегація представників пацієнтських організацій, які ділилися поглядами на ці проблеми зі свого боку. Захід проводився в атмосфері прийняття і професіоналізму за участю представників провідних НДІ, ВНМЗ, вузів, медичних установ України, членів професійних організацій, мереж.

Задати питання