Головна/Втома під час лікування
22.04.2024
Лікування

Втома під час лікування

Втома під час лікування

Як побороти?

Рак – це серйозне захворювання, яке супроводжується безліччю неприємних симптомів. Одним із таких симптомів є втома, яка може бути дуже сильною та тривалою. Втома при раку – це не просто нормальна втома після фізичного або розумового навантаження. Вона має свої особливості та може сильно впливати на якість життя пацієнта.

Втома при раку може бути спричинена різними факторами. Це може бути результат дії самої хвороби на організм, а також побічним ефектом від лікувальних заходів, таких як хіміотерапія або променева терапія. Крім того, часто втома при раку пов’язана з емоційним станом пацієнта – депресією, стресом, занепокоєнням та тривогою. Це може посилювати почуття втоми та робити його більш вираженим.

Втома при раку часто проявляється не тільки фізично, а й психологічно. Пацієнт може відчувати постійне виснаження та слабкість, які не проходять незалежно від відпочинку чи сну. Можлива також втрата інтересу до навколишнього світу та зниження активності. Все це може значно обмежити звичайні види діяльності та призвести до соціальної ізоляції та поганого настрою.

Але існують методи, які можуть допомогти впоратися зі втомою при раку. Пацієнту важливо спочатку звернути увагу на свій фізичний та емоційний стан та звернутися за допомогою до лікарів та фахівців, щоб розробити індивідуальну програму підтримки.

Чому за онкології сильна слабкість?

Втома при онкології виникає через дії речовин, які продукує сама пухлина. Роль у розвитку стомлюваності також відіграють погіршення апетиту, різке зниження ваги, порушення обміну речовин та нестачу фізичного навантаження.

Анемія є однією із найчастіших причин постійної втоми у пацієнтів, які лікуються від онкозахворювань.

Цей стан не лише впливає на працездатність, а й у поєднанні з болем і порушенням сну може сповільнювати одужання.

То як позбутися втоми?

  • Лікувати анемію.
  • Правильно харчуватись під час лікування.
  • Берегти енергію. Робіть лише те, на що маєте сили. За потреби, попросіть про допомогу родичів чи друзів.
  • Відпочивайте та спіть, коли відчуваєте втому.
  • Дізнайтесь у лікаря, чи не викликають ліки, які ви вживаєте, втоми. За можливості скоригуйте лікування.
  • Робіть зарядку. Навіть помірна щоденна фізична активність, така як ходьба, може допомогти підвищити рівень енергії.
  • Керуйте стресом. Якщо відчуваєте прояви депресії, зверніться до психолога чи поговоріть з близькими. Емоційний стан також впливає на відчуття втоми.

Піклуйтесь про своє здоровʼя та лікуйтесь правильно з TomoClinic.

📲 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 – обов’язково запишіться на консультацію до наших фахівців, якщо вам потрібна допомога. Піклуйтесь про своє здоровʼя та лікуйтесь правильно з 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜.

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки Лікування
6.05.2024

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки

Коротко розповімо про чотири види онкологічних захворювань, яких потрібно особливо остерігатися сильній статі. Рак простати. Він розвивається у тканинах передміхурової залози. Ця онкопатологія відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте непомітно і може не проявляти себе багато років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до […]

Саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки
Степан Крулько
Доверху