Втома під час лікування
Як побороти?
Рак – це серйозне захворювання, яке супроводжується безліччю неприємних симптомів. Одним із таких симптомів є втома, яка може бути дуже сильною та тривалою. Втома при раку – це не просто нормальна втома після фізичного або розумового навантаження. Вона має свої особливості та може сильно впливати на якість життя пацієнта.
Втома при раку може бути спричинена різними факторами. Це може бути результат дії самої хвороби на організм, а також побічним ефектом від лікувальних заходів, таких як хіміотерапія або променева терапія. Крім того, часто втома при раку пов’язана з емоційним станом пацієнта – депресією, стресом, занепокоєнням та тривогою. Це може посилювати почуття втоми та робити його більш вираженим.
Втома при раку часто проявляється не тільки фізично, а й психологічно. Пацієнт може відчувати постійне виснаження та слабкість, які не проходять незалежно від відпочинку чи сну. Можлива також втрата інтересу до навколишнього світу та зниження активності. Все це може значно обмежити звичайні види діяльності та призвести до соціальної ізоляції та поганого настрою.
Але існують методи, які можуть допомогти впоратися зі втомою при раку. Пацієнту важливо спочатку звернути увагу на свій фізичний та емоційний стан та звернутися за допомогою до лікарів та фахівців, щоб розробити індивідуальну програму підтримки.
Чому за онкології сильна слабкість?
Втома при онкології виникає через дії речовин, які продукує сама пухлина. Роль у розвитку стомлюваності також відіграють погіршення апетиту, різке зниження ваги, порушення обміну речовин та нестачу фізичного навантаження.
Анемія є однією із найчастіших причин постійної втоми у пацієнтів, які лікуються від онкозахворювань.
Цей стан не лише впливає на працездатність, а й у поєднанні з болем і порушенням сну може сповільнювати одужання.
То як позбутися втоми?
- Лікувати анемію.
- Правильно харчуватись під час лікування.
- Берегти енергію. Робіть лише те, на що маєте сили. За потреби, попросіть про допомогу родичів чи друзів.
- Відпочивайте та спіть, коли відчуваєте втому.
- Дізнайтесь у лікаря, чи не викликають ліки, які ви вживаєте, втоми. За можливості скоригуйте лікування.
- Робіть зарядку. Навіть помірна щоденна фізична активність, така як ходьба, може допомогти підвищити рівень енергії.
- Керуйте стресом. Якщо відчуваєте прояви депресії, зверніться до психолога чи поговоріть з близькими. Емоційний стан також впливає на відчуття втоми.
Піклуйтесь про своє здоровʼя та лікуйтесь правильно з TomoClinic.
📲 𝟎𝟖𝟎𝟎𝟑𝟎𝟏𝟓𝟎𝟑 – обов’язково запишіться на консультацію до наших фахівців, якщо вам потрібна допомога. Піклуйтесь про своє здоровʼя та лікуйтесь правильно з 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜.
м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43