“Український Центр Томотерапії” (УЦТ) був урочисто відкритий за участю Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, керівництва Кіровоградської області, народних депутатів України, провідних медиків країни, бізнесменів і журналістів.
Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі в своїй промові зазначив: «Модель, яка була використана при створенні центру, є зразком того, що ми хочемо побудувати по всій Україні. Це те, про що я розповідаю протягом шести місяців, – якою має бути медицина в Україні. Коли держава буде оплачувати послуги, а інвестор матиме можливість створювати інфраструктуру для лікування пацієнтів ».
Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко додала, що “Український Центр Томотерапіі є прикладом того, як місцева влада може ефективно розпоряджатися своїми ресурсами на користь пацієнтів”. І закликала інші регіони і інвесторів не боятися втілювати в життя подібні проекти.
Для реалізації проекту Кіровоградської облради надав Центру в довгострокову оренду на пільгових умов 1 000 м обласного онкодиспансеру. У свою чергу УЦТ взяв на себе зобов’язання протягом року проводити безкоштовну діагностику і лікування 50 пацієнтам цієї установи. А з 2016 року в УЦТ будуть безкоштовно лікувати дітей, хворих на рак (детальніше запитуйте за телефоном або на сайті).
«Європейські стандарти лікування онкохворих передбачають 1 лінійний прискорювач на 250 000 населення, – розповів ініціатор проекту Костянтин Гаєвський, – В Україні таких прискорювачів тільки 17 – з них 7 знаходяться в приватній власності, десять – у державній. Тобто, це лише 10% від потреби. Необхідно ще 140-150 таких систем. Але це обладнання дуже дороге – навіть багаті країни не можуть собі дозволити купувати його за державний рахунок. Саме тому держава повинна співпрацювати з приватними інвесторами. Впроваджена нами модель є інноваційною для України, але вдало використовується по всьому світу. Завдяки перевагам моделі приватно-державного партнерства значну частину коштів ми інвестували в сучасне обладнання та істотне підвищення кваліфікації персоналу. На відміну від інших приватних клінік, ми інтегровані в державну онкологічну службу. Ми лише доповнили її тими технологіями, яких не вистачало – саме, сучасної радіологічної апаратурою ».
Команда Центру складається з фахівців, які пройшли ретельний відбір і додаткову стажування в іноземних клініках. «Ми зібрали експертів з усієї країни, – каже головний лікар і директор УЦТ Мія Сіхарулідзе. – До Кіровограда переїхали харківські, київські, львівські, донецькі, луганські, кримські фахівці: рентгенологи, лікарі-й інженери-радіологи та інші. Для них ми створили умови професійного розвитку і можливість отримання гідної і абсолютно чесною заробітної плати. Запорукою успіху УЦТ в лікуванні раку є комплексний підхід, який передбачає постійну взаємодію різних фахівців, в тому числі – наших іноземних колег ».
Модель, за якою був створений УЦТ, може бути використана для подальшого розвитку української онкології. Це – мільйонні інвестиції в Україну, тисячі робочих місць, розвиток онкологічної науки і значні відрахування в бюджет країни. А головне – життя і здоров’я українців, які отримають лікування європейського рівня.