Вплив родини, друзів та близьких на процес одужання

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Вплив родини, друзів та близьких на процес одужання

Продовжуємо ділитися нашими підказками щодо того, як пацієнту впоратись з хворобою на психологічному рівні.Робити це наодинці доволі важко, тож важливо підключати підтримуюче оточення.

Взаємовідносини пацієнта з іншими людьми впливають як на наслідки захворювання, так і на здатність самого пацієнта впоратись з ним. Сімейні відносини можуть трансформуватися в ході захворювання: змінюється статус та ролі в родині. Це зазвичай впливає на якість сімейних відносин.

Дослідження психологів довели: пацієнти з широким колом спілкування мають більш високий рівень емоційної підтримки і краще адаптуються до захворювання.
Здатність членів сім’ї та близького оточення забезпечити емоційну підтримку залежить від їхньої власної реакції на захворювання. Тому в процесі лікування важливо, щоби родина та знайомі пацієнта також отримували фахову психологічну допомогу.

Підтримати пацієнта у важких ситуаціях може допомогти родич або близька людина, але професійно та ефективно — лише психолог. В нашому центрі працює висококласний психолог Яніна Петренко. Запишіться на прийом за номером клініки — 0 800 33 15 03.

Задати питання