Зі світових новин. Американська космічна компанія відправить у космос звичайних людей. Серед них дівчина з протезами, яка перемогла рак

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Зі світових новин. Американська космічна компанія відправить у космос звичайних людей. Серед них дівчина з протезами, яка перемогла рак

«Представляти людей, хворих на рак, і тих, хто поборов недугу, ㅡ це неймовірна честь. Коли ви лікуєтеся, ви дуже зосереджені на повсякденному житті. Тоді важко дивитися в майбутнє. Я сподіваюся, що ця місія дозволить їм уявити своє майбутнє», ㅡ сказала бортовий лікар Хейлі Арцено.

А тепер докладніше.

Американська компанія, виробник космічної техніки SpaceX, запланувала запуск першого цивільного екіпажу на 15 вересня з майданчика Космічного центру НАСА у Флориді. У разі невдачі повторна спроба відбудеться 16 вересня. Конкретний час запуску буде відомий за три дні до польоту в залежності від погодних умов. Про це йдеться в повідомленні місії Inspiration4.

Учасники місії підкреслюють, що вони команда, яка зробить «перший у світі повністю цивільний політ в космос». У складі екіпажу немає жодного професійного астронавта.

  • Командир місії — ініціатор польоту американський мільярдер Джаред Ісаакман, який є засновником і генеральним директором платіжної системи Shift4 Payments.
  • Бортовим лікарем буде 29-річна помічниця лікаря з дитячого дослідницького госпіталю Хейлі Арцено. Коли Хейлі було 10 років, їй діагностували рак кісток. Дівчина лікувалася в госпіталі Сент-Джуд, куди згодом повернулася працювати. Під час лікування їй робили хіміотерапію і замінили деякі кістки ніг на протези. Хейлі стане першою людиною з протезами, яка побуває в космосі. Дівчина каже, що після лікування раку її не лякають космічні подорожі. «Представляти людей, хворих на рак, і тих, хто поборов недугу, ㅡ це неймовірна честь. Коли ви лікуєтеся, ви дуже зосереджені на повсякденному житті. Тоді важко дивитися в майбутнє. Я сподіваюся, що ця місія дозволить їм уявити своє майбутнє», ㅡ сказала Хейлі.
  • Бортінженером буде співробітник авіакосмічної промисловості і ветеран Військово-повітряних сил США Крістофер Семброскі.
  • Пілотом — американська підприємниця, дослідниця, геолог, педагог, фахівець зі зв’язків з громадськістю Сіан Проктор.

Екіпаж прибув до Флориди в четвер, 9 вересня, щоб почати останні приготування до польоту.

Тривалість місії Inspiration4: 2 – 4 дні. Для запуску використовують капсулу Dragon, в якій відправляли на Міжнародну космічну станцію астронавтів НАСА. Після завершення польоту екіпаж висадиться на воду біля узбережжя Флориди.
Якщо ви хочете стежити за подорожжю Inspiration4 протягом всієї місії, відвідайте www.inspiration4.com

І пам’ятайте, що ми не просто так познайомили вас з цією новиною. Якщо проходите лікування, боріться, будьте партнерами лікарям і вірте в краще. А ми завжди поруч, готові вас лікувати, допомагати у всьому і підтримувати.

Задати питання