Клінічні дослідження: пацієнти з раком легень можуть безкоштовно пройти передове лікування

Ми розуміємо, що перше питання, яке ви можете задати, якщо вам поставили діагноз рак легень: «Чи зможу я одужати?». Будемо об’єктивні — на це питання немає однозначної відповіді так само, як немає однакових пухлин у двох різних людей. Багато що залежить від стадії хвороби, типу новоутворення, його генетичного профілю і розташування в легені, вашого загального стану здоров’я на момент постановки діагнозу, вашого віку і навіть статі.

Однак одну дуже важливу річ ми хочемо вам повідомити відразу — навіть якщо ви вивчили статистику, і вам здається, що вона не дуже оптимістична, знайте, що кожна людина індивідуальна і у вас все може бути по-іншому. Крім того, статистика застаріває, сьогодні вона не встигає за стрімким розвитком онкології. Завдяки розробці і впровадженню нових препаратів і методів вже є обнадійливі результати лікування навіть при просунутих стадіях раку легень.

І у нас для вас дуже хороші новини. Вперше в Україні в нашому центрі проводяться клінічні дослідження з лікування раку легень I, II, III і IV стадій.

Пацієнти, які підходять за критеріями, зможуть пройти лікування з використанням передових методів — радіохірургії, таргетної терапії, імунотерапії.

Детальніше про критерії. Хто може взяти участь у клінічних дослідженнях?

  • Пацієнти з недрібноклітинним раком легень (НДРЛ) IV стадії, які раніше не проходили спеціальне протипухлинне лікування після установки діагнозу.
  • Пацієнти, які лікувалися з приводу НДРЛ I, II або III стадій, якщо після завершення спеціального лікування пройшло більше 6 місяців і з’явилися віддалені метастази (М 1).
  • Пацієнти з метастазами в головний мозок, якщо на мозок і / або метастатичні вогнища проводилася променева терапія і стан стабільний.
  • Пацієнти з НДРЛ I або IIA стадій, яким за медичними показаннями не можна виконати хірургічне втручання. Протипоказанням до операції може бути, наприклад, серцева недостатність або інші супутні захворювання.

Важливо: відмова від операції не вважається медичним протипоказанням.

Що таке клінічні дослідження?

Це дослідження, які перевіряють ефективність нових методів і медичних препаратів. Для пацієнтів — можливість отримати безкоштовно передове і дуже дороге лікування, доступ до якого в звичайній практиці поки обмежений.

Тут ми хочемо відзначити два найважливіші моменти. Людям, які потребують лікування, клінічні дослідження дають надію і високі шанси на одужання, а для нас їх проведення — це величезна честь. Ми отримали підтвердження від американського центру Quality Assurance Review Center (QARC), який забезпечує перевірку якості променевої терапії (RTQA), тобто перевіряє відповідність обладнання та планів опромінення критеріям і стандартам, що дозволяють проводити такі дослідження.

Для лікування за допомогою радіохірургії необхідно, щоб апаратура мала певні функціональні можливості. У обох наших лінійних прискорювачів — Elekta Synergy та системи TomoTherapy HD — такі можливості є, і ми можемо проводити радіохірургію на цьому обладнанні.

Саме радіохірургію застосовуємо для лікування людей з НДРЛ I або IIA стадій, яким за медичними показаннями не можна виконати хірургічне втручання. Для інших категорій пацієнтів, що приймають участь у клінічних дослідженнях, використовуються нові ефективні препарати, які фахівці призначають індивідуально за спеціальними схемами.

Що таке радіохірургія при раку легень?

Цей метод можна сміливо назвати операцією без скальпеля. Руйнування злоякісного утворення відбувається під впливом високих доз випромінювання з максимальним захистом оточуючих здорових тканин. Незважаючи на назву, радіохірургія не передбачає ніякого хірургічного втручання. Метод безболісний і нетравматичний. Є висока ймовірність, що ми повністю знищимо вогнище саме завдяки підведенню високих доз. Тобто це лікування не паліативне (яке підтримує), а радикальне — альтернатива класичній хірургії для пацієнтів з I або IIА стадією раку легень, яким протипоказана операція.

Важливо. В рамках клінічних досліджень план опромінення для кожного пацієнта перевіряє і підтверджує організація QARC. Тільки після схвалення QARC ми ​​приступаємо до проведення сеансів радіохірургії. Таких сеансів може знадобитися від трьох до п’яти — вирішується індивідуально для конкретного випадку.

Чому клінічні дослідження можуть бути важливими для вас?

Участь у них дасть вам доступ до передових методів, перш ніж вони стануть широкодоступними. Ви отримаєте високоякісну допомогу і, можливо, допоможете нам, лікарям, у майбутньому внести нові способи в міжнародні стандарти — наприклад, радіохірургію як альтернативу операції при лікуванні раку легень на I або IIА стадії. Про це ми будемо знати через кілька років, коли доповімо про результати європейським і світовим онкологічним співтовариствам. Таким чином, ви допоможете зробити рятівне нове лікування доступним не тільки для себе, а і для великої кількості людей.

Перш ніж приєднатися до нашого клінічного дослідження, отримайте якомога більше інформації, щоб ви могли зрозуміти, що потрібно для вашої участі і як це вплине на ваш стан. Вам допоможе консультація клінічного онколога, внесе ясність і визначеність у вашу ситуацію. Разом з досвідченим фахівцем ви приймете правильне рішення.

Телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання.