Високоточні лікувальні промені: допомагаємо навіть у найскладніших випадках

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Високоточні лікувальні промені: допомагаємо навіть у найскладніших випадках

Променева терапія використовується для лікування абсолютної більшості видів раку. Нагадуємо, що мета такого потужного лікування — вбити пухлинні клітини або стримати їх зростання та поділ.

А ось про те, як зробити, щоб загинула пухлина і тільки пухлина, щоб у зону впливу радіації не потрапляли здорові органи і тканини, а також про те, чому ми застосовуємо високі технології та які переваги отримують наші пацієнти, читайте у цій статті.

Що таке технологія IGRT?

IGRT або променева терапія під візуальним контролем є способом лікування раку, в якому використовуються спеціальні методи (зокрема, комп’ютерна томографія) для точної та безпечної доставки випромінювання до пухлинних клітин. Нові лінійні прискорювачі, які ми застосовуємо, оснащені комп’ютерним томографом для візуалізації, щоб лікарі могли визначити, де пухлина знаходиться в організмі до і під час лікування.

Точність до міліметра: чому?

Перед кожною процедурою пацієнт «сканується». Порівнюючи попередні та отримані результати, ми визначаємо, які зміни потрібно внести. Дані корекції необхідні для того, щоб помістити пацієнта у заплановане положення. У нашому центрі таку візуалізацію проводять перед кожним сеансом опромінення. Тобто перед кожним сеансом ми перевіряємо положення людини на процедурному столі.

Це робиться для того, щоб план лікування, який був створений, повністю відповідав положенню на процедурі променевої терапії — точність необхідна до міліметра. Таким чином, в ході лікування ми використовуємо технології візуалізації для постійного спостереження та адаптації до змін, які можуть відбуватися в пухлині: наприклад, зменшення, збільшення або зміна форми.

Які переваги IGRT?

Головна перевага IGRT у тому, що метод дуже точний. Це дозволяє використовувати більш високі дози радіації, щоб знищити пухлину, уникнути пошкодження здорових тканин і мінімізувати побічні ефекти радіації.

Коли ми застосовуємо IGRT?

IGRT використовуємо для променевої терапії утворень, розташованих близько до чутливих структур та органів. Це важливо при пухлинах, які можуть переміщатися під час лікування або між курсами лікування: наприклад, пухлина легені, що перебуває в русі при диханні.
IGRT найчастіше наші лікарі-радіологи успішно застосовують для лікування раку легень, раку молочної залози, раку передміхурової залози, раку головного та спинного мозку, раку сечового міхура, раку стравоходу, раку печінки та раку кісток, лімфоми та ін.

Чому люди, яким показана променева терапія, обирають TomoClinic?

  • Наші фахівці мають великий досвід застосування технології IGRT.
  • Наші онкологи-радіологи — експерти з використання методів візуалізації для чіткого «прицілу» в ракову пухлину та запобігання пошкодженню здорових тканин. Для кожного пацієнта лікарі підбирають оптимальний варіант лікування. Величезне значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® та унікальна для України система TomoTherapy.
  • Наше обладнання дозволяє з високою точністю визначати область лікування, тому ми можемо доставити до пухлини вбивчу для неї дозу, проте безпечну для здорових органів.
  • Завдяки знанням фахівців TomoClinic кожен пацієнт отримує максимально точне лікування з найкращим можливим результатом.
  • Наші онкологи-радіологи, медичні сестри та рентген-лаборанти мають великий досвід і навички проведення променевої терапії при лікуванні конкретних видів раку. Команда медичних фізиків розробляє та коригує план кожного пацієнта, щоб забезпечити максимально цілеспрямоване лікування. Це збільшує шанси на зцілення або контроль захворювання.

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете записатися на консультацію до фахівця, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

Задати питання