1 серпня був всесвітній день боротьби з раком легень. Дізнайтеся про дослідження, яке може врятувати тисячі життів
Вчора, 1 серпня, в світі відзначили День боротьби з раком легень. У всіх країнах цій грізній хворобі приділяють підвищену увагу: захворювання забирає близько 1,8 мільйона життів на рік. Рак легень — не тільки найпоширеніший, але й найбільш смертоносний рак на нашій планеті.
В Україні на рак легень щорічно захворюють 13 тис. людей, з них 9 тис. помирають — такі сухі і дуже гіркі цифри дає нам статистика. Тому ми ще раз нагадуємо вам про небезпеку і про те, що можна зробити, щоб знизити ризик захворювання.
Знайте, що скринінг — надія для багатьох людей, які належать до групи ризику.
Кращою процедурою для скринінгу раку легень, доступною у нашому центрі, є низькодозова комп’ютерна томографія.
Кому потрібен скринінг раку легень?
Дослідники виділили категорію високого ризику:
• люди у віці від 55 до 74 років (в США визначають цю групу як ширшу – до 80 років);
• курці, а також люди, які курили в минулому і кинули менше 10 років тому;
• люди, які піддаються професійному опроміненню, впливу азбесту, радону і т. і.
В Україні немає державної програми скринінгу раку легень, тому багато що залежить від ваших знань і правильних дій: грамотне володіння інформацією може врятувати життя.
Це важливо. Раннє виявлення хвороби за допомогою низькодозової комп’ютерної томографії значно підвищує шанси на одужання. У людей з групи ризику смертність від раку легень може бути знижена на 20-24% при ранній діагностиці.
Знайте, що в США такий скринінг рекомендований з 2015 року. Можливість його впровадження на державному рівні вивчають у багатьох країнах Європи. Сподіваємося, що Україна піде за ними.
Цікавими і дуже злободенними фактами поділилися медики. Як не сумно це усвідомлювати, але саме короновірус допоміг виявити у багатьох рак легень на ранній стадії. Люди стали частіше проходити комп’ютерну томографію, і лікарі знаходили пухлину в легені.
Тому дуже радимо — піклуйтеся про себе і близьких. Читайте докладно про низькодозову комп’ютерну томографію тут.
Нагадуємо також, що найкраща профілактика — відмова від куріння. Без тютюну можна було б уникнути майже 9 з 10 випадків раку легень.
