Головна/1 серпня був всесвітній день боротьби з раком легень. Дізнайтеся про дослідження, яке може врятувати тисячі життів
11.04.2024

1 серпня був всесвітній день боротьби з раком легень. Дізнайтеся про дослідження, яке може врятувати тисячі життів

Вчора, 1 серпня, в світі відзначили День боротьби з раком легень. У всіх країнах цій грізній хворобі приділяють підвищену увагу: захворювання забирає близько 1,8 мільйона життів на рік. Рак легень — не тільки найпоширеніший, але й найбільш смертоносний рак на нашій планеті.

В Україні на рак легень щорічно захворюють 13 тис. людей, з них 9 тис. помирають — такі сухі і дуже гіркі цифри дає нам статистика. Тому ми ще раз нагадуємо вам про небезпеку і про те, що можна зробити, щоб знизити ризик захворювання.

Знайте, що скринінг — надія для багатьох людей, які належать до групи ризику.

Кращою процедурою для скринінгу раку легень, доступною у нашому центрі, є низькодозова комп’ютерна томографія.

Кому потрібен скринінг раку легень?

Дослідники виділили категорію високого ризику:

• люди у віці від 55 до 74 років (в США визначають цю групу як ширшу – до 80 років);

• курці, а також люди, які курили в минулому і кинули менше 10 років тому;

• люди, які піддаються професійному опроміненню, впливу азбесту, радону і т. і.

В Україні немає державної програми скринінгу раку легень, тому багато що залежить від ваших знань і правильних дій: грамотне володіння інформацією може врятувати життя.

Це важливо. Раннє виявлення хвороби за допомогою низькодозової комп’ютерної томографії значно підвищує шанси на одужання. У людей з групи ризику смертність від раку легень може бути знижена на 20-24% при ранній діагностиці.

Знайте, що в США такий скринінг рекомендований з 2015 року. Можливість його впровадження на державному рівні вивчають у багатьох країнах Європи. Сподіваємося, що Україна піде за ними.

Цікавими і дуже злободенними фактами поділилися медики. Як не сумно це усвідомлювати, але саме короновірус допоміг виявити у багатьох рак легень на ранній стадії. Люди стали частіше проходити комп’ютерну томографію, і лікарі знаходили пухлину в легені.

Тому дуже радимо — піклуйтеся про себе і близьких. Читайте докладно про низькодозову комп’ютерну томографію тут.

Нагадуємо також, що найкраща профілактика — відмова від куріння. Без тютюну можна було б уникнути майже 9 з 10 випадків раку легень.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху