Головна/1 серпня був всесвітній день боротьби з раком легень. Дізнайтеся про дослідження, яке може врятувати тисячі життів
11.04.2024

1 серпня був всесвітній день боротьби з раком легень. Дізнайтеся про дослідження, яке може врятувати тисячі життів

Вчора, 1 серпня, в світі відзначили День боротьби з раком легень. У всіх країнах цій грізній хворобі приділяють підвищену увагу: захворювання забирає близько 1,8 мільйона життів на рік. Рак легень — не тільки найпоширеніший, але й найбільш смертоносний рак на нашій планеті.

В Україні на рак легень щорічно захворюють 13 тис. людей, з них 9 тис. помирають — такі сухі і дуже гіркі цифри дає нам статистика. Тому ми ще раз нагадуємо вам про небезпеку і про те, що можна зробити, щоб знизити ризик захворювання.

Знайте, що скринінг — надія для багатьох людей, які належать до групи ризику.

Кращою процедурою для скринінгу раку легень, доступною у нашому центрі, є низькодозова комп’ютерна томографія.

Кому потрібен скринінг раку легень?

Дослідники виділили категорію високого ризику:

• люди у віці від 55 до 74 років (в США визначають цю групу як ширшу – до 80 років);

• курці, а також люди, які курили в минулому і кинули менше 10 років тому;

• люди, які піддаються професійному опроміненню, впливу азбесту, радону і т. і.

В Україні немає державної програми скринінгу раку легень, тому багато що залежить від ваших знань і правильних дій: грамотне володіння інформацією може врятувати життя.

Це важливо. Раннє виявлення хвороби за допомогою низькодозової комп’ютерної томографії значно підвищує шанси на одужання. У людей з групи ризику смертність від раку легень може бути знижена на 20-24% при ранній діагностиці.

Знайте, що в США такий скринінг рекомендований з 2015 року. Можливість його впровадження на державному рівні вивчають у багатьох країнах Європи. Сподіваємося, що Україна піде за ними.

Цікавими і дуже злободенними фактами поділилися медики. Як не сумно це усвідомлювати, але саме короновірус допоміг виявити у багатьох рак легень на ранній стадії. Люди стали частіше проходити комп’ютерну томографію, і лікарі знаходили пухлину в легені.

Тому дуже радимо — піклуйтеся про себе і близьких. Читайте докладно про низькодозову комп’ютерну томографію тут.

Нагадуємо також, що найкраща профілактика — відмова від куріння. Без тютюну можна було б уникнути майже 9 з 10 випадків раку легень.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху