Головна/5 міфів про «рак мозку»
11.04.2024

5 міфів про «рак мозку»

Невідомість викликає страх, тому будь-яке новоутворення в області голови пересічні люди звикли називати «раком мозку», хоча в медицині такого поняття в принципі не існує. Замість нього є безліч діагнозів для самих різних видів пухлин цього органу. Вони всі різні, і лікуються за різними міжнародними протоколами. Наприклад, глиобластома, яка важко піддається лікуванню, і менінгіома, яка швидше реагує на терапію. У цій статті ми спробуємо розвінчати 5 міфів, які створилися навколо неіснуючого поняття «рак мозку» через брак достовірної та доступної інформації.

Міф 1: Пухлини голови невиліковні.

Реальність: Результати лікування пацієнтів з такими новоутвореннями щорічно покращуються завдяки більш якісній діагностиці, більш досконалим методам лікування і інноваційним технікам. Наприклад, вторинні пухлини (метастази при інших видах раку) можна контролювати.

Міф 2: Доброякісна пухлина головного мозку не несе небезпеки.

Реальність: Таке новоутворення хоч і не швидко розростається, але може бути небезпечним для пацієнта. Якщо пухлина буде тиснути на ділянки мозку, що відповідають за кровообіг або дихання, то з’явиться значний ризик для життя. А деякі доброякісні пухлини в цій області дають метастази, не завжди легко піддаються лікуванню, а іноді перероджуються в злоякісні.

Міф 3: Новоутворення мозку — це завжди рак.

Реальність: Багато пухлин головному мозку невірно називати саме раком, тому що ці складні структури частіше утворені з гліальних або нейрональних клітин. У той час як рак і саркома найчастіше формуються переважно з епітеліальної і сполучної тканини.

Міф 4: Чим більше пухлина центральної нервової системи (ЦНС), тим гірше прогноз.

Реальність: Важливо визначити саме ступінь злоякісності пухлини: від цього безпосередньо залежатиме підхід до лікування. Новоутворення низького ступеня злоякісності зазвичай тільки оперують, але якщо активність пухлини середня та висока, хірургію доповнюють променевою і хіміотерапією. Локалізація і розмір новоутворення ЦНС — визначальні фактори для прогнозу. Найчастіше новоутворення ЦНС не дають метастазів в інші органи (легені, печінку, кістки).

Міф 5: Пухлини головного мозку легко визначити за симптомами.

Реальність: Часто пацієнти з пухлинами в голові кажуть, що «все почалося з запаморочення», або роками живуть з пухлиною, що не дає симптомів. Діагноз підтверджує лише МРТ-дослідження з внутрішньовенним контрастуванням. На додаток також проводиться цитологічне дослідження спинномозкової рідини (ліквору) і комплексний патоморфологічні аналіз для визначення характеру пухлини після взяття зразка тканини при біопсії.

Фахівці онкологічного центру TomoClinic стверджують, що при різних діагнозах, особливостях пухлин голови та ступеня їх активності пацієнтів можуть чекати різні схеми лікування і різні прогнози на одужання. Кожна локалізація новоутворення отримує ефективну терапію згідно з міжнародними протоколами. Однак для цього важливо якомога раніше провести діагностику ЦНС, тим самим покращивши результати лікування.

Для проведення МРТ головного мозку і якісної терапії пухлин голови рекомендуємо звертатися в TomoClinic за телефонами, вказаними на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху