Головна/5 одномоментних операцій: коли в хірургії присутні майстерність і творчість
11.04.2024

5 одномоментних операцій: коли в хірургії присутні майстерність і творчість

«Я переконаний, що життя людини після операції повинно залишатися повноцінним. Тому наша головна мета — не тільки врятувати пацієнта будь-якою ціною, а створити всі умови для одужання без шкоди для якості життя. І в цій ситуації ми разом знайшли конкретне рішення складної клінічної задачі», — прокоментував головний лікар TomoClinic Степан Крулько неординарний випадок, який став черговою віхою в медичній історії нашого центру.
Цей клінічний випадок — виконані одномоментно нашою хірургічною командою п’ять (!) життєво необхідних пацієнтці операцій:

  • лапароскопічне видалення матки з придатками;
  • лапароскопічне видалення жовчного міхура;
  • біопсія сигнального лімфовузла молочної залози;
  • онкопластична операція на молочній залозі з інтраопераційним (у ході операції) терміновим дослідженням чистоти країв резекції;
  • сіметрізуюча операція на здоровій залозі.

Один наркоз і п’ять операцій — операцій, які сміливо можна назвати малотравматичною і красивою хірургією. Малотравматичною — тому що лапароскопічні втручання проводять через проколи, не роблять великих розрізів; як наслідок, немає післяопераційних ран, які потребують тривалого загоєння, і значно знижується ймовірність ускладнень. Рубців теж немає, слід від проколу затягується дуже швидко.

Оскільки у пацієнтки ще і такий серйозний діагноз, як рак молочної залози, то біопсія сторожового вузла, виконана в ході операції на грудях, дозволила уникнути більш масштабного хірургічного втручання, що включає видалення багатьох лімфатичних вузлів. Жінці не доведеться переживати такі наслідки, як лімфостаз (набряк) руки. Адже саме лімфостаз, який часто виникає через порушення відтоку лімфи при видаленні лімфовузлів, доставляє пацієнткам страждання, а боротися з цим побічним ефектом дуже нелегко.

 width=І ще кілька слів про красу. Пухлину молочної залози видалили, дефект закрили за допомогою спеціальної техніки, яка називається маммопластика (всі секрети красивої хірургії знає наш лікар-мамолог, онкохірург, завідувач хірургічним відділенням Дмитро Караськов, який провів операцію на грудях). Краї резекції перевірили, щоб переконатися, що там не залишилося злоякісних клітин, а сіметрізуючу операцію виконали для того, щоб досягти досконалості — форма і об`єм обох молочних залоз, залишилися однаковими.

Пояснює Дмитро Караськов: «Сучасні методики лікування і підходи дозволяють не тільки видалити пухлину з організму хірургічно, але і зробити молочну залозу ще кращою і за формою, і за об `ємом. Нерідко жінки виписуються з клініки з більш красивими грудьми, ніж були у них до хвороби».

Пацієнтка проходить наступні етапи онкологічного лікування — без гінекологічних проблем, без жовчнокам’яної хвороби, без смертоносної пухлини і з гарними грудьми. Степан Крулько: «Кожен раз, коли проводимо такі операції, я розумію, що ми робимо крок уперед».

Ми бажаємо пацієнтці повного одужання, а нашою хірургічною командою — пишаємося, пишаємося, пишаємося!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху