Головна/5 питань до лікаря ультразвукової діагностики
11.04.2024

5 питань до лікаря ультразвукової діагностики

Ми поставили 5 поширених запитань експерту, лікарю УЗД вищої категорії Тетяні Міхантьєвій.

—   Як довго ви працюєте в галузі та який досвід маєте?

—   Вважаю, що для роботи в медицині надважливо отримати належну освіту, досвід, підвищення кваліфікації. Мій досвід роботи — більше 12 років. Запорізький державний медичний університет я закінчила в 2003 році. Регулярно підвищую кваліфікацію на курсах тематичного удосконалення на базі профільних кафедр університетів, на вебінарах та майстер-класах.

—   На УЗД яких органів ви спеціалізуєтесь?

—   Проводжу ультразвукове дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору, нирок і сечовивідних шляхів, малого тазу жінок (в т.ч. трансвагінальне) і чоловіків (трансабдомінально). Також пацієнти часто звертаються до мене для проведення УЗД щитовидної залози і молочних залоз. Під контролем УЗД-апарату проходять трепан- та ф’южн-біопсії. Сфера моїх професійних інтересів — УЗД судин, кінцівок, голова/шия, акушерство.

—   Що ви можете сказати про сучасне обладнання для проведення діагностики в TomoClinic?

—   Я працювала на різних апаратах УЗД, від застарілих до найсучасніших. Це зіграло на користь: ознайомилася з доступним функціоналом апаратів, вивчила налаштування і знаю, як можна поліпшити зображення в разі необхідності. Тож тепер можу адаптуватися до будь-якої техніки. Але у кожної фірми і апарату є своя специфіка. Наприклад, апарати Voluson від GE зазвичай застосовують для візуалізації органів малого тазу. А ось апарат від Toshiba, що є в TomoClinic — справжній універсал. На ньому вивчають і серце, і щитовидну залозу, і гінекологічну сферу. Якнайкраще підходить до задач, коли необхідно просканувати пацієнта і запевнитися, чи немає патологій, які перешкоджають подальшому лікування онкозахворювань.

—   Якими мають бути описи діагностики, щоб ця інформація допомогла колегам і пацієнтам?

—   Мені доводиться працювати у зв’язці з іншими фахівцями клініки. Тож висновок я пишу не для себе, а для клініциста і пацієнта. Я звикла складати описи за стандартом, визнаним світовим та українським товариством УЗД-лікарів. Вважаю, що робити опис, спираючись тільки на власний досвід і суб’єктивну точку зору — неприйнятно. Кожне слово має підтверджуватися дослідженнями, науковими аргументами, авторами-експертами, джерелами. Найбільшої чіткості зазвичай вимагають хірурги, тож співпрацювати з ними мені легко.

—   Чи буває так, що згідно з УЗД можна встановити точний діагноз?

—   Деякі пацієнти приходять, лягають на кушетку і вважають, що зараз лікар розповість все про їх здоров’я. Відмовляються здавати аналізи або консультуватися  у вузького спеціаліста. Але УЗД — це тільки допоміжний метод дослідження. Для встановлення діагнозу потрібно знати анамнез і робити інші дослідження. За станом органа можна дізнатися про наявність певних патологій — все залежить від стадії та поширеності процесу, досвіду лікаря та точності апарату.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху