Головна/5 питань до лікаря ультразвукової діагностики
11.04.2024

5 питань до лікаря ультразвукової діагностики

Ми поставили 5 поширених запитань експерту, лікарю УЗД вищої категорії Тетяні Міхантьєвій.

—   Як довго ви працюєте в галузі та який досвід маєте?

—   Вважаю, що для роботи в медицині надважливо отримати належну освіту, досвід, підвищення кваліфікації. Мій досвід роботи — більше 12 років. Запорізький державний медичний університет я закінчила в 2003 році. Регулярно підвищую кваліфікацію на курсах тематичного удосконалення на базі профільних кафедр університетів, на вебінарах та майстер-класах.

—   На УЗД яких органів ви спеціалізуєтесь?

—   Проводжу ультразвукове дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору, нирок і сечовивідних шляхів, малого тазу жінок (в т.ч. трансвагінальне) і чоловіків (трансабдомінально). Також пацієнти часто звертаються до мене для проведення УЗД щитовидної залози і молочних залоз. Під контролем УЗД-апарату проходять трепан- та ф’южн-біопсії. Сфера моїх професійних інтересів — УЗД судин, кінцівок, голова/шия, акушерство.

—   Що ви можете сказати про сучасне обладнання для проведення діагностики в TomoClinic?

—   Я працювала на різних апаратах УЗД, від застарілих до найсучасніших. Це зіграло на користь: ознайомилася з доступним функціоналом апаратів, вивчила налаштування і знаю, як можна поліпшити зображення в разі необхідності. Тож тепер можу адаптуватися до будь-якої техніки. Але у кожної фірми і апарату є своя специфіка. Наприклад, апарати Voluson від GE зазвичай застосовують для візуалізації органів малого тазу. А ось апарат від Toshiba, що є в TomoClinic — справжній універсал. На ньому вивчають і серце, і щитовидну залозу, і гінекологічну сферу. Якнайкраще підходить до задач, коли необхідно просканувати пацієнта і запевнитися, чи немає патологій, які перешкоджають подальшому лікування онкозахворювань.

—   Якими мають бути описи діагностики, щоб ця інформація допомогла колегам і пацієнтам?

—   Мені доводиться працювати у зв’язці з іншими фахівцями клініки. Тож висновок я пишу не для себе, а для клініциста і пацієнта. Я звикла складати описи за стандартом, визнаним світовим та українським товариством УЗД-лікарів. Вважаю, що робити опис, спираючись тільки на власний досвід і суб’єктивну точку зору — неприйнятно. Кожне слово має підтверджуватися дослідженнями, науковими аргументами, авторами-експертами, джерелами. Найбільшої чіткості зазвичай вимагають хірурги, тож співпрацювати з ними мені легко.

—   Чи буває так, що згідно з УЗД можна встановити точний діагноз?

—   Деякі пацієнти приходять, лягають на кушетку і вважають, що зараз лікар розповість все про їх здоров’я. Відмовляються здавати аналізи або консультуватися  у вузького спеціаліста. Але УЗД — це тільки допоміжний метод дослідження. Для встановлення діагнозу потрібно знати анамнез і робити інші дослідження. За станом органа можна дізнатися про наявність певних патологій — все залежить від стадії та поширеності процесу, досвіду лікаря та точності апарату.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху