Головна/Чи буває рак спадковим?
11.04.2024

Чи буває рак спадковим?

У вашій родині зустрічалися випадки захворювання на рак?

Хороша новина – пухлина не передається від батьків до дітей.

Погана новина – з покоління в покоління може передаватися генетична мутація, що збільшує ризик розвитку раку.

До 10% клінічних випадків онкозахворювань спричинені саме спадковими генетичними мутаціями. Це означає, що ризик для людини з генетичними помилками може бути вищим, ніж для інших.

Нариклад, мутація в генах BRCA1 або BRCA2 передається в наступне покоління з імовірністю 50%. Ця генетична помилка значно збільшує ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та деяких інших злоякісних пухлин.

У багатьох випадках рак спричиняється поєднанням генетичних та зовнішніх факторів, таких як куріння, неправильне харчування, вплив шкідливих речовин тощо. Ці фактори можуть взаємодіяти з генетичними умовами та сприяти розвитку раку.

Зараз кожен українець може пройти обстеження, які виявляють наявність мутацій, що спричиняють розвиток раку.

Якщо у вашій родині були випадки онкологічних захворювань, радимо проконсультуватись із клінічним онкологом TomoClinic.

З урахуванням сімейної історії хвороб, вашого особистого анамнезу, віку та інших факторів ризику, лікар порадить індивідуальну тактику спостереження. Це дасть змогу запобігти появі онкологічних захворювань або дозволить виявити їх на ранній стадії, коли лікування менш агресивне і більш ефективне.

Для запобігання раку важливо приділяти увагу своєму здоров’ю, проводити регулярні медичні обстеження, дотримуватися здорового способу життя та уникати шкідливих звичок. Рання діагностика та своєчасне лікування допомагають покращити прогноз у лікуванні раку.

Необхідно пам’ятати, що індивідуальний підхід до профілактики та лікування раку важливий, тому консультація з лікарем-онкологом може надати додаткову інформацію та план дій для кожної конкретної ситуації. Збереження здоров’я та своєчасне реагування на можливі загрози – це ключові аспекти у боротьбі з раком.

Запрошуємо вас до на безкоштовну консультацію онколога: 

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху