Головна/Чи буває рак спадковим?
11.04.2024

Чи буває рак спадковим?

У вашій родині зустрічалися випадки захворювання на рак?

Хороша новина – пухлина не передається від батьків до дітей.

Погана новина – з покоління в покоління може передаватися генетична мутація, що збільшує ризик розвитку раку.

До 10% клінічних випадків онкозахворювань спричинені саме спадковими генетичними мутаціями. Це означає, що ризик для людини з генетичними помилками може бути вищим, ніж для інших.

Нариклад, мутація в генах BRCA1 або BRCA2 передається в наступне покоління з імовірністю 50%. Ця генетична помилка значно збільшує ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та деяких інших злоякісних пухлин.

У багатьох випадках рак спричиняється поєднанням генетичних та зовнішніх факторів, таких як куріння, неправильне харчування, вплив шкідливих речовин тощо. Ці фактори можуть взаємодіяти з генетичними умовами та сприяти розвитку раку.

Зараз кожен українець може пройти обстеження, які виявляють наявність мутацій, що спричиняють розвиток раку.

Якщо у вашій родині були випадки онкологічних захворювань, радимо проконсультуватись із клінічним онкологом TomoClinic.

З урахуванням сімейної історії хвороб, вашого особистого анамнезу, віку та інших факторів ризику, лікар порадить індивідуальну тактику спостереження. Це дасть змогу запобігти появі онкологічних захворювань або дозволить виявити їх на ранній стадії, коли лікування менш агресивне і більш ефективне.

Для запобігання раку важливо приділяти увагу своєму здоров’ю, проводити регулярні медичні обстеження, дотримуватися здорового способу життя та уникати шкідливих звичок. Рання діагностика та своєчасне лікування допомагають покращити прогноз у лікуванні раку.

Необхідно пам’ятати, що індивідуальний підхід до профілактики та лікування раку важливий, тому консультація з лікарем-онкологом може надати додаткову інформацію та план дій для кожної конкретної ситуації. Збереження здоров’я та своєчасне реагування на можливі загрози – це ключові аспекти у боротьбі з раком.

Запрошуємо вас до на безкоштовну консультацію онколога: 

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно Лікування
12.06.2025

Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно

Що це таке Стереотаксична променева терапія — сучасний метод, коли на пухлину спрямовують дуже високу дозу опромінення за один-п’ять коротких сеансів. Спеціальна навігація тримає промінь «у цілі» з точністю до часток міліметра, тож здорові органи майже не отримують променевого навантаження. Як відбувається лікування Планування. Робимо КТ або МРТ, щоби чітко окреслити межі пухлини. Підготовка плану. […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку Лікування
5.06.2025

Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку

Ультрафіолет і ризик раку Тривале або інтенсивне перебування на сонці підвищує ризик розвитку раку шкіри. Основна причина — ультрафіолетове (УФ) випромінювання, яке пошкоджує ДНК клітин шкіри. Це може призвести до мутацій і запуску онкологічного процесу. Основні типи раку шкіри, пов’язані з УФ-випромінюванням: Базально-клітинна карцинома — найпоширеніший тип, рідко метастазує, але руйнує прилеглі тканини. Плоскоклітинна карцинома […]

bahmatska
Олена Бахмацька
Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію? Лікування
22.05.2025

Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію?

Онкологічні захворювання на ранніх етапах часто не дають яскраво виражених симптомів. Саме тому профілактична діагностика відіграє ключову роль у виявленні раку на стадії, коли його ще можна ефективно лікувати. У цьому матеріалі ми розповідаємо про 5 основних аналізів і методів обстеження, які найчастіше використовуються для первинного виявлення онкопатологій. 1. Загальний аналіз крові (ЗАК) Це базове […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Медикаментозне лікування в TomoClinic Лікування
15.05.2025

Медикаментозне лікування в TomoClinic

У сучасній медицині медикаментозна терапія залишається основою лікування більшості гострих та хронічних станів. Це не просто «пігулки» — а комплексна, персоналізована стратегія допомоги, що базується на точній діагностиці, доказових клінічних протоколах та глибокому розумінні індивідуальних потреб пацієнта. У TomoClinic медикаментозне лікування є невіддільною частиною щоденної практики — особливо в таких напрямках, як гінекологія, мамологія, урологія […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Доверху