Чи можна померти від радіації під час КТ?
КТ діагностика базується на рентгенологічному іонізуючому випромінюванні, яке не є абсолютно безпечним. Однак висока роздільна здатність комп’ютерної томографії та діагностична користь методу перевищують потенційну шкоду.
У рамках чинних санітарних правил, норм радіаційної безпеки, а також за даними міжнародних досліджень, протягом року не рекомендується без необхідності проходити дослідження із застосуванням іонізуючого випромінювання, піддаючи організм навантаженню більш ніж на 15-20 мЗв. Багато залежить від індивідуальних особливостей організму конкретної людини – від віку, спадковості, перенесених та хронічних захворювань.
У ми застосовуємо міжнародні протоколи діагностики з оптимально низькою дозою опромінення та використовуємо найсучасніше обладнання. Тому рівень променевого навантаження під час проведення КТ діагностики у є безпечним.
Існують спеціальні дозиметричні параметри, покликані виміряти ступінь впливу іонізуючого випромінювання на живі організми. Одиниця виміру, що нас цікавить – це зіверт. Але для медичних діагностичних процедур, зокрема комп’ютерної томографії, дози опромінення настільки малі, що для їх вимірювання використовують мілізіверт (мЗв). При різних КТ-дослідженнях променеве навантаження різне, проте, при проведенні стандартних (не розширених) зон ці значення коливаються в межах 0,4-5 мЗв (ця цифра залежить від мети діагностики та можливостей обладнання).
Ризик виникнення радіаційних ушкоджень від комп’ютерної діагностики набагато менший, ніж ризик недіагностованих або неправильно діагностованих захворювань. Тому, необхідно слідувати рекомендаціям лікаря щодо проведення досліджень і не боятися радіаційних процедур, якщо вони необхідні для точної діагностики стану здоров’я.
КТ діагностика у – комфортна обстановка, професійний підхід та висока якість послуг.
Запишіться на обстеження вже сьогодні і отримайте докладну інформацію про своє здоров’я!
м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43