Головна/Чи можна померти від радіації під час КТ?
11.04.2024

Чи можна померти від радіації під час КТ?

КТ діагностика базується на рентгенологічному іонізуючому випромінюванні, яке не є абсолютно безпечним. Однак висока роздільна здатність комп’ютерної томографії та діагностична користь методу перевищують потенційну шкоду.

У рамках чинних санітарних правил, норм радіаційної безпеки, а також за даними міжнародних досліджень, протягом року не рекомендується без необхідності проходити дослідження із застосуванням іонізуючого випромінювання, піддаючи організм навантаженню більш ніж на 15-20 мЗв. Багато залежить від індивідуальних особливостей організму конкретної людини – від віку, спадковості, перенесених та хронічних захворювань.

У ми застосовуємо міжнародні протоколи діагностики з оптимально низькою дозою опромінення та використовуємо найсучасніше обладнання. Тому рівень променевого навантаження під час проведення КТ діагностики у є безпечним.

Існують спеціальні дозиметричні параметри, покликані виміряти ступінь впливу іонізуючого випромінювання на живі організми. Одиниця виміру, що нас цікавить – це зіверт. Але для медичних діагностичних процедур, зокрема комп’ютерної томографії, дози опромінення настільки малі, що для їх вимірювання використовують мілізіверт (мЗв). При різних КТ-дослідженнях променеве навантаження різне, проте, при проведенні стандартних (не розширених) зон ці значення коливаються в межах 0,4-5 мЗв (ця цифра залежить від мети діагностики та можливостей обладнання).

Ризик виникнення радіаційних ушкоджень від комп’ютерної діагностики набагато менший, ніж ризик недіагностованих або неправильно діагностованих захворювань. Тому, необхідно слідувати рекомендаціям лікаря щодо проведення досліджень і не боятися радіаційних процедур, якщо вони необхідні для точної діагностики стану здоров’я.

КТ діагностика у – комфортна обстановка, професійний підхід та висока якість послуг.

Запишіться на обстеження вже сьогодні і отримайте докладну інформацію про своє здоров’я!

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху