Головна/Чи можна померти від радіації під час КТ?
11.04.2024

Чи можна померти від радіації під час КТ?

КТ діагностика базується на рентгенологічному іонізуючому випромінюванні, яке не є абсолютно безпечним. Однак висока роздільна здатність комп’ютерної томографії та діагностична користь методу перевищують потенційну шкоду.

У рамках чинних санітарних правил, норм радіаційної безпеки, а також за даними міжнародних досліджень, протягом року не рекомендується без необхідності проходити дослідження із застосуванням іонізуючого випромінювання, піддаючи організм навантаженню більш ніж на 15-20 мЗв. Багато залежить від індивідуальних особливостей організму конкретної людини – від віку, спадковості, перенесених та хронічних захворювань.

У ми застосовуємо міжнародні протоколи діагностики з оптимально низькою дозою опромінення та використовуємо найсучасніше обладнання. Тому рівень променевого навантаження під час проведення КТ діагностики у є безпечним.

Існують спеціальні дозиметричні параметри, покликані виміряти ступінь впливу іонізуючого випромінювання на живі організми. Одиниця виміру, що нас цікавить – це зіверт. Але для медичних діагностичних процедур, зокрема комп’ютерної томографії, дози опромінення настільки малі, що для їх вимірювання використовують мілізіверт (мЗв). При різних КТ-дослідженнях променеве навантаження різне, проте, при проведенні стандартних (не розширених) зон ці значення коливаються в межах 0,4-5 мЗв (ця цифра залежить від мети діагностики та можливостей обладнання).

Ризик виникнення радіаційних ушкоджень від комп’ютерної діагностики набагато менший, ніж ризик недіагностованих або неправильно діагностованих захворювань. Тому, необхідно слідувати рекомендаціям лікаря щодо проведення досліджень і не боятися радіаційних процедур, якщо вони необхідні для точної діагностики стану здоров’я.

КТ діагностика у – комфортна обстановка, професійний підхід та висока якість послуг.

Запишіться на обстеження вже сьогодні і отримайте докладну інформацію про своє здоров’я!

м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
м. Київ, вул. Здановської 33/43

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху