Головна/Чому для проведення КТ необхідно направлення лікаря?
11.04.2024

Чому для проведення КТ необхідно направлення лікаря?

«Мені потрібно записатися на КТ» — нерідко так починають пацієнти звернення в наш контакт-центр. Як правило, консультант питає, чи є направлення від лікаря, пояснює, що це дослідження не роблять «за бажанням» і часто чує у відповідь здивоване «Не візьмете без направлення? Чому? Я сплачую за послугу».

Чому просто «хочу» недостатньо і навіщо потрібно направлення спеціаліста — це питання, які вимагають роз’яснень. Основна проблема в тому, що ваші уявлення про необхідність КТ-дослідження можуть не збігатися з рекомендаціями лікарів.

Що потрібно знати про КТ?

В онкології комп’ютерну томографію (КТ) використовують дуже широко. Цей високотехнологічний метод наші фахівці застосовують не тільки для виявлення, але і для виключення ракової пухлини, а також для контролю лікування і динамічного спостереження.

Однак КТ-дослідження не є методом скринінгу. Комп’ютерна томографія проводиться за призначенням лікаря, який вас спостерігає, або нашого клінічного онколога. Необхідна також і консультація лікаря-рентгенолога: лікаря (!), а не знайомих або родичів, які «вже пройшли КТ».

Безперечно, КТ — високоточний спосіб діагностики. Проводять дослідження в нашому центрі досвідчені лікарі-рентгенологи на сучасному комп’ютерному томографі. І ви повинні знати, що КТ — рентгенівський метод, який передбачає отримання допустимої, але все ж істотної дози опромінення. Радіаційне випромінювання при комп’ютерній томографії вище, ніж при звичайній рентгенографії. Це не дивно, тому що метод надає набагато більше інформації.

Для його застосування є спеціальні показання і протипоказання. При будь-якому захворюванні проводиться підготовка до дослідження. Займається такою підготовкою лікар, і консультація фахівця дає нашим пацієнтам відповіді на всі питання.

Чому потрібно направлення?

Важливо розуміти, що будь-які дослідження підбирають із урахуванням мінімальної шкоди для здоров’я і максимальної інформативності, тобто переходять від простих методів до складних, а не навпаки.

Ваш лікар або наш клінічний онколог призначать вам КТ тільки тоді, коли його користь перевищує передбачуваний радіаційний ризик. Нагадуємо, що найважливішою перевагою комп’ютерної томографії є ​​виявлення або виключення будь-яких відхилень від норми в організмі.

Тому направлення лікаря для виконання КТ — необхідна умова. У направленні повинні бути вказані конкретний вид дослідження або їх комбінація з нашого переліку, який досить широкий.

Інформація про окремий вид дослідження (низькодозове КТ легень), яке допустимо зробити без направлення, докладно викладена в розділі сайту, присвяченому скринінговим програмам.

 width=Як отримати направлення?

Всі питання легко вирішуються. Ви можете отримати направлення як у лікаря, який вас постійно спостерігає, так і у клінічного онколога в нашому центрі. Фахівець вивчить ваші документи, проаналізує скарги, історію хвороби і, при необхідності, зробить призначення.

Важливо. У діагностиці, як і в лікуванні, існують загальноприйняті стандарти для кожного захворювання. Саме тому комп’ютерну томографію не проводять «за бажанням». А направлення необхідне для того щоб фахівець розумів, яку саме задачу він повинен вирішити.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху