Головна/Що потрібно знати про хіміотерапію при раку шлунка?
11.04.2024

Що потрібно знати про хіміотерапію при раку шлунка?

Вам поставили діагноз рак шлунка? Безумовно, у вас виникли питання про можливості лікування. Ви повинні знати, що в більшості випадків потрібен комплекс методів, і один з найважливіших етапів — хіміотерапія.

Хіміотерапію, як правило, призначають до і після операції. Цей метод також застосовують як паліативне лікування (яке підтримує) у випадках, якщо повне одужання неможливо.

Нагадаємо вам, що таке хіміотерапія

Це лікування препаратами, які вбивають ракові клітини або пригнічують їх розповсюдження. Такі ліки поширюються по організму через кров і можуть дістатися до пухлинних клітин практично у всіх місцях.

Кому можна пройти хіміотерапію при раку шлунка?

Можливість пройти курс хіміотерапії залежить від вашого стану і стадії захворювання. Відповіді на всі питання ви отримаєте на консультації з нашими фахівцями.

Що важливо знати?

Зазвичай пухлина зменшується при хіміотерапії.

Хіміотерапія також знижує ризик метастазів.

«Хіміотерапія при лікуванні раку шлунка підвищує ймовірність одужання, і це життєво важливо», — підкреслює завідувачка відділенням хіміотерапії TomoClinic Оксана Фрідман.

Більшість пацієнтів перед операцією проходять 3-4 курси хіміотерапії; після операції — ще 3-4 курси.

 width=Ліки пошкоджують ракові клітини, проте нормальні клітини також потрапляють під вплив хіміотерапії. Це може викликати тимчасові побічні ефекти, такі як випадання волосся, анемія, втрата апетиту, нудота. Наші лікарі обов’язково допоможуть вам боротися з побічними явищами, призначать необхідні медикаменти, порекомендують спеціальну дієту.

Підтримуюча, супровідна терапія, яку проводять у нашому центрі, позбавить вас від більшості видів «побочек». Спеціаліст-хіміотерапевт підбере правильний варіант. Тому дуже важливим є постійний контакт з вашим лікарем.

Частіше хіміотерапевтичні препарати вводять внутрішньовенно. Іноді — у таблетках. Більшості пацієнтів призначають комбінацію різних препаратів.

Ми не приховуємо, що хіміотерапія — нелегке лікування, яке може вас втомити. Ось чому між тижнями, протягом яких ви отримуєте препарати, необхідна перерва (зазвичай три тижні), коли ви не приймаєте ніяких ліків, — періоди відпочинку.

Як проходить хіміотерапія перед операцією?

Хіміотерапія при раку шлунка передбачає різні комбінації препаратів у залежності від протоколу, згідно з міжнародними стандартами.

Лікар заздалегідь повідомить вам, скільки курсів необхідно і які ліки призначені.

Операцію проводять приблизно через 4 – 6 тижнів після останнього курсу хіміотерапії.

Як проходить хіміотерапія після операції?

Ви знову почнете проходити хіміотерапію приблизно через 6 – 12 тижнів після операції. Коли саме — залежить від того, як швидко ви відновитеся. Після операції вам може бути складніше, ніж до неї, однак лікування потрібно пройти, щоб істотно зменшити ризик повернення хвороби.

Після хіміотерапії

Ви повинні звернутися до лікаря через 3-4 тижні після останньої хіміотерапії або хіміопроменевої терапії.

У перший рік ми рекомендуємо відвідувати вашого лікаря не менше 4 разів:

  • через 6 тижнів;
  • через 3 місяці;
  • через 6 місяців;
  • через 12 місяців.

Ви зможете обговорити з нашими фахівцями своє самопочуття, лікар вислухає ваші скарги, проведе медичний огляд, зробить необхідні призначення.

Якщо у вас все добре, через рік можна проходити контрольне обстеження раз на півріччя. Якщо ж буде щось турбувати, звертайтеся до нас без зволікань.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху